Osijek u naletu stiže na Poljud, a Hajduk u ‘europskom’ tjednu predvođen Livajom traži HNL bodove
Nogometaši Hajduka u nedjelju s početkom u 21 sat igrat će protiv Osijeka na Poljudu u okviru 4. kola SuperSport HNL.
Nakon tri odigrana kola Bijeli se nalaze na šestom mjestu prvenstvene tablice s 4 osvojena boda, dok Osijek drži prvo mjesto s maksimalnim učinkom.
Momčad trenera Gonzala Garcije u četvrtak je na Poljudu odigrala prvi susret play-offa Konferencijske lige s poljskim Rakowom, a utakmica je završila rezultatom 2:2. Prethodno je Hajduk za vikend s 2:1 svladao Goricu u Velikoj Gorici u susretu 3. kola SuperSport HNL.
Furiozni Osijek pod vodstvom novog trenera, Argentinca Federica Bessonea, upisao je sve tri pobjede na startu nove prvenstvene sezone. Na gostovanjima su svladali Goricu i Rudeš te u posljednjem kolu Lokomotivu na domaćem terenu, a nastavku niza nadaju se na Poljudu uz očekivanje kako je Hajduku ‘važnija’ ipak ona europska utakmica. Unatoč važnosti uzvrata protiv Rakowa, trener Gonzalo Garcia ističe kako njegova ekipa mora na Poljudu svladali Osijek, dio igrača je najavio i odmoriti, a od prve minute započet će kapetan Livaja.
Glavni sudac utakmice je Patrik Kolarić iz Čakovca, pomagat će mu Ivan Starčević iz Bjelovara i Dario Kolarević iz Zagreba, a četvrti sudac je Filip Dragašević iz Zagreba. VAR sudac je Fran Jović iz Zagreba, a asistent VAR suca Luka Pušić iz Zagreba.


