Neretvanac imenovao novog trenera

Trener mlađih kategorija preuzeo vruću klupu Plavih
Ante Volarević potvrđen je za novog trenera Neretvanca nakon razlaza s dosadašnjim trenerom Goranom Galovom, a suradnja je dogovorena do kraja ove polusezone.

Nema puno priče, idemo raditi i dati sve od sebe prvo na treningu pa onda na utakmicama. Upoznat sam sa igračkim stanjem u ekipi jer sam kao što svi znaju u klubu već duže vrijeme. Mogu obećati vrlo borben Neretvanac i cilj nam je svih 5 pobjeda do kraja prvoga dijela prvenstva. Mi to možemo i čvrsto vjerujemo - samouvjeren je novi trener Plave makinje koji je već odradio i prvi trening s ekipom.

Valja napomenuti da ovo nije prvi put da trener Volarević „uskače“ kada treba jer je vodio ekipu i u prošloj sezoni u utakmici u Vodicama kada je Neretvanac slavio, a to je bila jedna od rijetkih pobjeda u drugom dijelu prvenstva.

Dobra vijest za Plave je da im se za narednu utakmicu vraćaju svi kartonirani igrači i nemaju problema s ozljedama za domaći dvoboj s Uranijom na Podvornici.

hr Wed Oct 26 2022 12:48:41 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

FIFA kaznila Hrvatsku zbog vrijeđanja Milana Borjana

Dio hrvatskih navijača je na utakmici između Hrvatske i Kanade vrijeđao kanadskog vratara Milana Borjana
Hrvatski nogometni savez kažnjen je novčanom kaznom od 50.000 švicarskih franaka zbog kršenja članka 16. Disciplinskog kodeksa FIFA-e (uporaba riječi i predmeta za prenošenje poruke koja nije primjerena sportskom događaju) u vezi s ponašanjem hrvatskih navijača tijekom utakmice protiv Kanade. - objavila je FIFA.

Podsjetimo, dio hrvatskih navijača je na utakmici između Hrvatske i Kanade vrijeđao kanadskog vratara Milana Borjana, koji ima srpske korijene te koji je ranije imao neprimjerene izjave o Domovinskom ratu.
hr Wed Dec 07 2022 19:56:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kovačić pred Brazil: "Recept za igru je kao protiv Francuske u Parizu"

Lovren: "Neka plešu ako zabiju gol, ne smeta mi"
Iz talona od 26 reprezentativaca koje na raspolaganju ima izbornik Zlatko Dalić za „sudar s medijima“ u srijedu, dva dana prije utakmice četvrtfinala Hrvatske i Brazila na Svjetskom prvenstvu u Kataru, izvučeni su Mateo Kovačić i Dejan Lovren.

Kovačića je dočekalo prvo pitanje, o tome što Luka Modrić znači za Hrvatsku.

- Mislim da svi znamo njegovu važnost za Hrvatsku. Naš kapetan, naš vođa i igrač uz kojega je užitak igrati. On je najvažniji igrač naše reprezentacije.

Je li Brazil favorit, bilo je drugo pitanje.

- Apsolutno! Brazil je uvijek u najužem krugu favorita za osvajanje Svjetskog prvenstva. Mi smo fokusirani na sebe.

Lovrena, koji je do sada odigrao gotovo savršeno kao stoper, pitali su što misli o kritičarima, ima li nekakvu poruku za njih? Prije početka prvenstva je reagirao burno, čak su novinari smatrali da je prešao granicu i da bi mogao izazvati nemir u reprezentaciji.

- Nisam se naljutio, možda sam krivo prihvatio to pitanje i reagirao malo neprimjereno. Sam sebi sam najveći kritičar i ne mora mi nitko govoriti jesam li igrao loše ili dobro.Bitno da su svi zdravi i veseli i da idemo dalje – spustio je tenzije jedan od naših najiskusnijih igrača.

Zašto Kovačić ne ide češće u prodore i kakvu to ozljedu ima na licu?

- Ozljeda? Nije to ništa, mala nezgoda na treningu. Što se tiče mojih prodora, bilo bi najljepše uzeti loptu, proći nekoliko igrača i postići gol, ali nije to tako jednostavno. I drugi igraju dobar nogomet, a ja sam zadovoljan svojim izvedbama, makar mislim da svi skupa možemo bolje. Trkački smo dosta spremni, vidi se da je prosinac i da smo svi u dobroj formi.

