Bejzbolaši Nade ostvarili europski uspjeh
Veliki dan za splitski i hrvatski bejzbol. Bejzbolaši splitske Nade Split Ship Managementa su pokorili Antwerpen i Europu. Domaćini su mislili da će lako doći do pobjede nakon što su u grupnoj fazi porazili Splićane rezultatom 16:1, ali unaprijed pripremljeno slavlje spriječili su bejzbolaši sa Starog placa. Tužna lica mnogobrojne domaće publike su govorila više od tisuću riječi, a na sredini terena se slilo klupko splitske mladosti koji su uspjeh proslavili uz pjesmu ”Splitska Nada je najbolja na svijetu i niko mi ne može reć da nije tako”.
Nakon uvodnog ispitivanja snaga u 2. izmjeni Marin Tadić koristi loše bacanje belgijskog bacača De Smedta i dolazi na bazu. Jakšić udara bunt, a Tadić uspijeva doći do druge baze, nakon čega ga Mislav Tomić briljantnim udarcem u vanjsko polje šalje po prvi splitski bod za 0:1 u finalu. U 3.i 4 izmjeni belgijske ”vjeverice” koje je na ovome turniru krasio najbolji napad povezuju nekoliko udaraca i prelaze u vodstvo od 2:1.
Takvo je stanje ostalo sve do povijesne 8. izmjene kada Andrija Tomić udara za bazu i krade drugu bazu čime dovodi Nadu SSM u izglednu situaciju za izjednačenje. Nakon njega Vrlić-Kovačić udara za bazu, a Tomić napreduje na treću bazu. Potom Vrlić-Kovačić krade drugu bazu, a na udaranju je Ough koji ima priliku da svojim udaranjem donese vodstvo. Međutim ”vjeverice” nisu baš pale s grane. Znali su odakle prijeti opasnost stoga su namjerno poklonili prvu bazu Oughu. Palicu zatim preuzima Marin Tadić koji u trenucima kada je to najpotrebnije igra najbolje i udara kroz sredinu belgijske obrane za vodstvo od 2:3.
Belgijski napad je imao još dva napada da pokuša spasiti ovo finale, ali Ough i splitska obrana su mislili drugačije. Zadnji njihov pokušaj je završio direktnim izbacivanjem Marqueza od strane Ougha i splitska Nada SSM je ušla u povijest.
Wayne Ough je imao 14 K (direktnih izbacivanja), dok su se u napadu istaknuli Andrija Tomić 2/5,Franko Vrlić Kovačić 2/4, Mislav Tomić 2/4 RBI, Marin Tadić 1/3 RBI.
BK Squirells – BK Nada SSM 2:3
Europski kup osvojili su: Andrija Tomić, Josip Pribilović, Franko Vrlić-Kovačić, Wayne Ough, Marin Tadić, Andrija Jakšić, Matko Dabo, Mislav Tomić, Hrvoje Tadić, Ante Ćuković, Tonći Jurjević, Mladen Sasso, Ivica Anić, Tin Vukušić, Sergio Mihajlov, Martino Bečić, Andrija Jakšić, Goran Šupraha i Mislav Alilović.
U rujnu će Nada SSM ukrstiti palice s najboljim klubovima Europe za ulazak među TOP 10 Europe.


