Mladi s invaliditetom okušali se u pet sportova: Među brojnima bilo je i jedno nama poznato lice!

Piše:

U Športskoj dvorani O.Š. Gripe jučer je održana prva edukativna radionica u sklopu projekta sufinanciranog sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda pod nazivom ‘Paraolimpijska škola za mlade osobe s invaliditetom‘.

Radionica je vođena pod vodstvom prof. Marijane Čavale.

Korisnici projekta, kao i svi gosti edukativne radionice imali su priliku isprobati i naučiti specifičnosti sportova koji se provode kroz projekt.

– U projekt smo uključili pet sportova – atletiku, stolni tenis, parataekwondo, plivanje i boćanje te zaposlili pet trenera na pola radnog vremena, u trajanju od dvije godine. Ovo je zaista vrijedan projekt u kojem smo već prvu godinu uključili preko sto djece te na taj način zadovoljili osnovni cilj projekta, rekao nam je Mijo Bakić, predsjednik Športskog saveza invalida grada Splita.

Među djecom koja su pohitala u dvoranu na Gripama bio je i naš poznanik i prijatelj, Toni Matijašević kojeg smo upoznali kroz priču o slijepoj djeci koja imaju probleme s knjigama koje ili dolaze prekasno ili uopće ne dolaze.

– Bio sam uzbuđen. Sve mi je bilo super, a najlošiji sam bio u stolnom tenisu. Bilo mi je drago kad su me neki treneri pozvali da dođem trenirati kod njih, rekao nam je odvažno.
Iako nije poznavao mnogo ljudi ondje je bila i njegova trenerima plivanja, a novo iskustvo bilo mu je, u jednu ruku poznato, a u drugu i ne baš.
– Dosta sam sportova već trenirao, zaključio nam je.

Športski savez invalida nastavlja sa svojim aktivnostima, potvrdio nam je to Mijo, te pobrojao neke aktivnosti u ovoj godini.
– Uz provedbu sportskih nastupa na Državnim natjecanjima prigodnim turnirima i ostalim sportskim aktivnostima, svakako ima i nastup naših sportaša na Paraolimpijskim Igrama, u kolovozu ove godine u Tokyu. Na Igrama očekujemo nastup i četvorice naših sportaša s invaliditetom, što je do sada najveći broj sportaša, za kraj nam je ustvrdio predsjednik Bakić.