Petra Martić izbjegla iznenađenje i prošla u 2. kolo US Opena
Martincova uzela prvi set
Kao što smo rekli, ovaj meč je tekao za Martić puno teže od očekivanog, a naznake da će tako biti dobili smo odmah u prvom setu. Pri rezultatu od 2-1 za Martincovu, češka tenisačica radi break i odlazi na 3-1. Petra ipak uspijeva odmah vratiti izgubljeni servis i u egalu se igra do samog završetka seta te obje igračice drže svoj servis. Tako je bilo do rezultata od 6-5 u gemovima za Martincovu koja nakon dužeg servis gema Petre ipak radi break i dolazi do vodstva od 1-0 u setovima.
Poprilično lak drugi set za Petru
U drugom setu je Petra igrala ipak nešto opuštenije i pronašla svoj tempo pa je tako u njega ušla uraganski i uzela četiri gema u nizu te povela s 4-0. Nakon toga je set rutinski privela kraju tako što je svaka igračica zadržala svoj servis i set se završio rezultatom 6-2 za Martić. Vrijedi istaknuti da je u drugom setu Petra ostavila Martincovu bez ijedne break šanse pa smo s puno samopouzdanja ušli u treći set.
U trećem setu Petra opet gubila
U trećem se setu odvijao gotovo identičan scenarij kao i u prvom. Još je jednom pri rezultatu od 2-1 za Martincovu, Čehinja napravila break i otišla na 3-1, samo da bi Petra ekspresno uspjela vratiti taj break, a potom izjednačiti na 3-3. No za razliku od prvog seta, Petra je nastavila istim tempom te uzima još dva gema u nizu te odlazi na 5-3. Tada je postalo jasno da naša tenisačica više ne može ispustiti ovu veliku prednost i tako si je osigurala prolaz u drugi krug natjecanja. Konačni rezultat meča bio je 5-7 6-2 6-4.
U drugom kolu Petra opet veliki favorit
Petra Martić će i u drugom kolu US Opena biti izraziti favorit jer naša 15. igračica svijeta za protivnicu će imati Katerinu Bondarenko iz Ukrajine koja je tek 349. igračica svijeta, a uz to ima i 34 godine. Bondarenko je za drugo kolo slavila protiv Amerikanke Allie Kiick u tri seta, rezultatom 3-6 6-3 6-1. Martić i Bondarenko dosad su se susretale tri puta, a dva puta je slavila Ukrajinka. Ipak, ti su mečevi odigrani poprilično davno, 2014., 2015. i 2017. godine tako da će sljedeći meč definitivno biti puno drukčiji.
Od ostalih hrvatskih tenisača, prvi dan US Opena nastupio je još samo Borna Ćorić koji je poprilično uvjerljivo s 3-0 u setovima izbacio Španjolca Pabla Andujara. U drugom kolu čeka ga Juan Ignacio Londero. U prvom kolu turnira čekamo još nastupe Marina Čilića protiv domaćeg tenisača Denisa Kudle, Ive Karlovića protiv Francuza Richarda Gasqueta i Donne Vekić protiv Krystine Pliskove iz Češke.


