Pizzerija Fantazija i Pretelji Torcida Otok finalisti turnira “Čitluk-Jasensko 2018.”
Nakon odgode zbog loših vremenskih uvjeta prije dva dana odigrana su i dva četvrtfinalna ogleda u kojima su u polufinale, koje se igralo odmah nakon, prošle ekipe Pizzerija Fantazija i Grand Caffe. Prvospomenuta nakon pobjede protiv C.B. Kamičak Pršutoreznica Miško s 2:0, a druga tek nakon penala.
Zanimljivi su bili polufinalni susreti. Prvi je igran između ekipa Pretelji Torcida Otok i Moj Ante. Trima pogotcima Marka Ćapete Pretelji su pobijedili s 4:3 i tako osigurali nedjeljno finale. Ćapeta je s ova tri skočio i na čelno mjesto najboljih strijelaca Turnira na ukupno 7 postignutih golova.
U drugom je susretu Pizzerija Fantazija bila bolja i tako je postala protivnik Preteljima u finalu. Za treće mjesto na Turniru borit će se ekipe Moj Ante i Grand Caffe.
Važno je napomenuti kako će prvoplasirana ekipa dobiti nagradu od dvije tisuće kuna i pehar, drugoplasirana družina tisuću kuna i pehar dok će ekipa na trećem mjestu uz pehar dobiti i 500 kn.
Cijeli Turnir humanitarnog je karaktera – za pomoć Josipu Batarelu iz Lučana, a u organizaciji Kulturne udruge „Aequum“. Nakon nedjeljne završnice velika se fešta sprema u Čitluku i Jasensku povodom blagdana zaštitnika mjesta, sv. Franje Asiškog, a na njoj će nastupati Sinjske mažoretkinje, Jessy band dok će na kraju večeri veliki koncert održati Giuliano.
Suci sinoćnjih utakmica bili su Mario Jadrijević i Stipe Grčić.
Rezultati (4. listopada):
Pizzerija Fantazija – C.B. Kamičak Pršutoreznica Miško 2:0 (četvrtfinale)
C.B. Slatka Sedmica Boćari – Grand caffe 2:2 (2:3 nakon penala) (četvrtfinale)
Pretelji Torcida Otok – Moj Ante 4:3 (polufinale)
Pizzerija Fantazija – Grand Caffe 2:1 (polufinale)
Raspored (7. listopada):
16,30h Za treće mjesto: Moj Ante – Grand Caffe
17,15h Za prvo mjesto: Pizzerija Fantazija- Pretelji Torcida Otok
Lista strijelaca:
Marko Ćapeta (Pretelji Torcida Otok) 7
Ante Maraš (Moj Ante) 6
Ivan Zorica (Grand Caffe) 3
Stjepan Šandrić (Pizzerija Fantazija) 3
Ivan Paleško (Pretelji Torcida Otok) 3
Ivo Bebić (Moj Ante) 2
Jerko Čugura (C.B. Slatka Sedmica Boćari) 2
Boško Plavša (Grand Caffe) 2
Petar Bašić-Bosi (C.B. Slatka Sedmica Boćari) 2
Krešimir Maretić (Pizzerija Fantazija) 1
Željan Bračulj (Grand Caffe) 1
Ivan Svalina (Pretelji Torcida Otok) 1
Vili Kardum (Moj Ante) 1


