DRAMA U STUTTGARTU

Slovenci propustili napraviti potpuni preokret u susretu u kojem se kao feniks vratio Christian Eriksen!

Život piše nevjerojatne priče. Kao da je bilo jučer kada smo uživo prenosili utakmicu iz Kopenhagena na kojoj se srušio Christian Eriksen (32). Danska je kao jedan od domaćina na Euru 2020. igrala protiv Finske, a cijeli nogometni i sportski svijet stao je u toj 43. minuti kada se veznjak srušio na travnjak.

Tri godine kasnije, kako se Euro 2020. igrao s godinom dana odgode zbog korona virusa, Eriksen je ponovno junak. Tada je bio jer je preživio, sada jer je zabio pogodak u prvom poluvremenu i svoju Dansku doveo u vodstvo protiv Slovenije, u prvom susretu skupine C. Ipak, nakon 90 je minuta semafor pokazivao istu znamenku s obje strane, i to 1-1.

Sreća je za Dance trajala od 18. minute, kada je Eriksen poslije sjajne asistencije Winda postigao pogodak točno 1.100 dana nakon što je doživio srčani udar, sve do 78. kada se izvedenog kornera lopta odbila do Slovenca Janže na rubu kaznenog prostora koji je pogodio Hjulmanda, a lopta je sretno završila u mreži. Čak su potpuni preokret mogli kreirati Slovenci da tri minute kasnije Šporar nije pogodio vanjski dio mreže. I ranije je, u 76. minuti, Slovenac Šeško bio tako blizu, a tako daleko jer je naciljao stativu.

Od početka susreta redale su se prilike na jednoj i drugoj strani, za gušt gledateljima. Za izdvojiti su događanja s početka drugog dijela kada je prvo Højlund kod Danske promašio iz velike blizine, a onda je istog ishoda bio i pokušaj Gnezde Čerina! Dočekao je ubačaj, ali njegov pokušaj glavom nije bio precizan.

Slovenija – Danska 1:1 (Janža 78./Eriksen 17.)

SLOVENIJA: Oblak – Karničnik, Drkušić, Bijol, Janža – Stojanović (od 67. Verbič), Gnezda Čerin, Elšnik (od 76. Stanković), Mlakar (od 75. Celar) – Šporar, Šeško

DANSKA: Schmeichel – Andersen, Christensen, Vestergaard – Bah, Hjulmand (od 89. Delaney), Hojbjerg (od 84. Hojbjerg), Kristiansen (od 78. Maehle) – Eriksen – Wind (od 83. Dolberg), Hojlund (od 83. Poulsen)