Modrić večeras kreće u lov za posljednji trofej s Realom, nahvalio ga i Xabi
Večeras od 21 sat po hrvatskom vremenu na rasporedu je utakmica madridskog Reala i saudijskog Al Hilala. Kraljevi koji su smješteni u skupini H uz Al Hilal, RB Salzburg i Pachucu otvaraju Svjetsko prvenstvo, ujedno posljednje natjecanje u kojem će sudjelovati Luka Modrić.
Oprostio se Modrić već na Santiago Bernanbeu od navijača, a nakon američke turneje definitivno će napustiti Real i prijeći u AC Milan s kojim je praktički sve dogovorio. U Americi lovi posljednji i 29. trofej s klubom u koji je došao 2012. godine, odigrao 591 utakmicu i postao apsolutna legenda.
Modrić napušta Real kojeg je nedavno preuzeo 43-godišnji Xabi Alonso koji je s njim igrao dvije sezone u tom klubu. Modrić je u Real došao 2012., gdje je Alonso bio već tri godine, a zatim su u dvije zajedničke sezone osvojili Kup Kralja i Ligu prvaka.

-Lako je raditi s Lukom jer smo nas dvojica uvijek imali jako dobar odnos. Kao suigrači, prijatelji i sada kao igrač i trener. Među nama je veliko povjerenje. Volim gledati kako utječe na mlade igrače. Želimo da uživaju u njemu jer je legenda. Imam luksuz da ću moći iscijediti Modrića još malo, do njegovog zadnjeg dana u Realu, rekao je Alonso uoči svoje prve utakmice na klupi madridskog kluba.


