Objavljeni novi detalji: Odmah nakon prijave stanja uzbune izgubljen kontakt sa zrakoplovom

Piše:

Hrvatska kontrola zračne plovidbe izvijestila je da je zaprimila jučer, 29. svibnja 2022. u 11.24 sati prijavu stanja uzbune (MAYDAY) od pilota zrakoplova Cessna 182 registarskih oznaka DEGLF na letu iz Splita za Laichingen (Njemačka), neposredno nakon čega je izgubljen radarski kontakt i radio komunikacija sa zrakoplovom. 

Zadnja poznata lokacija zrakoplova bila je kod Rakovice na Kordunu.
Sukladno propisanoj proceduri definiranoj Uredbom o uvjetima i načinu obavljanja potrage i spašavanja zrakoplova, Hrvatska kontrola zračne plovidbe obavijestila je Operativni centar civilne zaštite i time inicirala postupak potrage i spašavanja.
Zrakoplov je od toranjske kontrole zračnog prometa Split dobio odobrenje za polijetanje u 10.37 sati sa Zračne luke Split, sukladno predanom planu leta po traženim vizualnim pravilima letenja. Nakon potrage danas je iza 12 sati nađen pali zrakoplov i potvrđeno je da nema preživjelih te ovim putem izražavamo sućut obitelji i prijateljima poginulih. – stoji u priopćenju HKZP-a.
Prema propisima, zrakoplovnu istragu obavlja Agencija za istraživanje nesreća zračnom, pomorskom i željezničkom prometu, a HKZP će joj dostaviti operativne podatke o letu (tonski zapis razgovora pilota s nadležnom kontrolorom zračnog prometa, radarski zapis leta zrakoplova), kao i sve ostale relevantne podatke