[5:1] Hajduk u drugom poluvremenu deklasirao Slaven
Rapsodijom u drugom poluvremenu Hajduk je rastavio Slaven Belupo na proste faktore i najavio da ipak može biti ozbiljan rival Dinamu u borbi za naslov prvaka. Istina, Modri imaju deset bodova više, ali Bijeli imaju dvije utakmice manje i to protiv dvije trenutno najlošije plasirane momčadi, Rijeke i Gorice. Nakon prvog poluvremena nadvili su se crni oblaci nad Poljudom, Slaven Belupo je poveo iz prve ozbiljnije prilike i pritom se vrlo dobro branio pokazujući zašto je na drugom mjestu. U nastavku je momčad iz Koprivnice nestala, brzo izjednačenje dalo je krila Hajduku, a isključenje Hoxhe potpuno je hendikepiralo goste. Tko zna što bi bilo da je Kocijan pogodio zicer na 1:1, možda bi bunker gostiju izdržao, ali to je prošlo svršeno vrijeme. Pravovremeno utrčavanje Čoline u prazan prostor i fantastična duga lopta Eleza rezultirali su vodstvom i Hajduk je od toga trenutka otpustio sve uzde protiv nemoćnog protivnika. Do kraja smo vidjeli majstoriju Atanasova iz slobodnog udarca i dva pogotka golgetera Nikole Kalinića. Puno dobrih vijesti za Bijele, s nestrpljenjem će se čekati gostovanje na Šubićevcu u petak. Pobjeda je opet, a kako drugačije, imperativ.
90+2 – 5:1! N. KALINIĆ. Ako neće Livaju, hoće Kalinića. Livajin šut je obranio Marković, Kalinić je spremno prihvatio odbijanac i smjestio ga u mrežu.
90+1. – Neće pogodak Livaju, sam na desetak metara šutira neprecizno, preko grede.
87. – Elez se ozlijedio i ne može nastaviti. Dambrauskas je napravio sve zamjene, tako da je i Hajduk s desetoricom igrača.
86. – Marković skida volej Livaje s nekoliko metara. Čudesna obrana.
83. – Ovo je debi za 19-godišnjeg Ivana Krolu.
82. – Krovinovića mijenja Krolo.
81. – 4:1! N. KALINIĆ. Odlična kontra Bijelih, Livaja je gurnuo u prostor za Kalinića, koji izbija sam pred Markovića i majstorski prebacuje loptu preko vratara.
77. – 3:1! ATANASOV. Sjajan pogodak Makedonca iz slobodnog udarca, preko živog zida. Čini se da je lopta nekoga dirala, promijenila smjer. Nije važno, Hajduk je blizu osvajanja tri boda.
74. – Na terenu su Atanasov i Grgić, utakmica je završila za Fossatija i Mlakara.
64. – N. Kalinić mijenja Sahitija kod Hajduka, a Kvržić i Žuljević ulaze umjesto Bašića i Kocijana kod gostiju.
60. – 2:1 ČOLINA. Preokret! Nije Hajduku dugo trebalo da bi materijalizirao igrača više. Elez je dugom loptom pronašao Čolinu, koji je utrčao u prazan prostor i u padu poslao loptu pored Markovića u mrežu za erupciju oduševljenja na Poljudu.
56. – Hoxha je grubo faulirao Sahitija i to je drugi žuti za strijelca Slavena Belupa. Hajduk ima igrača više.
53. – Sahiti je dobio žuti karton.
51. – 1:1! MLAKAR. Izgledalo je da je lopta izgubljena, no Melnjak je stigao s lijeve strane ubaciti u peterac, a Mlakar utrčati i smjestiti loptu u mrežu s prve vratnice. To je njegov prvi gol na Poljudu.
46. – Čolina je zamijenio Lovrencsicsa.
45+3. – Gotovo je prvo poluvrijeme, Hajduk je u velikim problemima.
