Bruna Duvančić zlatna na Slovenia Openu u taekwondou

Čak osam srebrnih medalja za TKD Marjan u seniorskoj konkurenciji

Članovi Marjana nastupili su na iznimno jakom G2 turniru Slovenia Open u sve tri uzrasne kategorije i osvojili 16 odličja. U fazi priprema za svjetsko seniorsko, europsko mlađe seniorsko i europsko kadetsko prvenstvo Slovenija je došla kao odličan test, tim više što su na tatamiju bili brojni osvajači olimpijskih i svjetskih odličja, reprezentacija Velike Britanije, brojni Kinezi koji se jako rijetko uopće pojavljuju na turnirima.

U seniorskoj konkurenciji medalje su osvojili svi Marjanovi osvajači medalja na posljednjem europskom prenstvu i olimpijskim igrama kao i mlađi kadetski i juniorski reprezentativci Hrvatske.

Zlatna seniorka je još jednom Bruna Duvančić, nova seniorska nada iz plejade Marjanovih blizanki. Srebrni su osvajači olimpijskih odličja iz Tokija Matea Jelić i Toni Kanaet kao i dvostruka prvakinja Europe Lena Stojković dok su do seniorskih bronci stigli i Ivan Šapina, Paško Božić, Lovre Brečić, Ivana Duvančić i Leon Glasnović.

Raspoloženi su bili i juniori Nika Karabatić, Mia Tukić, Mariela Parčina i Leon Hrgota koji su osvojili zlata te Magdalena Matić koja je srebrna.

Od kadetkinja na put su otputovale Lana Graovac i Dora Kozić koje se pripremaju za europsku smotru. Lana je uz zlatnu medalju ujedno i najbolja kadetkinja turnira dok je Dora osvojila broncu.

U ekipnom poretku seniorskog uzrasta Marjan je drugi iza Kine, a ispred reprezentacije Velike Britanije dok su u juniorskom uzrastu sportaši Marjana osvojili uvjerljivo prvo mjesto.

hr Mon Sep 19 2022 11:19:01 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Novo vrijeme u lovu na novi trofej od 18 sati

U dalmatinskom derbiju Makarani su svladali Olmissum sa 4:1, suparnik u finalu Superkupa bit će im Stanoinvest Futsal Pula
Novo vrijeme i Stanoinvest Futsal Pula borit će se za prvi futsal trofej ove sezone u Hrvatskoj nakon što su u polufinalu Superkupa u Gradskoj dvorani u Makarskoj nadigrali Olmissum, odnosno Square.

Makarani su Omišane pobijedili sa 4:1 (Vuković 6, Rafinha 12, Sesar 27, Jelavić 36 – Pavić 34), dok je klub iz Pule bio bolji od Dubrovčana sa 4:3 (Mataja 2, De. Moravac 31, Milanović 34, Difonzo 37 – Duvančić 35, 37, Marinović 40).

Za igrača utakmice u dalmatinskom derbiju proglašen je vratar Makarana Filip Bašković, što će reći da su igrači Olmissuma prijetili, ali je na drugoj strani Novo vrijeme pokazalo iznimnu efikasnost. Zbog toga su i prošli u finale kao aktualni prvaci Hrvatske. Rano su poveli, prednost poveći sve do 3:0, tako da hazarderska igra Omišana pred kraj nije imala učinka.

I Pula je rano povela, pa u posljednjem kvartalu utakmice otišla na 3:0, a Square je tek uspio u općem naletu smanjiti na 4:3. No, bilo je to tek 30 sekundi prije kraja, prekasno da bi kreirali senzaciju.

Finale se igra u 18 sati, utakmica za 3. mjesto je u uvertiri od 15.30 sati.
hr Sun Sep 25 2022 08:34:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Sestre Jurković šeste u A finalu, braća Lončarić drugi u C finalu

Posada Novog Zelanda osvojila je zlatnu medalju (7:03.76), posada Nizozemske srebrnu (7:06.02), dok je brončana bila posada Sjedinjenih Američkih Država (7:08.03)
U finalnoj utrci dvojca bez kormilara, sestre Ivana i Josipa Jurković zauzele su šesto mjesto s vremenom 7:18.87, što je povijesni uspjeh za hrvatsko veslanje u ženskoj konkurenciji. Posada Novog Zelanda osvojila je zlatnu medalju (7:03.76), posada Nizozemske srebrnu (7:06.02), dok je brončana bila posada Sjedinjenih Američkih Država (7:08.03).

