U Zagrebu veliki prosvjed protiv mjera, okupilo se oko 15 tisuća ljudi
Kako piše Index, prvo mjesto okupljanja je Trg Francuske Republike, a drugo mjesto okupljanja je Trg žrtava fašizma. S tih mjesta su krenuli prema Trgu Bana Jelačića, koji je središnje mjesto prosvjeda. Kolone su se na Trgu spojile oko 15:45.
Organizator je građanska udruga Inicijativa prava i slobode, a prosvjed podržava i udruga Vigilare.
Iz zagrebačke policije kažu da prosvjed nije prijavljen, ali da znaju za njega. Policija je uvijek na masovnim okupljanjima kako bi osigurala javni red, kažu iz policije.
Iza današnjeg prosvjeda stoji inicijativa Prava i slobode, ista ona koja stoji iza Festivala slobode. Oni su organizirali i prosvjede koji su se proteklog tjedna održavali u više gradova u Hrvatskoj.
Vođe i govornici na tim prosvjedima različitih su profila – od vjeroučitelja, preko voditelja Inicijative 40 dana za život, do liječnika.
Na prosvjedu su viđeni Zlatko Hasanbegović, Miro Bulj, Nino Raspudić, Marin Miletić, Nikola Grmoja, Velimir Bujanec… ali i europarlamentarci Ivan Vilibor Sinčić i Mislav Kolakušić.
– Ovo što smo mi danas napravili je čudesno. Nije bilo nijednog političara, nijedne organizacije, i zato je to čudesno. Tražimo ukidanje covid-potvrda odmah”, rekao je organizator prosvjeda Andrija Klarić nakon govora studenta.
– Ovaj skup je organiziran amaterski. Ja vas pozdravljam, nastavljamo bitku, sve vas volim“, dodao je.


