Split Open: Kakav peh, Gojo i Ajduković na identičan način ispali u drugom kolu

Unatoč lošem vremenu odigralo se nekoliko mečeva na Firulama

Najveća zvijezda ATP Challengera Split Open Borna Gojo više nije u turniru, Splićanin je danas izgubio u meču 2. kola od Talijana Arnaboldija s 7:5, 4:6, 4:6 nakon točno dva sata igre. Potpuno identičnim rezultatom od turnira se oprostio Duje Ajduković, od njega je bolji bio još jedan Talijan Matteo Arnaldi, s razlikom da su na terenu proveli dva i pol sata.
Oba meča bila su izuzetno izjednačena, presudile u nijanse pa u nećemo gledati hrvatski dvoboj u četvrtfinalu.

Meč Goje i Arnaboldija,  dvojice igrača koji su blizu jedan drugog na ATP ljestvici, odlučen je u tek nekoliko lopti te s po jednim breakom u svakom setu. U prvom je Gojo (221. igrač svijeta) odlično servirao, imao osam as servisa i više prilika za uzimanje servisa Arnaboldija (226. igrač svijeta). Uspio je Splićanin riješiti set prije tie-breaka, iskoristio četvrtu break loptu za 7:5.

U drugom setu Arnaboldi je igrao stabilno i sredinom seta uzeo servis Goji te bez problema izjednačio na 1:1. Talijan je odlučujući set otvorio oduzimanjem servisa Goje i tu prednost sačuvao do kraja meča ne dozvolivši Goji da dođe do break lopte. Zanimljivo je da su Gojo i Arnaboldi osvojili identičan broj poena (91), Talijan ih je rasporedio tako da je na koncu ušao u četvrtfinale.

Meč Duje Ajdukovića i Mattea Arnaldija jučer je prekinut kod vodstva našeg igrača 5:4 u prvom setu, danas je Ajduković dobio prvi set s 7:5 iskoristivši treću break loptu. U drugom setu Talijan, 324. igrač svijeta je prvi došao do breaka za 1:2, ali Ajduković se odmah vratio. Ipak, u desetom gemu drugog seta Arnaldi radi pritisak na servis 21-godišnjeg Splićanina i dolazi do prednosti koju je potvrdio sigurnim servisima za 1:1 u setovima.

Treći set počeo je obostrano izgubljenim servisom da bi Arnaldi u petom gemu seta nakon duge borbe uzeo servis Ajdukoviću. Splićanin se pokušao vratiti u meč, imao je break loptu kod minusa 3:4, ali Arnaldi se spasio i uspio sačuvati prednost do kraja meča. Ukupno je Talijan osvojio tek pet poena više od našeg igrača (100:105), Ajduković je imao tek 50 posto uspješnosti prvog servisa, ali do posljednjeg poena bio je u prilici da dobije meč.

hr Fri Apr 22 2022 18:02:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Novo Vrijeme dovelo Brazilca koji je već igrao u Hrvatskoj

Hrvatski prvak pronašao prvo pojačanje za novu sezonu
Brazilac Rafinha, punog imena Rafael Ferreira Lima, novi je igrač Novog Vremena iz Makarske. Riječ je o 22-godišnjem ofenzivnom beku kojeg su ljubitelji hrvatskog futsala upoznali u proljetnom dijelu prošle sezone kada je igrao za šibensku Crnicu. Pritom je u 11 nastupa postigao sedam golova, a prije dolaska u Hrvatsku igrao je za brazilski Ceara Futsal.
Rafinha će tako u Makarskoj naslijediti odličnog Pulinha koji je tri sezone proveo u gradu pod Biokovom prije nego je nakon osvajanja duple krune otišao u Španjolsku.
hr Tue Jun 28 2022 10:56:57 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Marin Čilić zbog bolesti otkazao nastup na Wimbledonu

Naš najbolji tenisač pozitivan je na COVID 19
Marin Čilić je morao otkazati nastup na Grand Slam turniru u Wimbledonu koji je počeo danas u Londonu.

Naš najbolji tenisač na svojim je društvenim mrežama objavio kako je pozitivan na COVID 19, neko je vrijeme proveo u samoizolaciji i nadao se da će moći izaći na teren, ali u predvečerje nastupa u 1. kolu morao je otkazati nastup u All England Clubu.

