Uspješan debi Vukasa: Raspoloženi Jairo odveo Bijele do pobjede u Gradskom vrtu!

Piše:

Hajduk je u derbiju 2. kola HT Prve lige u Gradskom vrtu pobijedio Osijek rezultatom 2:1. Sve je bilo riješeno u prvom dijelu kada je raspoloženi Jairo najprije pogodio u 34. minuti, pa u 36. minuti izborio kazneni udarac kojeg je realizirao Mijo Caktaš. Rezultat je u 43. minuti smanjio Jugović, no domaća momčad više od toga nije mogla.
Lijepo su u 10. minuti kombinirali igrači Hajduka, na kraju je lopta došla do Todorovića koji je oštro ubacio pred vrata, ali Gyurcso na drugoj vratnici nije uspio poklopiti loptu. Silovito je u 15. minuti tukao Gyurcso s 23 metra, bio je to jako dobar pokušaj, ali otišla je lopta malo pored desne vratnice. Ismajli je u 20. minuti riskantno vratio loptu Posavecu, bilo je to prekratko, Beljo je stigao i u klizećem startu pokupio vratara Hajduka koji je uspio spriječiti pogodak. Beljo je na koncu zbog prekršaja na Posavecu dobio žuti karton.

Poveo je Hajduk u 34. minuti nakon prekida kojeg je s desne strane, uz aut liniju, izveo Gyurcso. Sjajno je ubacio na drugu vratnicu gdje je sve odlično pratio Jairo i glavom pogodio za vodstvo. U 36. minuti jedanaesterac za Hajduk! Jairo je pokušao ubaciti, Lončar je igrao rukom u svom kaznenom prostoru. S bijele točke bio je siguran Mijo Caktaš za 0:2. Jugović je u 43. minuti smanjio na 2:1. Gol je pao nakon prekida, Kleinheisler je ubacio s lijeve strane na drugu vratnicu, a Jugović je pogodio glavom iz blizine. Tukao je Čolina u 60. minuti iskosa nakon brze kontre Hajduka, netko iz obrane uspio je blokirati njegov udarac i lopta se odbila u korner.

Osijek – Hajduk 1:2 (1:2) Osijek – Stadion Gradski vrt. Bez gledatelja. Sudac: Mario Zebec (Cestica). Strijelci: 0:1 Jairo (34′), 0:2 Caktaš (36′-11m), 1:2 Jugović (43′) Osijek: Ivušić – Igor Silva, Lončar, Majstorović, Talys – Kleinheisler (od 72′ Lopa), Jugović, Žaper (od 84′ Špoljarić), Pilj (od 46′ Bočkaj) – Ndockyt (od 72 Grezda), Beljo (od 46′ Erceg) Hajduk: Posavec – Todorović (od 76′ Jakoliš), Ismajli, Vušković, Čolina (od 76′ Dolček) – Jradi, Jurić, Čuić (od 76′ Nejašmić) – Caktaš (od 87′ Dimitrov) – Jairo (od 83′ Mujakić), Gyurcso.