Split otkrio plan za Oluju! Dva dana programa, veliki koncert i vatromet za kraj
Grad Split objavio je program obilježavanja Dana pobjede i domovinske zahvalnosti, Dana hrvatskih branitelja te 31. obljetnice vojno-redarstvene operacije Oluja, koji će se održati 4. i 5. kolovoza.
Program započinje u utorak, 4. kolovoza, odavanjem počasti poginulim hrvatskim braniteljima. Vijenci i cvijeće bit će položeni na Lovrincu i u Parku branitelja, dok će u 19 sati u crkvi Gospe od Zdravlja biti služena sveta misa zahvalnica.
U večernjim satima središtem grada proći će svečani mimohod hrvatskih branitelja s ratnim zastavama. Pratit će ih Limena glazba HGD-a „Stjepan Radić“ i Mažoretkinje Grada Splita.
Središnji dio obilježavanja nastavit će se na Rivi od 20.30 sati, a u 21 sat nastupit će Revijski orkestar „Domovini s ljubavlju“.
Obilježavanje će se nastaviti i 5. kolovoza, kada je na Rivi u 21.30 sati najavljen koncert Prljavog kazališta. Večer će završiti vatrometom s Gata sv. Nikole u 22.30 sati.
Program je prethodno predstavljen predstavnicima koordinacije braniteljskih udruga na sastanku koji je gradonačelnik Splita Tomislav Šuta održao u zgradi Gradske uprave.
Na sastanku su dogovoreni organizacijski detalji i daljnja koordinacija aktivnosti, kako bi svi sadržaji bili održani dostojanstveno i u zajedništvu.
Gradonačelnik Šuta i predstavnici braniteljskih udruga naglasili su važnost zajedničkog obilježavanja jednog od najvažnijih datuma novije hrvatske povijesti, kao i odavanja počasti braniteljima koji su dali nemjerljiv doprinos stvaranju i obrani Republike Hrvatske.


