“Mogu biti zadovoljan, u Hrvatskoj je trenutno više od 930 tisuća gostiju, ubrzo će ih biti više od milijun”
U Hrvatskoj je trenutno 930 tisuća turista pri čemu je turistički promet u dolascima veći za pet, a noćenjima za dva posto, rečeno je u srijedu na koordinacijskom sastanku Hrvatske turističke zajednice i Turističke zajednice Splitsko-dalmatinske županije.
Direktor Hrvatske turističke zajednice Kristjan Staničić nakon sastanka je izjavio kako je u Hrvatskoj trenutno više od 930 tisuća gostiju, te da će ih ubrzo biti više od milijun.
Dodao je da je ovogodišnji turistički promet u odnosu na onaj iz 2023. godine u dolascima veći za pet, a u noćenjima za dva posto.
Na sastanku su, kako je rekao, analizirane marketinške i promotivne aktivnosti na najvažnijim tržištima, a razmijenjene su i i informacije o promociji do kraja godine.
Najavljene su dodatne promotivne kampanje za posezonu, uz fokus na segment tržišta gdje motiv dolaska nije ljeto.
– Mogu biti zadovoljan onim što sam danas čuo. Postoje određeni izazovi, ali uvijek je bitno naglasiti sinergiju sustava turističkih zajednica i privatnog te javnog sektora – od destinacijske preko regionalne do državne razine, u smislu rješavanja svih izazova i zadržavanja pozicije Hrvatske kao jedne od najpoželjnijih i najpopularnijih turističkih destinacija na Mediteranu, rekao je Staničić.


