Policajci reanimacijom spasili 37-godišnjakinju turistkinju!
Naime, 19. lipnja u poslijepodnevnim satima, tijekom obavljanja redovnih zadaća dvojica policijskih službenika koji su na ispomoći tijekom ljetne sezone u PP Opatiji iz Policijske uprave zagrebačke, PP Ivanić-Grad i Policijske uprave bjelovarsko-bilogorske, PP Daruvar, na području Medveje pritekli su u pomoć ženi koja nije davala znakove života.
Bez oklijevanja preuzeli su pružanje prve pomoći od građana i nastavili postupak oživljavanja. Njihova stručnost, upornost i brza reakcija pokazale su se ključnima te je žena ponovno počela disati, a nastavili su joj pomagati i pratiti njezino stanje do dolaska tima hitne medicinske pomoći.
Po dolasku na mjesto događaja djelatnici hitne medicinske pomoći preuzeli su daljnje zbrinjavanje te je 37-godišnja državljanka Indije prevezena u KBC Rijeka na daljnje liječenje.
Ovaj događaj još jednom potvrđuje kako su policijski službenici, uz brigu o sigurnosti građana, često i prvi koji pružaju pomoć u trenucima kada su sekunde presudne za spašavanje ljudskog života.
Izuzetno smo ponosni na policijske službenike koji su pokazali da je hrabrost, uz profesionalnost i humanost, temelj policijskog posla.


