STRAŠNA TRAGEDIJA

Radnik smrtno stradao na gradilištu u Splitu, dio dizalice pao na njega

Piše:
Foto: Čitatelj DN

Na gradilištu na području Pazdigrada u Splitu danas se dogodila teška radna nesreća u kojoj je smrtno stradao jedan radnik.

Nesreća se dogodila oko 10.15 sati kada je na gradilištu pao dio dizalice, pri čemu je jedna osoba zadobila smrtonosne ozljede. Na mjesto događaja odmah su izašle žurne službe, a o nesreći je obaviješten i Državni inspektorat, Područni ured Split, Služba za nadzor zaštite na radu, koja će utvrđivati okolnosti i moguće propuste vezane uz zaštitu na radu, kako je za Dalmacija News potvrdila PU splitsko-dalmatinska.

Na mjestu tragedije obavljen je očevid kojim je rukovodila zamjenica Općinskog državnog odvjetnika.

Okolnosti nesreće i uzrok pada dijela dizalice bit će poznati nakon dovršetka kriminalističkog istraživanja i nalaza nadležnih službi.