43 – 0:1! HOXHA. Između nekoliko igrača Hajduka, Hoxha je uspio sačuvati loptu i s vrha šesnaesterca pogoditi u lijevi donji dio Sentićevih vrata. Šok za Hajduka. u jeku najvećih napada, bljesnuo je napadač s Kosova.
41. – Biuk je ušao u šesnaesterac, zanjihao protivnika, tražio suprotni kut i nije pogodio.
40. – Livaja je ostavio perfektnu loptu za Mlakara, bila je to kontra, Slovenac je odsprintao 40-ak metara i onda šutirao preko grede.
34. – Lovrencsics je izborio korner, pritisak Hajduka raste.
32. – Najveća prilika za Hajduk, Mlakar je uspio dohvatiti loptu prije nego je izašla u gol-aut i kvalitetno vratiti u sredinu, Biuk je natrčavao na loptu i kad se pogodak činio neminovan, uspio mu je u šut ući Tepšić.
24. – Nova šansa za Hajduk, Elez je ubacio oštro pred vrata Belupa, Mlakar i Livaja nisu uspjeli zahvatiti loptu glavom, na kraju je pobjegla i Awaziemu.
22. – Gužva pred vratima gostiju nakon kornera, Elez je s nekoliko driblinga pokušao pronaći prostor za udarac, no ipak je njegov šut blokiran.
19. – Sentić je krivo dodao loptu, u noge igrača Belupa, koji je pokušao s 40-ak metara pogoditi mrežu, ali nije uspio.
17. – Jambor se ozlijedio, Zekić ga mijenja Krstanovićem, trećim strijelcem HNL-a svih vremena.
14. – Prvi opasniji napad Hajduka, Krovinović je centrirao, a na drugoj vratnici Martinaga odbio loptu glavom ispred Lovrencsicsa.
10. – Bašić je dobio udarac loptom u nezgodno mjesto, utakmica je prekinuta.
8. – Bilo je opasno pred Sentićem, centaršut s lijeve strane, Crnac je za malo zakasnio glavom udariti loptu.
7. – Slaven Belupo nije primio niti jedan gol u gostima u četiri utakmice ove sezone, Hajduk još nije ništa napravio prema naprijed.
1. – Počela je utakmica.
0. – Lokomotiva je pobijedila Istru 1961 s 2:1 u Puli u pretposljednjoj utakmici 8. kola SuperSport HNL-a. Strijelci za goste su bili Pivarić u 23. i Goričan u 66. minuti, a Erceg je smanjio na 1:2 u 81. minuti.
Poznati sastavi za večerašnju utakmicu.
Slaven Belupo: Marković, Bosec, Hlevnjak, Tepšić, Martinaga, Marina, Bašić, Jambor, Kocijan, Hoxha, Crnac.
Hajduk: Sentić, Lovrencsics, Awaziem, Elez, Melnjak, Fossati, Krovinović, Sahiti, Mlakar, Biuk, Livaja.
Glavni sudac je Fran Jović iz Zagreba, pomoćnici su mu sugrađanin Anto Marić i Ivan Janić iz Iloka. Četvrti sudac je Dario Kulušić iz Šibenika. U VAR sobi je glavni sudac Patrik Kolarić iz Čakovca, a pomoćni Kruno Šarić iz Županje. Delegat utakmice je Ivan Jurina iz Zaboka, kontrolor suđenja je Domagoj Ljubičić iz Osijeka dok je časnik za sigurnost Marko Svilić.
Valdas Dambrauskas zbog ozljeda ne može računati na Lovru Kalinića i Dina Mikanovića.
U 21:05 Hajduk u utakmici osmog kola SuperSport HNL-a na Poljudu igra protiv Slaven Belupa. Momčad Zorana Zekića u Split stiže kao najugodnije iznenađenje dosadašnjeg dijela prvenstva. Slaven je druga momčad prvenstva.


