Hajduk od 20 sati igra za prvi trofej ove sezone

Sedmi put u Superkupu igraju Hajduk i Dinamo

Nogometaši Hajduka danas od 20 sati na Maksimiru igraju protiv Dinama utakmicu SuperSport Superkupa.

– Sezona tek počinje, utakmica će sigurno biti teška za obje momčadi i smatram da su derbiji rijetko atraktivni. Obje momčadi će pokušati ograničiti jedna drugu i mislim da će trenutak individualne kvalitete odlučiti utakmicu. Dobro smo se pripremili za ovu utakmicu i želimo svima dokazati da smo spremni – ovako je na konferenciji za medije susret najavio Hajdukov trener Valdas Dambrauskas.

Očekuje se spektakularno otvaranje sezone, veliki je interes navijača, a Torcida stiže Bilim vlakom. Sedmi je ovo put da Hajduk i Dinamo igraju za trofej Superkupa, po tri puta su oba kluba dizala trofej. Čak 16 puta Superkup se nije ni igrao jer je ista momčad uzela dvostruku krunu.

Iza obje momčadi koje će se danas boriti za prvi trofej u sezoni je period zahtjevnih priprema. Dinamo je središnji dio priprema za novu sezonu odradio u Sloveniji gdje su odigrali tri utakmice u kojima su rezultatom 3:0 svladali makedonsku Škendiju i slovensku Naftu 1903 te su remizirali sa slovačkim Spartakom iz Trnave rezultatom 3:3.

Momčad trenera Dambrauskasa pripremala se u austrijskom Bad Waltersdorfu gdje su Bijeli proveli 13 dana i odigrali četiri utakmice. U prvom susretu Hajduk je poražen od rumunjskog Cluja s 2:0, zatim je odigrao 2:2 s njemačkim HSV-om, pa je poražen od belgijskog Genta s 3:0 te je u posljednjem susretu odigrao 1:1 s mađarskom Kisvárdom.

U prethodnoj sezoni Dinamo i Hajduk odigrali su četiri utakmice. Bijeli su dva puta slavili, na Maksimiru 2:0 te na Poljudu 1:0, druga utakmica na Poljudu završila je bez pogodaka te posljednja na Maksimiru pobjedom Dinama 3:1.

-Bijeli su u ovim prijelaznom roku doveli tek jednog igrača, Tonija Borevkovića, ali čini se da neće u vatru od prve minute. Dinamo je svoje redove pojačao s tri igrača, u Maksimir su stigli Boško Šutalo, Josip Drmić i Robert Ljubičić.

- Motiv je velik, igramo protiv vječnog rivala, Hajduka, a utakmica ima i natjecateljski karakter, jer je ipak u pitanju trofej, rekao je u najavi trener Dinama, Ante Čačić.

Glavni sudac utakmice je Igor Pajač iz Sv. Ivana Zeline, pomagat će mu Goran Pataki iz Đakova i Marjan Tomas iz Osijeka, a četvrti sudac je Mario Zebec iz Cestice. VAR sudac je Dario Bel iz Osijeka, a asistent VAR suca je Bojan Zobenica iz Velike Gorice.

hr Sat Jul 09 2022 08:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajdučice krenule s pripremama za novu sezonu: ekipa u prvu ligu ulazi jača za pet novih igračica

ŽNK Hajduk predstavio je svojih pet pojačanja za predstojeću sezonu u kojoj će se natjecati u 1. HNLŽ

Bijeli dres u sljedećoj sezoni nosit će 24-godišnja stoperica Andrea Grebenar, koja je stigla iz redova Splita. Grebenar je reprezentativka Bosne i Hercegovine. Janja Čanjevac (21) u prošloj sezoni nosila je dres prvaka Slovenije, Pomurja iz Beltinaca, a standardna je reprezentativka Hrvatske.

Iz redova Širokog Brijega u Poljud je stigla 23-godišnja reprezentativka BiH Branka Bagarić, koja će svoje mjesto u ekipi tražiti u veznom redu. Vratarski dio pojačala je Anamarija Prljević, 18-godišnja vratarka, članica U-19 i A reprezentacije Hrvatske. U prošloj sezoni Prljević je bila članica Splita. Laura Vlastelica (17), kapetanica kadetske ekipe Rijeke i standardna prvotimka, igra na poziciji ofenzivnog veznog, a jedna je od najtalentiranijih igračica Hrvatske, piše na službenim stranicama HNK Hajduk.