Čilić je izrazio tugu i žaljenje što neće zaigrati na prestižnom turniru, dodao je da se ne osjeća dovoljno spremnim i zdravim za izlazak na londonsku travu.
hr Mon Jun 27 2022 20:42:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Konstantin Kharkov: „Borit ćemo se sa Srbima, nadam se pobjedi i polufinalu“

Hrvatski reprezentativci komentirali su plasman u četvrtfinale SP

Hrvatska nastavlja borbu za medalje na SP u vaterpolu u Mađarskoj, u osmini finala lako je nadigrana Gruzija, a u četvrtfinalu čeka Srbija. Srijeda u 16 sati na bazenu Alfred Hajos, mjestu gdje je Hrvatska 2017. godine postala svjetski prvak, termin je novog okršaja Barakuda i Delfina. Svojevrsna repriza polufinala iz 2017. kada je Hrvatska s 12:11 slavila protiv velikog rivala, sigurno utakmica koja će privući veliku pozornost.

- Ovo su neke nove emocije, prvo mi je SP u karijeri i prošli smo u četvrtfinale. Borit ćemo se sa Srbima, nadam se da ćemo dati sve od sebe i da ćemo pobijediti. Protiv Gruzije smo napravili što smo se dogovorili, bili koncentrirani od početka do kraja, ali protiv Srbije ćemo morati igrati još bolje ako želimo proći dalje – rekao je hrvatski Rus Konstantin Kharkov, najbolji igrač utakmice protiv Gruzije.

Odmah na svom prvom velikom natjecanju za Hrvatsku pokazao je kako je ogromno pojačanje, najbolji je strijelac i asistent naše selekcije u Mađarskoj. Sedam je igrača postiglo gol protiv Gruzije, među njima i Luka Bukić.

- U drugoj smo se četvrtini uspjeli odvojiti, sačuvali prednost i s jednim igračem manje u rotaciji pa se sada okrećemo Srbiji. Nismo ih još analizirali, ali znamo dosta o njima, promijenili su momčad kao i mi pa tu ima još dosta uigravanja. Vjerujem da će biti dobra utakmica, nadamo se i naša pobjeda – rekao je igrač splitskog Jadrana.

Gol je Gruzijcima zabio i kapetan Ivan Krapić, jedan od boljih naših igrač na ovom SP.

- Znali smo da nemamo pravo na kiks, spremili smo se kako treba, posebno me veseli da smo se cijelu utakmicu držali dogovora. Nismo imali padove u igri kao u prethodnim utakmicama, to je ohrabrenje pred četvrtfinale. Znamo tko nam je protivnik, znamo kakva je Srbija, a vjerujem da ćemo izboriti polufinale – poručio je kapetan Hrvatske.

hr Mon Jun 27 2022 18:49:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Tucak: "Srbija je jaka, mi smo dobri, nadam se pravom sportskom dvoboju"

Izbornik vaterpolo reprezentacije Hrvatske kratko je najavio veliki dvoboj u četvrtfinalu SP

Hrvatska je nadigrala Gruziju u osmini finala SP u Mađarskoj, sigurno, uvjerljivo i bez drama momčad Ivice Tucka izborila je četvrtfinale u kojem ih čeka Srbija. Utakmica je na rasporedu u srijedu u 16 sati na bazenu Alferd Hajos, hramu mađarskog vaterpola. Hrvatski izbornik nije previše komentirao utakmicu s Gruzijom, u fokusu je odmah Srbija.

- Teško je riješiti utakmicu na početku ili u prve dvije četvrtine, protiv Gruzije smo odigrali dobro, čvrsto, angažirano i sada idemo dalje. Idući suparnik je Srbija i biti će znatno teže nego danas, mislim da su protivnik po mjeri i volio bi da uživamo u pravoj sportskom dvoboju. Jedni i drugi prolazimo smjenu generacija, a opet smo dobri, jaki smo i u promijenjenim sastavima.

Pripremit ćemo se za tu utakmicu koliko god možemo, vjerujem u dobru igru i pobjedu, želim pobjedu – rekao je nakon utakmice s Gruzijom izbornik Tucak.

hr Mon Jun 27 2022 17:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.