Za nekoliko tjedana socijaldemokrati će na unutarstranačkim izborima birati novo vodstvo. Nakon što je Davor Matijević istaknuo kandidaturu za predsjednika u izjavi za naš portal, na društvenim mrežama je kandidaturu potvrdio Damir Barbir.
– Nakon dužeg razmišljanja i konzultacija s obitelji i bliskim ljudima te osobama s kojima dijelim viziju socijaldemokracije, odlučio sam se kandidirati za predsjednika SDP-a Split.
U SDP-u mi nikada ništa nije bilo teško raditi; od lijepljenja plakata, skupljanja potpisa, nošenja štandova, pa sve do bezrezervnog medijskog zastupanja naših svjetonazora i politika, jer mi je naša ideja važna i mora biti prisutna među građanima.
SDP moramo graditi na zajedništvu svih naših članova.
Ideje koje nas spajaju – razumijevanje drugačijih stavova, tolerancija i uključivost svih članova sa svim razlikama na svim razinama osnove su na kojima treba temeljiti budućnost.
Kao Predsjednik Kotara Trstenik uveo sam transparentnost u sve naše odluke i uključio građane u sve procese odlučivanja.
Kao zamjenik predsjednika splitskih antifašista nikada nisam bježao pred vrijednostima na kojima počivaju naše društvo i moderna hrvatska država.
Svoje iskustvo i radnu etiku namjeravam integrirati u SDP kako bismo sutra bili spremni mijenjati grad, državu i društvo.
Samo mi Vi, drage članice i članovi, možete pomoći u tome.
Budimo SDP zajedno! – napisao je.