Solin: Svečani prijem za Juricu Gizdića, dobitnika nagrade Franjo Bučar

Piše:

U srijedu su gradonačelnik Solina Blaženko Boban, dogradonačelnik Dalibor Ninčević i tajnik Grada Ante Ljubičić upriličili svečani prijem za Juricu Gizdića, poznatog i priznatog sportskog publicistu, dobitnika državne nagrade za sport Franjo Bučar, te niza drugih nagrada za dugogodišnju sportsku povijesnu djelatnost.

Uz Juricu Gizdića prijemu su nazočili Zoran Jurić grafičar i suradnik na nizu Gizdićevih djela, Špiro Žižić direktor Doma kulture Zvonimir u kojem Jurica Gizdić radi i djeluje, predstavnici Hrvatskog društva za povijest sporta prof. Robert Kučić i Mladen Cukrov te Ivo Bonković glavni urednik Slobodne Dalmacije, suradnik na nizu sportskih monografija.

– Odlukom Komisije Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta sredinom listopada stigla je radosna vijest u naš Grad da je Jurica Gizdić dobitnik državne nagrade za sport Franjo Bučar u 2015. godini. Jurica je plodonosni solinski publicist i ovom prilikom želim to naglasiti naš budući voditelj solinskoga Sportskoga muzeja – rekao je ponosno gradonačelnik Boban, dodijelivši darove Jurici i suradnicima, koji će s Juricom i sudjelovati samoj ceremoniji dodjele ove državne nagrade.

Veliku zahvalu na radu Jurici je uputio i tajnik Ante Ljubičić.

– S Juricom sam kao sportski volonter sudjelovao u izradi njegove prve monografije NK Solin i mogu naglasiti da niz njegovih monografija i uradaka je volonterski bez honorara a to uistinu može samo pravi čovjek i zaljubljenik u sport – kazao je Ljubičić.

Predlagatelj za dodjelu Nagrade Franjo Bučar Jurici Gizdiću bilo je Hrvatsko društvo za povijest športa, a pismenu podršku prijedlogu dali su: Hrvatski olimpijski odbor, Hrvatski paraolimpijski odbor, Klub Hrvatskih olimpijaca i Hrvatski zbor sportskih novinara. Svečana dodjela najvećeg priznanja hrvatskog sporta održat će se na dan rođenja oca našeg olimpizma, u Zagrebu u Ministarstvu znanosti, obrazovanja i sporta 25. studenoga.