UŽAS U BILICAMA

Maloljetnik mopedom naletio na djevojčicu pa pobjegao, policija ga ubrzo pronašla

Piše:
Foto: Ilustracija

Jučerašnja prometna nesreća u Bilicama, u kojoj je ozlijeđena maloljetna pješakinja, završila je optužnim prijedlogom protiv maloljetnog vozača mopeda. Policija je utvrdila da je nesreću izazvao vozeći neregistrirani moped bez zaštitne kacige i bez položenog vozačkog ispita, a nakon sudara pobjegao je s mjesta događaja ne pruživši pomoć ozlijeđenoj djevojčici.

Nesreća se dogodila u četvrtak, 25. lipnja, oko 9.30 sati u Ulici Butkovići u Bilicama. Očevidom je utvrđeno da maloljetnik nije prilagodio brzinu vožnje uvjetima na uskom kolniku bez izgrađene pješačke površine, zbog čega je prednjim dijelom mopeda naletio na maloljetnu pješakinju. Od siline udara oboje su pali na kolnik.

Umjesto da pomogne ozlijeđenoj djevojčici i obavijesti policiju, vozač se udaljio s mjesta nesreće.

Ozlijeđena pješakinja prevezena je u Opću bolnicu Šibenik, gdje su joj utvrđene lakše tjelesne ozljede. Nakon liječničke pomoći puštena je na kućnu njegu.

Policija je ubrzo pronašla maloljetnog vozača te utvrdila da je upravljao mopedom prije stjecanja prava na upravljanje motornim vozilima, odnosno bez položenog vozačkog ispita.

Zbog više prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama protiv maloljetnika je podnesen optužni prijedlog Prekršajnom odjelu Općinskog suda u Šibeniku. Policija je predložila izricanje novčane kazne od 3.160 eura te zaštitnu mjeru zabrane upravljanja motornim vozilima AM kategorije u trajanju od 12 mjeseci.