Bijeli remizirali u Gradskom vrtu

Utakmica 11. kola HT Prve lige
Hajduk je u 11. kolu HT Prve lige odigrao 1:1 s Osijekom u Gradskom vrtu. Kleinheisler  je lijepo pogodio u 9. minuti za vodstvo domaćih, izjednačio je Hajduk nakon što je Lončar u vlastitu mrežu skrenuo udarac Lovrencsicsa. Nakon odličnih prvih pola sata, drugi dio u Osijeku je prošao u nižoj brzini, Hajduk je smirio igru.

Fossati je 8. minuti uputio kroz sredinu uputio kvalitetno dodvanje za Ljubičića, međutim vratar Malenica bio je korak ispred Hajdukovog napadača te je uspio pokupiti loptu ispred njega. Malo iza toga Osijek je poveo 1:0. Kleinheisler je pucao s 18 metara, nitko od Hajdukovih igrača nije blokirao udarac i lopta je odsjela u lijevom kutu vrata Kalinića. Pucao je u 13. minuti Mierez s 13 metara, obranio je to Kalinić. Bohar je u 14. minuti uputio neugodan udarac s 13 metara iskosa, Kalinić se ispružio i odbio loptu u korner. U 19. minuti Hajduk je izjednačio. Lovrencsics je pucao iskosa, lopta se na putu odbila od Lončara i prevarila vratara Malenicu. Kontru Osijeka u 21. minuti završio je Jugović udarcem s 15 metara, lopta se od jedne stative odbila u drugu, ali nije prešla gol liniju. Velika prilika je to bila za domaći sastav. Sahiti je u 22. minuti mogao preokrenuti rezultat, ali malo je zakasnio na ubačaj s desne strane koji je padao na pet metara. Bohar je u 23. minuti pucao iskosa, Kalinić je obranio, odnosno odbio loptu u korner. Ljubičić se u 34. minuti sjurio po lijevoj strani u šesanesterac, okrenuo je svog čuvara i pucao s 14 metara iskosa, međutim nije pogodio okvir gola. Dobro je u 45. minuti pokušao Simić nakon ubačaja iz kuta, pucao je stoper Bijelih nogom s 14 metara, ali završila je lopta u bloku.

Mierez je u 69. minuti izašao sam pred Kalinića, ali Hajdukov kapetan obranio je njegov udarac s 12 metara. Livaja je u 73. minuti petom odigrao za Krovinovića koji je silovito potegao sa 17 metara, međutim otišla je lopta malo iznad gola. Ubacio je Melnjak u 87. minuti na prvu stativu, Mlakar je uspio dotaknuti loptu, ali ne dovoljno da bi ugrozila vrata Osijeka. Odlično je u 88. minuti potegao Kačaniklić s ruba šesnaesterca, ali obranio je to Malenica. Kleinheisler je u 91. minuti uputio jako dobar udarac s ruba šesnaesterca u suprotni gornji kut, obranio je to Kalinić. Presjekao je Kačaniklić u 96. minuti dodavanje na sredini terena, dao je u prostor za Mlakara koji je snažno pucao, s 15 metara, međutim nije pogodio okvir gola

OSIJEK – HAJDUK 1:1

Strijelci: 1:0 Kleinheisler (9′), 1: Lončar ag (19′)

Osijek, Stadion Gradski vrt. Sudac: Igor Pajač (Sv. Ivan Zelina)

OSIJEK: Malenica, Bartolec (od 53′ Miloš), Škorić, Bočkaj, Kleinheisler, Nejašmić, Jugović (od 78′ Žaper), Hiroš (od 78′ Ndockyt), Lončar (od 64′ Cheberko), Bohar, Mierez (od 78′ Daku).

