Vis: Budućnost sela i autohtonih poljoprivrednih kultura na otocima

Tijekom subote na Visu završava simpozij “Budućnost sela i autohtonih poljoprivrednih kultura na otocima”. Simpozij organizira viška udruga Anatomija otoka. Više od 30 sudionika iz Austrije, Francuske, Hrvatske, Italije, Japana i Portugala raspravljalo je o raznim otočnim temama.

Održana su dva okrugla stola s temama: Dobra praksa viške poljoprivrede i (Pre)Živjeti na otoku.

U okviru simpozija organizirana je radionica o planiranju lokalnog razvoja koju je vodio profesor Zoran Roca s lisabonskog sveučilišta. Održan je i sajam viških proizvoda.

U ponedeljak počinje studenska radionica: Mogući oblici samodostatnost isela na otocima i načini upravljanja lokalnim resursima. Na radionici sudjeluju studenti sa dva fakulteta iz Tokya i po jednog iz Pariza, Graca, Ljubljane i Splita. Radovi će se predstaviti i u Visu i Komiži 27. rujna ove godine.

POSLJEDNJE DODANO: