Sportski direktor Bijelih, Mindaugas Nikoličius, potvrdio je danas kako je Mijo Caktaš izbačen iz prve momčadi Hajduka.

Predsjednik je već ranije najavio da će svi igrači koji nemaju ugovor do ljeta biti prebačeni u B momčad. Imali smo par ponuda, ali njegovi zastupnici to nisu prihvatili. Htjeli smo produžiti ugovor na godinu dana, ali Mijo to nije htio, a nije želio ni manji ugovor od sadašnjeg ugovora. Moramo prihvatiti njegovu želju. Naša je želja zaštititi Hajduk, jasan je bio Nikoličius.

Osim Caktaša u drugu momčad Hajduka prebačen je i Jradi, a Nikoličius je naglasio kako će biti u drugoj momčadi do ljeta ili do prodaje jer prijelazni rok još traje u Rusiji, Poljskoj ili Norveškoj.

hr Thu Feb 18 2021 13:30:10 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk o Cici: 'Rival na travnjaku, gospodin i prijatelj van njega'

Iz Hajduka su se oprostili od legendarnog nogometaša i trenera Zlatka Cice Kranjčara.

- Noćas nas je napustila istinska legenda hrvatskog nogometa Zlatko Cico Kranjčar. Bio je prvi kapetan hrvatske nogometne reprezentacije od uspostave neovisnosti.

Uz to je bio i izbornik hrvatske nogometne reprezentacije od 2004. do 2006. koju je vodio na Svjetskom prvenstvu u Njemačkoj.

Rival na travnjaku, gospodin i prijatelj van njega.

HNK Hajduk izražava iskrenu sućut cijeloj njegovoj obitelji zbog ovog nenadoknadivog gubitka. Počivao u miru, napisali su na Facebooku.
hr Mon Mar 01 2021 13:03:11 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk pobijedio Rijeku na Rujevici

Lovre Kalinić obranio je kazneni udarac u posljednjim sekundama
Hajduk je pobijedio Rijeku 1:0 u 23. kolu HT Prve lige golom Umuta iz 72. minute nakon asistencije Livaje. Hajduk je tako drugi put u dva tjedna pobijedio Rijeku na Rujevici. U zadnjim sekundama Lovre Kalinić obranio je kaznenu udarac Franku Andrijaševiću. Sjajnu utakmicu odigrali su igrači Hajduka na Rujevici, a kao velika pojačanja pokazali su Livaja, Fossati i Kačaniklić. Dva pogotka poništena su Hajduku, a s ova tri boda uhvaćen je priključak za Rijekom.

Hajduk u sljedećem kolu 6. ožujka dočekuje Varaždin.

Livaja je odmah u prvoj minuti sjajno proigrao Umuta koji je odmah na startu mogao dovesti Hajduk u vodstvo. Pokušao je prebaciti istrčalog Nevistića, ali lopta je odsjela malo iznad grede. Čerin je u 8. minuti pokušao s 18 metara, obranio je Kalinić. U 28. minuti pokušao je Lončar iz daljine, ali obranio je i to Kalinić. Umut je u 42. minuti ubacio loptu u mrežu Rijeke nakon Fossatijevog oštrog ubačaja, ali pogodak nije priznat zbog prekršaja na vrataru Nevistiću.

Pucao je Yateke u 50. minuti glavom s 12 metara nakon ubačaja s lijeve strane, obranio je Kalinić. Velika prilika imao je Hajduk u 60. minuti, Livaja je odlično gurnuo u prostor za Kačaniklića koji je ostao nečuvan, pucao je s 14 metara iskosa, ali Nevistić je sjajnom obranom spasio Rijeku. U 62. minuti opet je Umut zatresao mrežu Rijeke, ali bio je u zaleđu i pogodak nije priznat. Murić je u 64. minuti pucao s ruba šesnaesterca, prošlo je malo iznad grede. Hajduk je poveo u 72. minuti. Livaja je odigrao dupli pas na 30 metara s Kačaniklićem, sjurio se prema šesnaestercu i zatim idealno uposlio Umuta pogađa pored istrčalog Nevistića. Opasan prizemni udarac Murića u 91. minuti obranio je Kalinić. U 93. minuti Dolčeka je lopta pogodila u ruku i Batinić je pokazao na bijelu točku. Lovre Kalinić obranio je udarac Andrijaševića za veliko slavlje igrača Hajduka na travnjaku Rujevice.