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Simić, Elez (od 75′ Katić), Čolina, Vuković (od 84′ Atanasov), Fossati, Krovinović, Sahiti (od 71′ Mlakar), Ljubičić (od 46′ Kačaniklić), Livaja (od 84′ Melnjak).
hr Sun Oct 03 2021 21:39:42 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk rutinski do četvrtfinala Kupa

Nogometaši Hajduka s 5:1 slavili su u Belišću kod istoimenog trećeligaša u utakmici osmine finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.Bijeli su rano poveli golom Livaje, ali Belišće se odmah vraća u igru preko Anočića. Do kraja utakmice došla je do izražaja kvaliteta i fizička pripremljenost pa su Livaja i zabili još svaki po dva gola za uvjerljivu pobjedu.

Ovo je prva pobjeda Hajduka nakon mjesec dana i 10. kola HT Prve lige kad su slavili protiv Lokomotive.

BELIŠĆE – HAJDUK 1:5 (1:2)

Strijelci: 0:1 Livaja (4′), 1:1 Anočić (5′), 1:2 Ljubičić (35′), 1:3 Livaja (56′), 1:4 Ljubičić (57′), 1:5 Livaja (68′)

Belišće, Gradski stadion. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

BELIŠĆE: Stanić, Salapić, Anić, Radovanović (od 82′ Grgić), Anočić (od 71′ Matasović), Jurič (od 82′ Kos), Vinogradac (od 67′ Vuica), Poljak, Kovačić, Damjanović, Pačar (od 67′ Zebec)

HAJDUK: Subašić, Ćalušić, Katić (od 70′ Dimitrov), Simić, Čolina (od 46′ Melnjak), Lovrencsics (od 76′ Dolček), Sahiti, Atanasov (od 70′ Kačaniklić), Biuk, Livaja, Ljubičić (od 62′ Mlakar)

hr Tue Oct 26 2021 17:46:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk danas gostuje u Belišću

Osmina finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.
Nogometaši Hajduka u utorak s početkom u 15 sati gostuju kod Belišća na Gradskom stadionu Belišće u okviru 1/8 finala SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa.

Suparnik Bijelima je momčad koja se trenutno nalazi na drugom mjestu 3. HNL Istok, a vodi je trener Davor Rupnik. Nogometaši Belišća u posljednjoj prvenstvenoj utakmici gostovali su u Đakovu te su svladali domaću Croatiju rezultatom 3:2.

- Kup moramo shvatiti sto posto ozbiljno. Očekujemo sutra teškog protivnika. Analizirali smo utakmicu protiv Gorice i zaključili da je izvedba bila jako dobra, ali nažalost nismo ostvarili željeni rezultat. Moramo zadržati razinu igre i rezultat će doći – istaknuo je trener Gustafsson uoči sutrašnjeg dvoboja u Belišću.

Belišće je do ove faze SuperSport Hrvatskog nogometnog kupa stiglo nakon dvije odigrane utakmice. Najprije su u pretkolu s 4:1 svladali Mladost Komet na domaćem terenu, a zatim su u 1/16 finala pobijedili su NK Jaska Vinogradar Jastrebarsko rezultatom 4:0, također u Belišću.

Hajduk je u posljednjem prvenstvenom susretu odigrao 0:0 s Goricom na Poljudu, a prethodno su Bijeli u 1/16 finala Kupa u gostima svladali Primorac Biograd na Moru rezultatom 2:1.
hr Mon Oct 25 2021 14:23:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk bez pobjede protiv Gorice

Treća utakmica u nizu bez pobjede za Bijele
Nakon remija u Osijeku i poraza u Šibeniku, Hajduk danas u 13. kolu HT Prve lige na Poljudu nije pobijedio Goricu. Ostalo je 0:0 za prvi domaći remi Bijelih te ostanak na četvrtom mjestu prvoligaške ljestvice. Hajduk je danas bio bolja momčad, gosti nisu uputili udarac u okvir. Nekoliko dobrih prilika igrači Hajduka nisu uspjeli realizirati pa s ovim remijem ostaje upitnik nad sudbinom trenera Gustafssona.

