Hajduk pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici!

Bijeli su prekinuli crni niz
Hajduk je u 12. kolu HT Prve lige pobijedio Slaven Belupo u Koprivnici 2:0 i tako došao do prve pobjede nakon skoro dva mjeseca.

Bijeli su do prvog pogotka došli u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena golom Umuta, a drugi gol za goste je u 56. minuti postigao Soldo u vlastitu mrežu.

S nova tri boda Hajduk se nalazi na petom mjestu sa 14 bodova iz 10 utakmica. Ispred njih je Rijeka koja ima 15 bodova, ali iz 8 utakmica. Vodeći Dinamo ima 26 bodova iz 11 utakmica.

Paracki je u 15. minuti snažno pucao s nekih dvadesetak metara udaljenosti, lopta je prošla malo iznad grede. Pucao je Brnić u 38. minuti iz poluvoleja s 13 metara nakon odbijene lopte, ali nije pogodio okvir gola. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Hajduk je poveo pogotkom Umuta Nayira. Caktaš je ubacio s lijeve strane pred vrata, turski napadač je najaviše skočio i glavom poslao loptu u mrežu za svoj prvijenac u dresu Bijelih.

Odlično je Jakoliš u 51. minuti proigrao Jaira u međuprostor, iz prve je tukao Jairo s 15 metara, ali pogodio je vanjski dio mreže. U 56. minuti Hajduk je povećao vodstvo, Vinko Soldo ugurao je loptu u svoju mrežu nakon ubačaja s lijeve strane. Nakon šestominutne VAR provjere pogodak je potvrđen ipak potvrđen. Sjajno je u 68. minuti ubacio Jakoliš na osam metara, Umut je bio ometan od svog čuvara, ali uspio je uputiti opasan udarac glavom koji je prošao malo pored vrata. Pokušao je Umut u 71. minuti nakon prizemnog ubačaja Jaira, ali njegov udarac je bio blokiran i Hajduk je dobio korner. Mogao je nakon kornera Jurić zaključiti priču u Koprivnici.

Dobio je jednu loptu na 10 metara, neometan je pucao, ali prebacio je vrata. Pucao je Paracki u 82. minuti s ruba šesnaesterca, obranio je to Posavec. U 89. minuti imao je Hajduk veliku priliku. Gyurcso je sam izašao pred vratara Filipovića koji mu brani udarac, lopta se odbija do Umuta koji također ne uspijeva iz vrlo dobre pozicije ugurati loptu u mrežu. Sudac Bebek je u 90. minuti putem VAR-a provjeravao da li je bio prekršaj Božića na Umutu, odnosno hoće li Hajduk dobiti jedanaesterac, ali odlučeno je nakon pregleda VAR-a da nema kaznenog udarca.

SLAVEN BELUPO - HAJDUK 0:2 (0:1)

Strijelci: 0:1 Umut (45'+1), 0:2 Soldo ag (56')

Koprivnica, Gradski stadion. Sudac: Ivan Bebek (Rijeka).

SLAVEN BELUPO: Filipović, van Bruggen (od 55' Knoll), Božić, Goda, Mlinar, Bačelić-Grgić (od 10' Krstanović, od 88' Boakye), Glavčić, Paracki, Soldo, Lulić (od 88' Iličić), Jeffren (od 55' Bogojević)

HAJDUK: Posavec - Jakoliš, Simić, Vušković, Dolček - Jurić - Brnić (od 76' Gyurcso), Jradi, Caktaš, Jairo (od 95' Atanasov) - Umut
hr Sat Nov 21 2020 19:18:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Nejašmić odlazi na posudbu u Osijek!

Osijek ima opciju otkupa ugovora.
Darko Nejašmić potpisao je danas produženje ugovora s Bijelima do ljeta 2024. godine te dogovorio posudbu u NK Osijek do kraja aktualne sezone. Osijek po završetku sezone ima opciju otkupa igračevog ugovora.

Dvadesetdvogodišnji veznjak za Hajduk je odigrao ukupno 69 službenih utakmica, a pri tom je postigao tri pogotka.

Prvi službeni nastup za prvu momčad Nejašmić je upisao 2017. godine protiv Oriolika u Hrvatskom kupu, a posljednju utakmicu za Bijele odigrao je 27. veljače u pobjedi protiv Rijeke na Rujevici.
hr Mon Jun 21 2021 23:07:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk predstavio novi gostujući dres

HNK Hajduk i njegov tehnički sponzor Macron, talijanski lider tržišta sportske opreme, predstavili su novi gostujući dres za nadolazeću sezonu
Riječ je o dresu koji spaja Hajdukovu tradicionalnu crvenu i plavu boju s novim modernim, kreativnim te inovativnim dizajnom. Novi gostujući dres krase crvene i plave okomite linije, modernog dizajna apliciranog „marker efektom“ na prednju i stražnju stranu dresa. Bijeli silikonski logotip Macron Hero zauzima desnu prednju stranu dresa, dok je lijevo, na srcu, utisnut grb Hajduka u silikonskom tisku.

