OŠTRA OBJAVA

Skoko žestoko udario po HDZ-u i HNK Split: “Požar inflacije gase benzinom”

Piše:
Foto: Luka Mladinić

Splitski gradski vijećnik iz stranke Centar Igor Skoko oštro je kritizirao vršitelja dužnosti intendanta HNK Split Božu Župića, optuživši ga za neopravdano trošenje javnog novca i donošenje odluka koje, prema njegovim tvrdnjama, pridonose inflaciji. U objavi na društvenim mrežama Skoko je ustvrdio kako je Župić svojim kolegama dodijelio desetke tisuća eura bez opravdanja, a cijeli slučaj iskoristio je kao primjer, kako navodi, neodgovornog upravljanja javnim sredstvima.

Evo kako HDZ požar inflacije gasi benzinom.

Bože Župić, istaknuti HDZ-ovac trenutno smješten na funkciju v.d. intendanta HNK Split, odlučio je svojim kolegama potpuno neopravdano, a vjerojatno i nezakonito, podijeliti desetke tisuća eura. Za one koji zanimaju detalji linkovi su u komentarima.

To je tipičan primjer slučaja koji doprinosi inflaciji. Svi znamo da inflaciju stvara država prekomjernom, bespotrebnom i neproduktivnom potrošnjom. Ovo je čisti primjer bespotrebne potrošnje i razlog zašto se sumanuto dižu porezi. Iako se radi o samo jednom primjeru, izrazito je ilustrativan o tome kako se naši novci “bacaju” u buktinju inflacije. A nema sumnje da ovakvih slučajeva ima na tisuće, svake godine.

Sada zamislite da se radi o cifri od 500 milijuna eura godišnje, iako se sigurno radi o višestruko većim iznosima. Da tih 500 milijuna svake godine ne trošimo na način Bože Župića i njemu sličnih likova, prosječna obitelj bi godišnje imala 520EUR više u novčaniku. Je li bolje da vi imate 520EUR više ili da ih Bože i drugovi ovako troše?