Atanasov je u 9. minuti ubacio s desne strane pred vrata, Livaja je najviše skočio, pucao glavom i pogodio stativu. Livaja se u 13. minuti izborio za loptu uz korner zastavicu, ubacio je pred vrata odakle Ljubičić puca glavom iz nezgodne pozicije, blokiran je njegov udarac i na koncu je vratar Kotarski to mirno pokupio. Ubacio je Melnjak u 21. minuti iz slobodnog udarca s lijeve strane, Katić je najviše skočio i pucao glavom s 13 metara, međutim obranio je to Kotarski. Lijepo je Biuk u 27. minuti proigrao Livaju koji je bio u dobroj poziciji na sedam metara, međutim branič Gorice ga je uspio malo omesti, a vratar Kotarski je na vrijeme izašao s linije i blokirao njegov udarac. U 29. minuti Fossati je dao idealnu loptu u prostor za Melnjaka koji puca iz prve s 13 metara iskosa, međutim vratar Gorice odbija brani i odbija u korner. Pucao je Melnjak u 38. minuti silovito s 14 metara nakon odbijanca, lopta je završila u bloku, u nastavku je s ruba šesnaesterca pokušao Lovrencsics, međutim nije pogodio okvir gola.

Lovrencsics je u 59. minuti dao sjajnu povratnu loptu za Livaju koji je šutirao iz prve s 14 metara, međutim prešla mu je lopta preko noge i otišla iznad vrata. Ljubičić je u 62. minuti pucao iz okreta s ruba šesnaesterca, obranio je Kotarski. Ubacio je Lovrencsics u 73. minuti, pucao je Mlakar glavom s 10 metara, ali nije to bilo dovoljno snažno da bi ugrozilo vratara gostiju. Mlakar je u 80. minuti pucao s 10 metara, bio je ometan od braniča Gorice, otišlo je to pored gola. Livaja je u 83. minuti pucao iz okreta s 13 metara, i ovo je otišlo preko gola, bila je to jako dobra situacija.

HAJDUK – GORICA 0:0 (0:0)

Split, Stadion Poljud. Sudac: Ante Čuljak (Zagreb)

HAJDUK: Kalinić, Lovrencsics, Katić, Elez (od 71′ Simić), Melnjak, Kačaniklić (od 56′ Sahiti), Fossati, Atanasov (od 88′ Čolina), Biuk (od 88′ Dolček), Livaja, Ljubičić (od 71′ Mlakar)

GORICA: Kotarski, Doka (od 89′ Dvorneković), Jovičić, Steenvoorden, Krizmanić, Sarić, Pršir (od 69′ Babec), Delfi (od 46′ Mitrović), Kalik (od 69′ Fruk), Lovrić, Stojanovski (od 69′ Dieye).
hr Sat Oct 23 2021 19:08:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Budimir: Regenerirali smo se i spremni smo za derbi

Dinamo je vodeća momčad juniorske lige
Hajdukove juniore samo četiri dana nakon uspješnog nastupa u uzvratu prvog kola UEFA Lige prvaka mladih, čeka derbi s Dinamom u Zagrebu.

Bijeli su se na Poljudu spremali za ovu važnu utakmicu, dobra je informacija da je kapetan Ivan Krolo nakon ozljede sasvim spreman, pokazalo je to i odigranih nešto više od pola sata protiv Škendije.

Dinamo je vodeća momčad 1. HNL juniora sa samo jednim remijem, Hajduk je s dvije utakmice manje četvrti, također neporažen, s dva odigrana remija. Trener Marijan Budimir pokušat će ponoviti uspjeh iz završnice prošlog prvenstva kada je naslov prvaka teoretski osiguran baš pobjedom protiv najvećeg rivala u Zagrebu.

- Imali smo sada nešto duži period bez službenih utakmica, reprezentativna pauza, a potom i dvije odgode zbog korone malo su nas izbacili iz ritma i tu zaostajemo za Dinamom. Ali, da bi okusio zadovoljstvo i ljepotu igranja Lige prvaka, moraš biti prvak Hrvatske. Znamo da u ovoj utakmici moramo biti pravi, iskoristili smo ove dane, uz treninge smo se i regenerirali i spremni smo za derbi - izjavio je Hajdukov trener.

Utakmica Dinamo – Hajduk igra se u nedjelju s početkom u 11 sati.
hr Sat Oct 23 2021 09:40:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.