- Tražili smo karakterne cure željne uspjeha, kojima je igranje za Hajduk više od nogometa. S njima smo to i dobili i vjerujem da ćemo biti najugodnije iznenađenje lige, kazala je Matea Bešlić, predsjednica ŽNK Hajduk.

hr Mon Aug 08 2022 18:34:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Vitoria pobijedila Chaves s 1:0

Bila je to utakmica 1. kola portugalskog prvenstva
Vitoria, protivnik Hajduka u 3. pretkolu Konferencijske lige, u 1. je kolu portugalskog prvenstva pobijedila Chaves u gostima s 1:0. Jedini strijelac bio je Andre Silva u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog poluvremena. U 82. minuti crveni karton je dobio Alfa Semedo,  u 95. je drugi žuti zaradio Matheus Salgueiro, ali Vitoria je izdržala i s tri boda se vratila u Guimaraes.
Trener Moreno je na teren poslao sastav: Varela, Miguel, Fonseca, Villanueva, Helder, T. Silva, Bamba, Lameiras, Almeida, Jota, A. Silva. Kao zamjene su ušli Anderson, Luz, Salgueiro, Semedo i D. Silva.
Vitoria i Hajduk u srijedu igraju uzvratnu utakmicu, početak je u 18 sati po hrvatskom, odnosno 17 sati po vremenu u Portugal. Bijeli su u četvrtak pobijedili s 3:1 zgodicima Emira Sahitija, Darija Melnjaka i Filipa Krovinovića, dok je za Vitoriju strijelac bio Miguel.
hr Sun Aug 07 2022 23:36:53 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk u ponedjeljak putuje u Portugal

Bijeli će biti jači za Borevkovića

Nogometaši Hajduka u srijedu s početkom u 18 sati (17 sati po lokalnom vremenu) igraju uzvratnu utakmicu 3. kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu protiv Vitorije u portugalskom Guimaraesu.

Bijeli na stadion "Dom Afonso Henriques" dolaze s dva gola prednosti nakon što su u prvom susretu pred ispunjenim Poljudom svladali Vitoriju s 3:1. Momčad Valdasa Dambrauskasa bila je u rezultatskom zaostatku nakon što je Miguel Maga pogodio za prednost gostiju u 61. minuti, međutim hajdukovci su najprije izjednačili u 67. minuti pogotkom Emira Sahitija, a zatim stigli i do potpunog preokreta golovima Darija Melnjaka u 75. te Filipa Krovinovića u 87. minuti utakmice.

U odnosu na poljudski susret, trener Dambrauskas na raspolaganju će imati stopera Tonija Borevkovića, koji je ovog ljeta stigao upravo iz Vitorije, a prvu utakmicu morao je propustiti zbog suspenzije koju je zaradio u prethodnom europskom susretu nastupajući za portugalsku momčad.

Hajdukovci prema Portugalu kreću u ponedjeljak navečer iz zračne luke Split, a u utorak će na stadionu domaćina odraditi posljednji trening uoči uzvratnog susreta.

Bijeli za vikend nisu igrali prvenstvenu utakmicu protiv Gorice koja je odgođena po službenoj dužnosti, a Vitoriju u nedjelju čeka prvi prvenstveni ogled u novoj sezoni u gostima kod Chavesa.

hr Sun Aug 07 2022 14:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Splitska policija: Nije bilo većih incidenata, 12 osoba je privedeno

Za vrijeme i neposredno nakon javnog okupljanja nisu zabilježeni događaji oštećenja imovine i ozljeđivanje osoba

U odnosu na odigranu nogometnu utakmicu Europske konferencijske lige između HNK Hajduk i FC Vitória Guimaraes policija izvještava kako prije, za vrijeme i neposredno nakon javnog okupljanja nisu zabilježeni događaji oštećenja imovine i ozljeđivanje osoba.

Privedeno je ukupno 12 osobe uglavnom zbog prekršaja iz Zakona o sprječavanju nereda na sportskim natjecanjima.

hr Fri Aug 05 2022 07:59:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.