REAKCIJA GRADONAČELNIKA

Puljak uzvratio direktoru Spegre: ”Kod nas tvrtke ne dobivaju natječaje jer su naši donatori”

Piše:
Ivo Cagalj/PIXSELL

Ivica Puljak s Ravnih Njiva poručio je ako opet bude izabran za gradonačelnika da će nastaviti graditi garaže i parkirna mjesta.

Kazao je kako je u planu 30 garaža s 13.000 parkirališnih mjesta, ukupne vrijednosti čak 150 milijuna eura. U njegovom mandatu već su gotove dvije dok ih je još pet trenutno u izgradnji.

– Sve ove garaže koje radimo, radimo na poštenim javnim natječajima. Tvrtke koje to dobiju one to izvode jer su bile najbolje na tim natječajima. Vi ste svjedoci nakon jučerašnjeg sučeljavanja koje smo imali, jutros me napao vlasnik jedne tvrtke koja je najveći donator HDZ-a.

Dodao je kako građevinski lobiji već razmišljanju kako će se ‘ugraditi’ u natječaje.

-Taj gospodin je od nas tražio da u natječaj o sanaciji Poljuda ugradimo rečenicu koja bi njegovu firmu istakla kao najbolju, i to bi radove poskupilo za 20 milijuna eura više od procijenjene vrijednosti.

Kako je istaknuo, sve projekte rade na poštenim javnim natječajima, na kojima biraju najbolje
tvrtke.

-Kod nas tvrtke koje dobivaju natječaje nisu naši donatori, na listi donatora sigurno nećete naći nijednu firmu koja radi radove za nas. Tako ćemo nastaviti voditi grad. Pošteno, transparentno i otvoreno jer to je jedini način da Split prosperira, rekao je Puljak.