Predsjednik Hajduka Lukša Jakobušić danas je na skupštini Hajduka potvrdio da se ukida druga momčad Hajduka koja se natječe u Drugoj HNL.

Najavio je da će 19 igrača napustiti Poljud nakon raskida ugovora, petorica će biti prebačena u prvu momčad, a 17 igrača će na posudbu.

Troškovi druge momčadi su 10,9 mil kn po sezoni.
hr Sat Apr 17 2021 15:31:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bišćan objavio popis: Tri hajdukovca idu na završnicu

Izbornik U-21 reprezentacije Igor Bišćan uvrstio je trojicu hajdukovaca na popis igrača koji konkuriraju za Završnu fazu Europskog prvenstva za U-21 reprezentacije.
Pozive su kao i u prvoj fazi natjecanja dobili Mario Vušković i David Čolina, a prvi put u U-21 reprezentaciju pozvan je Stipe Biuk.

Hrvatska U-21 izborila je u ožujku plasman u četvrtfinale Europskog prvenstva, gdje će igrati protiv branitelja naslova Španjolske, a za taj susret – te eventualno polufinale i finale – izbornik Igor Bišćan odabrao je 23 kandidata.

- Analizirali smo, pratili Španjolce, ali i Talijane jer kada počnu utakmice neće ostati previše vremena. Nadamo se prolasku, vjerujemo da ćemo proći prvu prepreku. Informacije imamo, i imat ćemo šest dana da ih prenesemo igračima te se dobro pripremimo. Neki su igrači uhvatili kontinuitet, neki manje igraju, ali svi su u kakvom-takvom ritmu. Kraj je sezone, opterećenja su bila velika, dio igrača doći će iz uspješnih klubova i s osvojenim trofejima te je važno zadržati motivaciju i ozbiljnost. Sezona je dugačka, iduća počinje ubrzo i važno je shvatiti da treba iskoristiti priliku koja je predobra da bi se propustila. Neka budu kao i do sada – maksimalno motivirani da napravimo dobar rezultat, rekao je izbornik.

Pritom je i zahvalio izborniku A-reprezentacije Zlatku Daliću s kojim je surađivao pri izboru igrača koji konkuriraju i za mladu i za seniorsku nacionalnu selekciju.

- Hvala mu na otvorenim rukama, to je bilo jako korektno od njega. Na raspolaganju imam sve igrače, a dogovor je da će Ivanušec, Bradarić i Gvardiol otići u A-reprezentaciju nakon prve utakmice. Postoji mala vjerojatnost da ostanu među nama i za polufinale, ukoliko ga izborimo, no to ovisi o drugim stvarima, objasnio je.

Nekoliko je riječi Bišćan posvetio i aktualnim temama oko mlade reprezentacije, Borni Sosi te Stipi Biuku.

- O Borni Sosi sve je objasnio izbornik Dalić i nemam što drugo dodati. Najbolje je smiriti tenzije pa neka u bližoj budućnosti zauzme mjesto koje zasluži igrama u klubu. Stipe Biuk je u kratkom roku pokazao ogroman potencijal, svi koji su ga gledali mogli su se uvjeriti u to. Zanimljiv je, ofenzivno potentan igrač koji uvijek može napraviti razliku. Ovaj poziv mu je nagrada i može mu poslužiti kao motivacija da poslije nastavi na isti način.
hr Mon May 17 2021 15:31:35 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk slavio na Šubićevcu

Strijelci za Bijele bili su Livaja i Jakoliš
Hajduk je u pretposljednjem kolu s 2:0 svladao Šibenik na Šubićevcu. Strijelci za Bijele bili su Livaja i Jakoliš.

S ova tri boda Hajduk u zadnjem kolu ima realne šanse da uhvati Europu

Pucao je Deni Jurić u 8. minuti glavom nakon ubačaja iz kuta, bio je u dobroj poziciji, ali nije pogodio okvir gola. Vušković je u 19. minuti uputio udarac glavom nakon ubačja iz kuta, prošlo je malo pored vrata. Livaja je u 29. minuti primio dugu loptu Fossatija, prevario je jednom čuvara, zatim i drugi put te uputio loptu prema mreži, međutim Kvesić je to spasio u zadnji trenutak. Suad Sahiti je u 32. minuti dobio loptu u prostor, zaobišao je Kalinića te pogodio stativu nakon udarca iskosa.

Biuk je u 57. minuti ubacio iz kornera, Livaja je najviše skočio i glavom pogodio mrežu Šibenika. Fossati je i 71. minuti oduzeo loptu u sredini, dao je za Jurića koji je sjajnim dodavanjem proigrao Jakoliša, a Hajdukov napadač pogađa pored nemoćnog Rogića.

ŠIBENIK – HAJDUK 0:2

Šibenik, stadion Šubićevac. Sudac: Ivan Vučković (Zagreb)

Strijelac: 0:1 Livaja (57′), 0:2 Jakoliš (71′)

Šibenik: Rogić, Pajić, Batarelo, Schildenfeld, Kvesić, Ćurić, Alimi, E. Sahiti (od 82′ Laća), Martin (od 82′ Mina), S. Sahiti (od 74′ Ampem), Jurić Trener: Sergi Escobar

Hajduk: Kalinić, Todorović, Vušković, Simić, Čolina, Jurić, Fossati, Kačaniklić (od 64′ Jakoliš), Livaja (od 64′ Ljubičić), Biuk (od 72′ Jairo), Umut (od 72′ Teklić) Trener: Paolo Tramezzani
hr Sun May 16 2021 19:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Danas dalmatinski derbi na Šubićevcu

Utakmica 35. kola HT Prve lige
Nogometaši Šibenika i Hajduka danas od 17.05 sati igraju na Šubićevcu dalmatinski derbi u okviru 35. kola HT Prve lige.

