Splitski HGSS spasio preplašenog psa iz 40 metara duboke jame!
Splitski HGSS spasio je ove srijede odraslog psa iz jame duboke 40 metara koja se nalazi na području Lećevice, piše Morski.hr.
Dojava o psu stigla je od speleologa koji je istraživao krško podzemlje tog područja te je ugledao psa pasmine šarplaninac, u jednoj jami, vidno preplašenog i izgladnjenog. Po svemu sudeći, nesretni pas se tu nalazio duže vrijeme.
Četvero članova HGSS-a (3 iz Stanice Split i 1 iz Stanice Makarska) uputilo se prema mjestu dojave, te su uspješno izvukli psa iz jame te ga predali veterinarskoj inspekciji iz Kaštela. Kako doznajemo, pas je zbinut u kaštelanskom azilu Animalis.
Nesretni šarplaninac bio je vidno preplašen, a s obzirom na njegovo stanje i mršavost, čini se da je u jami proveo duljee vrijeme. Preživio je, kažu spasitelji, na klaoničkom otpadu kojeg su ljudi bacali u jamu.