Na unutrašnjoj strani okruglog ovratnika nalazi se bijela etiketa s crveno-plavom oznakom, Klupskim grbom i natpisom „HAJDUK ŽIVI VJEČNO“. Navedeni slogan ponavlja se i na vanjskoj stražnjoj strani ovratnika u obliku reljefno utisnutog akronima „HŽV“. Dres je izrađena u softlocku, slim fit kroja s micromesh umetcima koji jamče savršenu prozračnost odjeće.

Kako bi kompletirali novu gostujuću garnituru, Macron je dizajnirao plave kratke hlačice s vezicama te plave štucne. Sredinom štucni izvezen je bijeli logotip Macrona s prednje te natpis „hajduk“ sa stražnje strane štucni.

Novi moderni i inovativni gostujući dres predstavili su prvotimci Stipe Biuk, Marin Ljubičić i Stefan Simić.
hr Mon Jun 21 2021 10:47:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Eduok na pripremama u Cavtatu produžio ugovor s Hajduk do ljeta 2023. godine

Proteklu sezonu proveo je na posudbi u redovima turskog prvoligaša Konyaspor Kulübu nakon što je prethodno odigrao cijelu sezonu za Hajduk.
Samuel Emem Eduok potpisao je produženje ugovora s Hajdukom do ljeta 2023. godine. Pripremama prve momčadi Eduok se priključio sredinom tjedna, a novi ugovor potpisao je u Cavtatu, gdje Bijeli dočekuju prvu utakmicu u okviru priprema za početak nove sezone.

- Vrlo sam sretan što se ponovno vraćam u Split nakon 10 izazovnih mjeseci koje su iza mene. Želja mi je da iskoristim ovu pozitivnu energiju koja vlada u Klubu i povjerenje koje mi je ukazano od strane čelnih ljudi Hajduka. Jedva čekam ponovno istrčati na teren u Hajdukovom dresu i dokazati svoju vrijednost. Želim pomoći momčadi i Klubu te prije svega razveseliti ove divne navijače koji su mi davali potporu sve ovo vrijeme - kazao je Samuel nakon potpisa novog ugovora.

- Produženju ugovora sa Samuelom smo pristupili na jedan drugačiji način. Ovim putem želim se zahvaliti igraču i njegovom agentu koji su pokazali razumijevanje za trenutnu situaciju koja vlada u čitavom nogometnom svijetu i prilagodili se novim uvjetima ugovora. Na taj način su pokazali da im je stalo do Kluba. Osobno vjerujem u njegove igračke kvalitete i sposobnosti i siguran sam da će nam biti veliko pojačanje za iduću sezonu - istaknuo je sportski direktor Bijelih Mindaugas Nikoličius

U bijelom dresu 27-godišnji napadač do sada je upisao ukupno 32 službena nastupa, a pri tom je postigao 11 pogodaka uz tri asistencije. Posljednju utakmicu za Hajduk odigrao je 25. srpnja 2020. godine na gostovanju kod Intera u Zaprešiću gdje su Bijeli slavili rezultatom 4:1. Eduok će kao i u svojoj prvoj sezoni nositi dres s brojem 11.
hr Sat Jun 19 2021 19:57:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Hajduk uveličao stotu godišnjicu Slavena iz Gruda. Livaja i Ljubičić napunili mrežu domaćih

Pogotke za Hajduk postigli su Marko Livaja (4), Marin Ljubičić (3) te Stipe Biuk i Ivan Ćubelić.
Hajduk je uveličao proslavu 100. rođendana Slavena iz Grude. Pred punim tribinama Š.R.C. Gnjile, prije utakmice upriličena je svečanost na kojoj su uručeni prigodni darovi slavljeniku.

Domaćin se dobro držao u prvom poluvremenu, koje je završeno vodstvom momčadi trenera Jensa Gustafssona od 1:0. U nastavku su Bijeli ubacili u višu brzinu i postigli još osam pogodaka, a domaćin je do počasnog gola došao iz jedanaesterca u 89. minuti - strijelac je bio Ivan Pulić.

SLAVEN GRUDA: Dude, Zalokar, Metković, A. Šmanjak, Grubešić, Braloš, Vukić, P. Macan, Mostahinić, Đ. Trković, Ivanković. Još su igrali: Mihaica, Miljak, Pulić, A. Macan, J. Trković, Sračić, N. Šmanjak, Grgić, Korać, Curić.

HAJDUK: Sentić, Ćalušić, Škaričić, Simić, Čolina, Čuić, Atanasov, Bushaj, Sahiti, Biuk, Diamantakos. Još su igrali: Silić, Livaja, Jakoliš, Jairo, Dolček, Šarić, Ćubelić, Ljubičić, Teklić.
hr Sat Jun 19 2021 19:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.