- Sjećam se trenerskog debija za Hajduk u Šibeniku i velike želje da se dobro započne. Bila je vrlo teška i komplicirana utakmica protiv vrlo organiziranog i strukturiranog protivnika. Znamo da će nas i sutra čekati slična utakmica. Utakmica na Poljudu također nije bila jednostavna. Želimo nastaviti igrati dobro i davati sve od sebe. Ova utakmica nam predstavlja još jedan važan korak i toga smo svjesni. Fizički smo se rekuperali od posljednje utakmice, dakle spremni smo za još jedan od brojnih nastupa u finišu sezone – istaknuo je trener Bijelih Paolo Tramezzani u najavi današnjeg dvoboja.

Bijeli se uoči pretposljednje utakmice sezone nalaze na petom mjestu s bodom manje od četvrtoplasirane Rijeke te pet bodova manje od trećeplasirane Gorice koju su u posljednjem kolu na Poljudu svladali s uvjerljivih 4:0.

Šibenik trenutno zauzima šestu poziciju na tablici s 35 osvojenih bodova u 34 odigrana susreta, a u posljednjem kolu Šibenčani su poraženi u gostima kod Osijeka rezultatom 3:0.

Trener Narančastih, Sergi Escobar, prošlo kolo odmorio je neke igrače, ali za danas najavljuje najjači sastav:

- Planski smo odmarali neke igrače u Osijeku. Nema dvojbe kako je utakmica s Hajdukom vrlo važna za nas. Ne toliko što se bodova tiče, nego zbog rivaliteta koji vlada među ovim klubovima i gradovima svakako.

Trener Bijelih u ovoj utakmici opet može računati na Stefana Simića koji je morao preskočiti dvoboj s Goricom zbog tri žuta kartona.

U tri međusobne utakmice odigrane ove sezone Hajduk je protiv Šibenika dva puta slavio s 1:0, po jednom na Poljudu i Šubićevcu, a Šibenik je u listopadu prošle godine na Poljudu pobijedio također rezultatom 1:0.

Glavni sudac utakmice je Ivan Vučković iz Zagreba, pomagat će mu Ivan Mihalj iz Velike Gorice i Anto Marić iz Zagreba, a četvrti sudac je Marko Cestarić iz Siska. VAR sudac je Tihomir Pejin iz Donjeg Miholjca, a asistent VAR suca je Marjan Tomas iz Osijeka.
hr Sun May 16 2021 10:12:21 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk razbio Goricu na Poljudu!

Sve je riješeno u prvom dijelu
Hajduk je u 34. kolu HT Prve lige na Poljudu pobijedio Goricu 4:0. Bijeli su sve riješili do 39. minute, pogađali su Vušković u 13., Kačaniklić u 16., Livaja u 23. i Biuk u 39. minuti.

Već u 7. minuti Dimitrov je morao van igre, umjesto njega ušao je Ševelj. Livaja je u 13. minuti izborio slobodan udarac na 18 metara, a Vušković je fantastičnim udarcem od stative zabio za vodstvo Bijelih. Povećali su Bijeli vodstvo u 16. minuti nakon sjajne individualne akcije Stipe Biuka koji je prošao dvojicu igrača, a zatim idealno poslužio Kačaniklića koji s 10 metara pogađa mrežu Gorice. Malo je u 19. minuti nedostajalo da Hajduk zabije i treći pogodak.

Jurić je sjajno oduzeo loptu na sredini terena, zatim je vanjskom poslao idealnu loptu za Livaju koji u tuče iz prve u naletu i pogađa stativu. Oduzeo je u 22. minuti Umut loptu nakon dobrog pritiska na zadnju liniju Gorice, dao je loptu Biuku, ovaj je proslijedio Livaji kojeg je u pokušaju da puca prekršajem spriječio Musa. Sudac Pejin odmah je pokazao na bijelu točku. Livaja je bio siguran s bijele točke. Sjajan gol je u 39. minuti zabio Stipe Biuk. Primio je loptu na 30 metara s dvojicom igrača na leđima, sjajnim driblingom se oslobodio obojice, krenuo okomito prema vratima, prevario još jednog čuvara i sjajno naciljao u donji lijevi vratarev kut. Kačaniklić je u 45. minuti nakon Livajinog dodavanja tukao sa 16 metara, prošlo je to malo iznad gola.

U drugom dijelu nije bilo većih uzbuđenja, Bijeli su mirno priveli utakmicu kraju.

HAJDUK – GORICA 4:0

Strijelci: 1:0 Vušković (13′), 2:0 Kačaniklić (16′), 3:0 Livaja (23′-11m), 4:0 Biuk (39′)

Split, stadion Poljud. Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac)

HAJDUK: Kalinić, Todorović, Dimitrov (od 7′ Ševelj), Vušković, Čolina, Fossati, Jurić, Kačaniklić (od 57′ Jairo), Biuk (od 74′ Jakoliš), Livaja, Umut (od 74′ Diamantakos)

GORICA: Banić, Muhammed (od 46′ Doka), Jovičić, Steenvoorden (od 70′ Pršir), Moro, Hamad (od 70′ Lovrić), Špikić, Babec, Krizmanić, Nimely (od 46′ Dvorneković od 88′ Mitrović), Matar

hr Wed May 12 2021 22:13:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.