Napokon mirnije na Dugom otoku! Stotinu vatrogasaca obranilo kuće, požar lokaliziran oko 8 sati
Nakon cjelonoćne borbe s vatrenom stihijom stižu dobre vijesti s Dugog otoka. Požar koji je u petak navečer buknuo na području iznad Brbinja lokaliziran je jutros oko 8 sati, potvrdio je za Net.hr glavni vatrogasni zapovjednik Slavko Tucaković.
Iza vatrogasaca je iznimno zahtjevna noć tijekom koje je vatra, potpomognuta teškim i nepristupačnim terenom, zaprijetila i pojedinim kućama i vikendicama.
Na požarištu je bilo angažirano oko 100 vatrogasaca. Lokalnim snagama tijekom noći stiglo je veliko pojačanje s kopna – izvanrednom trajektnom linijom na Dugi otok dopremljeno je dodatnih 50 vatrogasaca s vozilima.
Njihov glavni zadatak tijekom noći bio je zaustaviti širenje požara i obraniti objekte koji su se našli na njegovu putu.
U zoru stigla pomoć iz zraka
Borba je nastavljena i s prvim svjetlom dana. Nešto iza 6 sati na požarište su stigla dva kanadera, koja su se uključila u gašenje i pomogla zemaljskim snagama u konačnom stavljanju vatre pod kontrolu.
Oko 8 sati požar je napokon proglašen lokaliziranim.

