Serija od osam epizoda izazvala je veliko zanimanje, a svjedoče tome i njezini 'Konvertsi', obožavatelji kojih je svakim danom na društvenim mrežama sve više i koji željno pokazuju što su gledajući seriju naučili, i više ili manje uspješno primijenili u praksi.
KonMari metoda, jedinstvena tehnika koju je osmislila Kondo, svodi se na pronalaženje stvari koje posjedujete, a koje donose 'iskre radosti' u vaš život. Razvrstavanjem svojih stvari po zasebnim kategorijama i određivanjem koje stvari unose radost u vaš život, trebalo bi vam teoretski pomoći dovesti dom u red.
Prema njezinim konzultantskim internetskim stranicama, KonMari metoda potiče pospremanje po kategorijama, a ne po lokaciji. Počinje se od odjeće, prelazi na knjige, novine, komono (razne stvari) i naposljetku dolazi do stvari od sentimentalne vrijednosti.
- Čuvajte samo one stvari koje se obraćaju vašem srcu, ali ne i one koji više ne izazivaju radost. Zahvalite im na njihovom dosadašnjem služenju i putite ih da odu', razmišljanje je na kojemu Kondo temelji pospremanje.
Kondo se pospremanjem počela baviti već kao petogodišnjakinja, kada je prema vlastitom priznanju opsesivno očistila prvo svoju sobu, zatim sobu svoje sestre, a zatim i sobe svojih prijateljica. U njezinoj samodisciplini postoji i određena doza duhovnosti, jer je pet godina radila kao spremačica u Shinto svetištu.
U jednom intervjuu Kondo se prisjetila neobičnog iskustva kojega je doživjela s 15 godina, kada je čula tajanstveni glas, poput glasa 'Boga pospremanja' koji joj je rekao da bolje pogleda svoje stvari.
- Shvatila sam svoju pogrešku. Uvijek sam tražila samo stvari za odbaciti, a ono što sam trebala učiniti je pronaći stvari koje želim zadržati. Identificiranje stvari koje vas čine sretnima - to je bit pospremanja', objasnila je Kondo, koja je kao 19-godišnjakinja osnovala konzultantsku firmu KonMari, i koju je Time 2015. godine uvrstio na popis 100 najutjecajnijih ljudi na svijetu, piše tportal.hr