Pogledajte predstavu “Molly Bloom” i pomozite Savjetovalištu za žene žrtve nasilja i žrtve obiteljskog nasilja

Piše:

Humanitarna predstava „Molly Bloom“ održat će se ovog petka (10. ožujka) s početkom u 20 sati u prostorima Scene A (Zagrebačka 3) u Splitu. Uprizorenju posljednjeg poglavlja Uliksa moći će prisustvovati svi zainteresirani, a sav prihod od ulaznica ide Savjetovalištu za žene žrtve nasilja i žrtve obiteljskog nasilja.

Za projekt su zaslužni članovi Rotaract kluba Split, a sve se radi u suradnji s Umjetničkom Akdemijom u Splitu i Udrugom Domine. Cilj je projekta nizom predstava afirmirati mlade splitske glumačke nade te istovremeno pomagati humane projekte u lokalnoj zajednici. Ove godine projekt se simbolično veže uz Dan žena i problematiku ženskih prava.

Povodom održavanja predstave danas je u prostorijama Rotary kluba u Splitu održana konferencija za novinare. Prvi se javnosti obratio Miran Podržaj, predsjednik Rotaract kluba Split.

– Mnoge zlostavljanje žene se obraćaju za pomoć upravo Savjetovalištu koje inače nije kontinuirano financirano od strane institucija, već je zasnovano na volonterskom radu i kao takvo jedino je u Dalmaciji. Upravo zbog toga smo odlučili da prva u nizu predstava bude za ovakav centar, stupili smo u kontakt s ljudima i krenuli u akciju. Nadamo se velikom odazivu sutra, vjerujemo u veliko srce Splićana! – rekao je Miran Podržaj.

– U kratkom razdoblju od početka godine ubijene su 4 žene od strane partnera ili drugih članova obitelji. Nedavno provedeno istraživanje pokazuje isti trend porasta nasilja i u Dalmaciji. Mjesečno se za pomoć javi između 60 i 70 žena i drugih žrtava raznih oblika nasilja (fizičko, psihičko, ekonomsko). Upravo zato nas raduje interes ove skupine mladih proaktivnih ljudi, da pomognu rad našeg Savjetovališta i pozitivno utječu na svoju lokalnu zajednicu.- kazala je Mirjana Kučerpredstavnica Savjetovališta.

Svaka kuna je dobrodošla!

Svi koji žele mogu doći na predstavu i kupnjom ulaznice dati svoj doprinos Savjetovalištu. Ako pak niste u mogućnosti doći, a želite pomoći, to možete učiniti i uplatom na žiro-račun otvoren u Splitskoj banci HR26 2330 0031 5524 3534 7. Svaka kuna je dobrodošla! Budite sigurni da će novac otići u prave ruke jer se Savjetovalištu javlja za pomoć velik broj žena, a većina njih nema novaca za psihologa ili odvjetnika, često se radi o socijalno ugroženim, ekonomski zlostavljanim i obespravljenim osobama.

Svoj doprinos dale su i mlade glumice Monika Vuco Katarina Rimac koje će odigrati predstavu. One su se odrekle honorara za svoj nastup. I vi se možete odreći jedne ili dvije kave, neće vas koštati puno, a učinit ćete mnogo za nekoga kome je pomoć potrebna.