- Završile smo naše prvo veliko seniorsko finale i ovo je bila jako dobra lekcija za dalje. Utrka je prošla jako dobro, dali smo stvarno sve od sebe. Skidamo kapu ovim curama, ali za par godina su naše! Ako ne dogodine, onda ćemo im do Pariza pokazati što možemo. – rekla je Ivana Jurković.

- Zahvalila bih se svima koji su bili uz nas, maloj skupini ljudi koje imamo oko sebe. Puno im hvala na podršci i motivaciji, puno nam to znači pogotovo meni koja sam pet mjeseci od operacije u finalu Svjetskog prvenstva. Dokazali smo da se možemo natjecati sa starijima, a dogodine je naša godina! – rekla je Josipa Jurković

U muškoj konkurenciji dvojca bez kormilara, braća Lončarić u C finalu zauzeli su drugo mjesto s vremenom 6:41.52, što je ukupno 14. mjesto na Svjetskom prvenstvu. Brži od njih bili su jedino Švicarci koji su u cilj ušli s vremenom 6:40.48

- Odlična utrka, odrađena maksimalno, ali Švicarci su ipak bili bolji za jednu sekundu. Dali smo sve od sebe, kasnije mi nije bilo baš dobro, ali to je pozitivna stvar jer vidimo da nam ovo znači.” – rekao je Patrik Lončarić.

- Puno smo naučili, a sada je vrijeme da se okrenemo prema naprijed, novim izazovima i kvalifikacijama za Olimpijske igre koje su već dogodine. – rekao je Anton Lončarić.

hr Sat Sep 24 2022 14:54:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Tyrell Jamal Nelson (27) novi je igrač Splita!

Nelson je igrao u Gruziji, Finskoj i Ukrajini, a u prošloj sezoni nosio je dres belgijskog Limburga
Tyrell Jamal Nelson, 27-godišnji centar, visok 204 cm, rodom iz Washingtona, novi je igrač Splita. Nelson je igrao u Gruziji, Finskoj i Ukrajini, a u prošloj sezoni nosio je dres belgijskog Limburga u kojem je prosječno postigao 14,4 poena po utakmici i imao 5,5 skokova.

- Zahvalan sam Splitu što mi je dao ovu priliku, sretan sam što ću biti dio tima. Dat ću sve od sebe kako bismo zajedno osvojili trofeje - rekao je Nelson, koji će na dresu nositi broj 25, a momčadi bi se trebao priključiti u utorak.

Nelson, dobrodošao na Gripe! - poručili su iz kluba.

Split je na turniru Liburnia kup u Opatiji izgubio 74:87 od talijanskog drugoligaša Cividalea. U nedjelju u 12 sati igra protiv čeških Pardubica.
hr Sat Sep 24 2022 08:11:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Košarkaši Alkara pobjednici prvog Memorijalnog turnira "Mladen Pavić Kembo"

Ovim turnirom želja je očuvati sjećanje na prerano preminulu legendu sinjske i hrvatske košarke, najboljeg igrača i strijelca kluba u povijesti.
Košarkaši Alkara pobjednici su prvog Memorijalnog turnira "Mladen Pavić Kembo", a kojim su željeli očuvati sjećanje na prerano preminulu legendu sinjske i hrvatske košarke, najboljeg igrača i strijelca kluba u povijesti.

Mladen Pavić je u klubu obnašao sve dužnosti, sinjsku košarku zadužio je "do neba i natrag" pa se s pravom dres s brojem pet vinuo podno krova dvorane "Ivica Glavan Ićo", a činjenica da je baš Kembo prvi igrač kojemu je umirovljena brojka s dresa, dovoljno govori o svemu što je značio i dan danas znači sportskom Sinju.

U finalnoj utakmici Sinjani su imali bolje posložene redove u prvom dijelu protiv BiH prvoligaša, dominirali te na odmor otišli s 18 poena prednosti (47-29), ali Promo se polako vraćao i nekoliko sekundi prije kraja i u potpunosti vratio u susret te izborio produžetak (83-83) u kojem je spretniji bio domaći sastav slaveći tako pobjedu (96-95).

U susretu za treće mjesto pobjedu je odnijela ekipa Ribole Kaštela.

Omiš - Ribola Kaštela 61:78
(21-23, 15-21, 12-22, 13-12)

Promo - Alkar 83:83 (95:96 nakon produžetka)
(11-22, 18-25, 23-17, 31-19, 12-13)
hr Sat Sep 24 2022 07:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.