Mateo Kovačić operiran, čeka ga duga pauza
Veznjak Manchester Cityja i hrvatske nogometne reprezentacije Mateo Kovačić podvrgnut je operaciji Ahilove tetive, zbog čega ga očekuje tromjesečna stanka, potvrdio je njegov klub. Zbog operacije Kovačić će propustiti nadolazeće utakmice reprezentacije u lipnju.
Hrvatska reprezentacija okupila se u Rijeci uoči kvalifikacijskih susreta skupine L za Svjetsko prvenstvo. Prvi dvoboj igra se 6. lipnja protiv Gibraltara u gostima, a drugi 9. lipnja protiv Češke na osječkoj Opus Areni.
Izbornik Zlatko Dalić već je ranije potvrdio da Kovačić neće biti na raspolaganju, istaknuvši kako je igrač već neko vrijeme imao problema s ozljedom.
-Preskočio je finale Kupa, nadao se da će mirovanjem biti bolje, ali bol i oteklina su se vratile. Klub je odlučio da mora na operaciju. Oporavak bi trebao trajati oko tri mjeseca, izjavio je Dalić.