I Lovren je potvrdio da je Brazil favorit, naveo je i zašto.

- Imaju dvije ekipe, svaki igrač može u bilo kojem trenutku promijeniti tijek utakmice. Mi nemamo problem s time što su oni favoriti. Poštujemo svakoga, pogotovo Brazil, ali gledat ćemo sebe i tako se postaviti.

Kakav je osjećaj biti mentor Jošku Gvardiolu, 20-godišnjaku kojemu je samo nebo granica?

- Kad sam bio klinac pratio sam korake Šimunića, Kovača, Križanca i ostalih. Gledao ih, pratio i upijao sve što su govorili. Sada sam ja u njihovoj ulozi. Pokušavam pričati s Joškom koliko god je moguće i dati mu savjete. Mislim da je daleko ispred mene u usporedbi kad sam ja imao 20 godina. Nije nikakvo čudo da se svi interesiraju za njega. Nadam se da će i on mene jednog dana spomenuti kao mentora.

Što Kovačić može popraviti za utakmicu s Brazilom?

- Pronaći prazan prostor i napraviti priliku. Svaka utakmica nosi svoje zahtjeve i treba u svakoj pokazati kvalitetu. Rezultati u posljednjih nekoliko godina pokazuju koliko smo dobra momčad. Imamo veliki talent, ali imali smo ga i prije. Posljednjih godina pokazujemo moć i zajedništvo, čast je boriti se za Hrvatsku. Protiv Brazila se moramo pokušati nametnuti, igrački i fizički. Pred nama su još dva dana da se oporavimo i onda pokažemo pravo lice Hrvatske. Plan? Držati loptu, zabiti rani gol, to bi bilo idealno. Tako je bilo u Ligi nacija protiv Francuske u Parizu. To nam pomaže, tada smo opasni. I Brazil je opasan, ali to je smjer u kojem želimo ići.

S obzirom da je Lovren još u Rusiji, gdje igra za Zenit, nešto ga se slabije prati, pa tako je možda nekome promaklo da je četiri mjeseca pauzirao zbog ozljede.

- Bio je to težak period za mene. Borio sam se sam sa sobom. Psihički je bilo dosta teško. Kad sve to prođeš, onda te takve stvari ojačaju.

Kako zaustaviti Brazil?

- Svih jedanaest treba zaustaviti. Individualno su fantastični, igraju u najboljim svjetskim klubovima. Mi smo spremni na tu borbu. Razumijem ih na terenu kad pričaju. Čuo sam se sa svim Brazilcima osim s onima protiv kojih ćemo igrati. Kako god, oni su moji prijatelji i vjerujem da će biti prijatelji i nakon utakmice. Ples nakon gola? Ne vidim tu nepoštivanje, to je njihov stil, tako slave, to je dio njihove kulture. Nema tu ništa loše – komentirao je Lovren koji je samo u Liverpoolu dijelio svlačionicu s puno Brazilaca.
hr Wed Dec 07 2022 16:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Četvrtfinale Svjetskog prvenstva: Brazil u nokaut fazi ima pet poraza zaredom od europskih reprezentacija

Hrvatska u četiri utakmice ne zna za pobjedu protiv „carioca“
Još je dva dana ostalo do utakmice Hrvatske i Brazila na stadionu Education City u Al Rayyanu u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru. Bit će to prva utakmica četvrtfinala (početak u 16 sati) nakon koje, također u petak u 20 sati igraju Nizozemska – Argentina, a u subotu se sastaju Maroko – Portugal (16.00), te Engleska – Francuska (20.00).

Kako će se utakmica približavati, tako će i naš optimizam rasti bez obzira što je Brazil uoči Svjetskog prvenstva proglašen prvim favoritom i što je u Kataru u nekoliko navrata potvrdio taj status. Način na koji su razmontirali Južnu Koreju u osmini finala sigurno nikoga nije ostavio ravnodušnim. Četiri gola do poluvremena su definitivno za respekt.

