Luka Brčić: ‘Spaladium Arena nije solucija, ali ništa ne isključujemo!’, Julije Meštrović: ‘Spremamo se za sve moguće scenarije!’
– Razgovaramo o situaciji i pripremamo se za moguće okolnosti i scenarije. Naš cilj je da upotrijebimo sve naše stacionarne kapacitete naših ustanova da održimo naš sustav da funkionira u cijelosti i pruža zdravtvenu uslugu svima. Sve ovisi o tome koliko ćemo imati bolesnih, koliko će biti zaraženih – rekao je Meštrović.
– Mi možemo u Splitu primiti 148 bolesnika u dijelu koji je rezerviran za bolesnike s koronavirusom. Naravno da bismo mi morali reagirati prije nego što primimo 148. Prema tome pratit ćemo što se događa, brojeve, trendove i na vrijeme reagirati – dodao je Meštrović.
Klinička slika u drugom valu koronavirusa je ista kao u prvom, ali je u prvom valu bilo više onih starije životne dobi.
Brčića su upitali o Spaladium Areni.
– Spaladium Arena je posao koji se može napraviti u 24 sata. Iz ovog što smo danas razgovarali to zasad nije solucija. Iscrpit ćemo sve partikularne mogućnosti prije. Ne isključujemo ništa, ali zasad nije solucija. Broj je nažalost u stalnom porastu, ali broj će nažalost i dalje rasti – kazao je čelnik Splitsko-dalmatinskog Stožera civilne zaštite.
Luka Brčić je ponovio kako Torcida nije prijavila skup, ali i kako oni kao Stožer nisu mogli reagirati da sankcioniraju nepoštivanje epidemioloških mjera.


