Žuti stigli do pobjede protiv Furnira!

U dvoboju 14. kola prvestva Hrvatske za košarkaše Split je slavio u gostima kod Furnira s 79-76

FURNIR - SPLIT (20:19, 17:14, 21:25, 18:21)

FURNIR: Kuzmanović 5p, 3s, Hollingsworth 21p, 3s, 3ol, 3il, Jurić, Vidović 12p, 3il, Kalajžić, Nazor, Savić 8p, 5s, Bjelanović 4, Bošnjak 9p, 6s, Karahodžić 15p, 5s, 4il, Paponja 2p, 3a, 4il, Kos.

SPLIT: Sullivan 2p, 4s, 3ol, Gizdavčić, Kalajžić 8p, 5s, 4a, Tišma 11p, 3s, Runjić 7p, 4s, Ukić, Shorter 19p, 9s, Jukić 3a, Dubravčić, Nelson 11p, 9s, Mavra 21p, 3a, 3il, Šarić.

Furnir je izgubio samo pola koša od Cibone, a protiv Splita je Mateo Vidović šutirao prilično komotnu tricu za produžetak, no ona nije pronašla cilj, pa su se Žuti dokopali pobjede od 79:76. I momčad iz Dubrave ostala je bez vrijednog skalpa nad Splitom kojega čeka još od 2010. godine, ali je sastav Jeronima Šarina pokazao da i te kako zaslužuje biti dijelom šest najboljih momčadi koje će nakon 22 odigrana kola zaigrati Ligu za prvaka uoči doigravanja. - prenose Sportske novosti.

Imao je Furnir i 30:21 u drugoj četvrtini, a Split je tražio način kako reagirati na zonsku obranu domaćina. U drugom dijelu su sve u svoje ruke uzeli Dominik Mavra i Shannon Shorter, a iako je Furnir prijetio, na koncu nije uzeo neke poklone gostiju, a u svojim redovima nije pronašao čovjeka odluke.

hr Thu Jan 12 2023 20:53:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Cedevita Junior deklasirala Zadar

Serijom 28:1 (!) domaćin je otišao na 64:39 u 32. minuti
Nakon što je u protekla dva tjedna sredila Cibonu i Split, Cedevita Junior je u nedjelju navečer uzela i treći veliki skalp hrvatske košarke i to sa 76:59 protiv Zadra, te je s omjerom 13-4 (kao i Split) preuzela vrh HT Premijer lige.

Utakmica je odlučena u trećoj četvrtini kad je od vodstva Zadra (36:38) domaćin napravio nemoguću seriju od 28:1 za 64:39.

Kod Cedevite Junior je Pavle Marčinković ubacio 16 koševa, a s druge je isti broj koševa imao Dario Drežnjak.

Tablica: Cedevita Junior i Split 13-4, Cibona 13-3, Šibenka 12-5, Zadar 12-4, Furnir 9-8, Dinamo 8-9, Alkar, Zabok i Bosco 5-12, Gorica i Škrljevo 3-14.
hr Mon Jan 30 2023 08:23:51 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Split lako protiv Dinama u Zagrebu

Najefikasniji je bio Lewis Sullivan s 21 košem i 16 skokova
Samo 24 sata nakon velike pobjede u Laktašima protiv Igokee u ABA ligi, Split je u Zagrebu u HT Premijer ligi nadigrao Dinamo s 88:73 za kompletiranje savršenog vikenda. Žuti su utakmicu prelomili u drugoj četvrtini koju su dobili s 29:12 i na veliki odmor otišli sa 47:26. Bilo je to više nego dovoljno da bi u nastavku utakmice mirno kontrolirali događaje i upisali 13. pobjedu u domaćem prvenstvu.

Odličnu partiju je pružio Lewis Sullivan s 21 košem (šut 8-10) i čak 16 skokova, Boris Tišma je dodao 13 (tri trice), Shannon Shorter 16, Mate Kalajžić 12, Tyrell Nelson 10, Roko Gizdavčić 9 i Roko Ukić 7 koševa.

Ako ste primijetili da nismo spomenuli Dominika Mavru, to je zato što nije uopće ulazio u igru
hr Sun Jan 29 2023 19:51:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Prvi put u povijesti Hrvatska ima dvije skijašice među pet najboljih: Nevjerojatna Ljutić na trećem, a Popović na petom mjestu!

Ovo je prvo hrvatsko postolje u ženskoj utrci Svjetskog kupa nakon više od 15 godina

Devetnaestogodišnja Zrinka Ljutić prvi je put u karijeri stala na postolje Svjetskog kupa, osvojivši treće mjesto u slalomu u Špindlerůvom Mlýnu. Povijesni dan hrvatskog skijanja upotpunila je Leona Popović, koja je bila peta.

Zrinka je u drugoj vožnji obranila poziciju iz prve te na kraju zaostala 49 stotinki za pobjednicom Lenom Dürr. Njemica je kreirala malu senzaciju, prekinuvši dominaciju Mikaele Shiffrin. Od Amerikanke je bila brža za šest stotinki.

Prije tri tjedna Ljutić je bila u istoj poziciji u Flachauu, gdje je nakon prve vožnje također držala treće mjesto, ali tada je pukla pod pritiskom i odustala. Ovaj put je svaka trunka treme isparila s prvim zavojem u drugoj vožnji. Sjurila se niz stazu "Crni Sveti Petar" odlučno i beskompromisno, sebično čuvajući prednost pred dotad vodećom Swenn Larsson, koja je za stotinku nadmašila Leonu Popović.

Kad se štoperica u cilju zazelenila i pokazala 34 stotinke, u hrvatskom stožeru moglo je početi slavlje. Prvi put u povijesti Hrvatska ima dvije skijašice među pet najboljih, a jednako lijepo djeluje podatak da su i Leona i Zrinka sada među deset najboljih slalomašica svijeta. U borbi za Mali globus Popović drži sedmo, a Ljutić deseto mjesto, pišu Sportske Novosti.

Nakon toga ih u Svjetskom kupu čekaju još dva slaloma, prvi u Åreu, a drugi u Soldeuu, koji će biti domaćin finala.