HAK: Zimska oprema potrebna u gorskim predjelima
Kolnici su mjestimice mokri i skliski u Istri, Hrvatskom primorju, Gorskom kotaru i unutrašnjosti Dalmacije od kiše, vlažni u dijelu ostatka zemlje pa ih HAK-a vozačima savjetuju da prilagode brzinu i način vožnje uvjetima na cestama te održavaju sigurnosni razmak između vozila.
Zabrana prometa za teretna motorna vozila najveće dopuštene mase iznad 7,5 tona na važnijim državnim cestama bit će u ponedjeljak, 1. siječnja, od 14 do 23 sata. Zabrana se odnosi državne ceste: DC8 Jadranska magistrala, DC9 Metković-Opuzen, DC21 Kaštel-Kanfanar, DC66 Pula-Labin-Opatija, DC23 Žuta Lokva-Senj. Na autocestama i na državnoj cesti DC1 zabrana nema.
Za vrijeme održavanja utrka Svjetskog skijaškog kupa na Sljemenu od ponedjeljka 01. siječnja do petka 05. siječnja 2018., vrijedit će privremena organizacija prometa u ulicama: Bliznec, Sljemenska cesta, Gračanska, Markuševečka, Ksaverska, Jandrićeva i Mlinovi.
Do 1. srpnja za sav promet zatvoren je granični prijelaz Vitaljina, zbog radova. Moguće je koristiti granični prijelaz Karasovići.
Granični prijelaz Harmica (SLO) zatvoren je za teretna vozila teža od 7,5 t. Na većini graničnih prijelaza nema dojava o dužim čekanjima.
U prekidu je katamaranska linija 9604 Ubli – Vela Luka – Hvar – Split. Trajekti i ostali katamarani plove prema redu plovidbe.