RIJEKA – HAJDUK 0:1 (0:0)

Strijelac: 0:1 Umut (72′)

Rijeka, stadion Rujevica. Sudac: Damir Batinić (Osijek)

RIJEKA: Nevistić, Galović, Yateke (od 73′ Drmić), Velkoski (od 46′ Galešić), Čerin (od 60′ Murić), Lončar, Andrijašević, Mudražija (od 73′ Lepinjica), Štefulj, Escoval, Tomečak. TRENER: Simon Rožman

HAJDUK: Kalinić, Fossati, Dimitrov, Nejašmić (od 56′ Jurić), Simić, Livaja (od 80′ Atanasov), Umut, Mujakić, Dolček, Todorović (od 80′ Jakoliš, Teklić (od 56′ Kačaniklić). TRENER: Paolo Tramezzani
hr Sat Feb 27 2021 19:39:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas protiv Rijeke na Rujevici

Utakmica 23. kola HT Prve lige
Hajduk danas s početkom u 17.30 sati igra protiv Rijeke na Rujevici u okviru 23. kola HT Prve lige.

- Covid se pokazao kao ozbiljan problem s kojim se ne smije šaliti. Spoznali smo to na vlastitoj koži. Ima još igrača koji su pozitivni i koji još ne treniraju, dio njih se dobro oporavio, ali biti toliko  dana zatvoren u kući sigurno predstavlja problema za ovu, ali i iduće utakmice - kazao je trener Bijelih Paolo Tramezzani u najavi Jadranskog derbija.

Upravo protiv Rijeke na Rujevici su hajdukovci odigrali posljednju utakmicu i pobijedili rezultatom 1:0. Nakon toga većina momčadi završila je u izolaciji zbog velikog broja igrača i osoba iz stručnog stožera pozitivnih na koronavirus. Bijeli su bili primorani stopirati treninge na deset dana te odgoditi prvenstvene utakmice protiv Slaven Belupa i Dinama.

Uoči ovog susreta Hajduk se nalazi na petom mjestu prvenstvene tablice s osvojenih 26 bodova iz 20 odigranih utakmica. Rijeka je trenutno na četvrtoj poziciji s 32 osvojena nakon 21 odigranog kola.

Glavni sudac utakmice je Damir Batinić iz Osijeka, pomagat će mu Kruno Šarić iz Županje i Marjan Tomas iz Osijeka, četvrti sudac je Andrej Burilo iz Osijeka.

VAR sudac je Mario Zebec iz Cestice, a asistent VAR suca je Bojan Zobenica iz Velike Gorice.
hr Sat Feb 27 2021 14:37:47 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Livaja: Potpisao sam za voljeni klub, nitko sretniji od mene!

Zlatni dres s brojem 11 mu je ispred predstavnika medija uručio sportski direktor Hajduka Mindaugas Nikoličius
Danas je u Novinarskom salonu na Poljudu i službeno predstavljeno novo pojačanje u redovima Hajduka, napadač Marko Livaja. Zlatni dres s brojem 11 mu je ispred predstavnika medija uručio sportski direktor Hajduka Mindaugas Nikoličius

- Nisam se ni nadao da će me AEK pustiti, ali dobro je ispalo. Ja sam odlučio početkom transfernog roka da dođem, ali sam mislio da je šansa mala radi njihova stava o transferima, ali se na kraju dobro završilo. Pustili su me u zadnji čas i potpisao sam za klub za koji sam želio potpisati. Kući sam, ko sritniji od mene. Igram u voljenom klubu. - rekao je Marko na konferenciji za medije prilikom predstavljanja.

hr Mon Feb 22 2021 15:10:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.