Leo Messi opet zabio, Austrija prošla golom u šestoj minuti nadoknade
Argentina je pobijedila Jordan s 3:1, dok su Austrija i Alžir odigrali 3:3 u ludoj utakmici za prolaz obje reprezentacije u šesnaestinu finala.
Leo Messi nije igrao od početka nego je ušao u 60. minuti i opet je to bilo dovoljno za njegov gol, šesti na ovom prvenstvu, a ukupno 19. u karijeri na prvenstvima.
Giovani Lo Celso (19) i Lautaro Martinez (31) su osigurali Argentini 2:0, Mousa Tamari (55) je smanjio rezultat, dok je Messi u 80. minuti potvrdio pobjedu svjetskih prvaka.
U Kansas Cityju je bilo svega, najviše golova, na kraju Austrija druga, Alžir treći nakon dva pogotka u sudačkoj nadoknadi. Marko Arnautović (28) je doveo Austriju u prednost, Rafik Belghali (45) je izjednačio. Austrija je opet vodila preko Marcela Sabitzera (55), Alžir opet izjednačio preko Riyada Mahreza (60), e da bi isti igrač u trećoj minuti nadoknade šokirao Austrijance. U petoj minuti nadoknade ušao je Saša Kalajdžić i odmah zatresao mrežu glavom za spas Austrije.
Argentina 9 bodova, Austrija 4, Alžir 4, Jordan bez bodova.


