Omiš: Održana konstituirajuća sjednica, Močić novi-stari predsjednik
U veoma mirnom ozračju ovog je utorka održana konstituirajuća sjednica Gradskog vijeća na kojoj, po prvi puta od formiranja ovog tijela, većinu neće uživati HDZ. Kako piše fošal.hr, s devet vijećnika mirnu vladavinu do regularnih izbora osigurala je Nezavisna lista Ivana Kovačića, a upravo je nositelj ove liste i jedini od vijećnika izabranih na izborima koji neće obnašati svoju dužnost. Naime, funkcije gradonačelnika i gradskog vijećnika međusobno su isključive te je po sili zakona mandat Ivana Kovačića u Gradskom vijeću stavljen u mirovanje.
Na njegovo mjesto zasjela je tako Lovrenka Kovačić, koja je jednoglasnom odlukom odabrana za predsjednicu tročlanog mandatnog povjerenstva, dok je za prvog čovjeka Odbora za izbor i imenovanje izabran dr. Zvonko Močić. Bivši HDZ-ovac, a sada član liste Ivana Kovačića, jednoglasnom je odlukom izabran i za novog-starog predsjednika Gradskog vijeća, dok su potpredsjednička mjesta, također jednoglasno, pripala Tonćiju Staniću i Miji Mimici.
Na samom kraju sjednice prisutnima se obratio i gradonačelnik Ivan Kovačić koji je naglasio kako je Omiš već izgubio previše vremena ovim izborima te novu (radnu) sjednicu Gradskog vijeća najavio najkasnije za sedam dana.


