Mili Poljičak u polufinalu challengera u San Marinu, pobijedio 220 mjesta bolje rangiranog tenisača!
Iz kvalifikacija u polufinale, pet pobjeda u nizu za Milija Poljička na challengeru u San Marinu! Nakon gotovo tri sata, točnije dva sata i 57 minuta, 22-godišnji Splićanin je svladao Francuza Alexandrea Mullera sa 7:6(3), 6:7(4), 7:5. Muller je bio peti nositelj u San Marinu i 132. je na rang-listi, odnosno 220 mjesta ispred Poljička. No, naš tenisač je već ranije dokazao da to ne mora ništa značiti, jer je nadigrao i Nikoloza Basilašvilija.
Mili je u napetom meču zabio čak 17 asova na zemlji, izgubio samo deset poena nakon prvog servisa (58 od 68) i dopustio Mulleru samo dvije break-lopte. Cijela ta dobra igra došla je na naplatu pred sami kraj kad je izgledalo da će se pobjednik odlučiti u trećem tie-breaku.
Ulaskom u polufinale Poljičak je osigurao ulazak u Top 300 na rang-listi, za sada je njegov skok od čak 56 mjesta (296. mjesto). U polufinalu će mu protivnik biti Juan Pablo Varillas iz Perua.