Hrvatska nikada nije pobijedila Brazil, a ovo će biti peta međusobna utakmica. Prva je bila u Splitu 2005. godine, prijateljski spektakl koji je i završio prijateljski – 1:1 nakon golova Nike Kranjčara i Ricardinha. Brazil je bio aktualni svjetski prvak iz 2002. godine…

Godinu dana kasnije s Brazilom smo igrali u Berlinu u prvoj utakmici skupine na Svjetskom prvenstvu, pobjednika je odlučio Kaka dalekometnim projektilom u 44. minuti. Hrvatska je nakon toga odigrala 0:0 s Japanom i 2:2 s Australijom, te ispala.

Do sljedeće utakmice prošlo je osam godina i opet je to bilo na otvaranju Svjetskog prvenstva, u Sao Paulu je završilo 3:1 za Brazil „pod sumnjivim okolnostima“. Momčad Nike Kovača je povela autogolom Marcela u 11. minuti, izjednačio je Neymar u 29. minuti, a 1:1 je stajalo sve do 70. minute kad je japanski sudac Nishimura izmislio jedanaesterac za domaćine Svjetskog prvenstva. S bijele točke je pogodio Neymar, a u završnici susreta Oscar je potvrdio pobjedu.

Konačno, uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u Rusiji odigrana je pripremna utakmica u Liverpoolu, na mitskom Anfieldu. Neymar i Firmino su bili strijelci u 2:0 pobjedi „carioca“.

Znači, ne ide nas baš protiv peterostrukih svjetskih prvaka. Jedini svjetski prvak kojega nismo pobijedili (uz Urugvaj s kojim Hrvatska nikada nije igrala).

Ako je to statistika koja nam ne daje previše izgleda, ima nešto što muči i Brazil uoči ove utakmica. Otkako je osvojio svoju petu titulu kad je u finalu 2002. godine pobijedio Njemačku s 2:0 pogocima Ronalda, Brazil je četiri puta eliminiran od europskih reprezentacija, triput u četvrtfinalu, jednom u polufinalu, a nakon toga je poražen i u utakmici za 3. mjesto.

Krenulo je 2006. godine kad je Francuska bila bolja u četvrtfinalu s 1:0 zgoditkom Thierryja Henryja u 57. minuti. Četiri godine kasnije u Južnoj Africi u istoj fazi slavila je Nizozemska s 2:1 (Sneijder 53, 68 – Robinho 10).

Prava katastrofa dogodila se Brazilu kao domaćinu 2014. godine. U polufinalu im je Njemačka nanijela najteži poraz u povijesti, čak 7:1 je bilo, s time da su „panzeri“ nakon pola sata vodili – 5:0! Thomas Müller (11), Miroslav Klose (23), Toni Kroos (24, 26) i Sami Khedira (29) su napravili dar-mar, a u drugom dijelu je još dva gola dodao Andre Schürrle (69, 79) prije počasnog pogotka Oscara (90). U utakmici za broncu Nizozemska je ponizila Brazil s 3:0 golovima Robina van Persieja (3), Daleyja Blinda (16) i Georginija Wijnalduma (90).

Konačno, u Rusiji je u četvrtfinalu Belgija pobijedila Brazil s 2:1 autogolom Fernandinha (13) i Kevina de Bruynea (31), dok je na drugoj strani strijelac bio Renato Augusto (76).

hr Wed Dec 07 2022 08:51:13 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Portugal razbio Švicarsku za četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Poznati su svi četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva
Portugal je u posljednjoj utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva deklasirao Švicarsku 6:1 te će u četvrtfinalu igrati protiv Maroka. Trostruki strijelac za Portugal bio je sjajni napadač Benfice Goncalo Ramos koji je u prvi sastav upao umjesto Cristiana Ronalda, po jednog su dodali Pepe, Raphael Guerreiro i Leao. Počasni pogodak za danas neprepoznatljivu Švicarsku postigao je Akanji

Portugal je puno bolje otvorio dvoboj, a preko Bruna Fernandesa dva puta su zaprijetili u prve dvije minuta. Poveli su iz prvog udarca na gol u 17. minuti, Joao Felix je uposlio Goncala Ramosa koji je skoro iz mrtvog kuta pogodio lijeve rašlje. Nakon kornera Pepe je u 33. minuti zabio za 2:0, a s 39 godina postao je najstariji strijelac u nokaut-fazi SP-a. Švicarska je imala odličnu šansu u 37. minuti, Freuler  je glavom pucao prema praznim vratima, ali ju je Dalot izbio.

Uvodnih 13 minuta drugog dijela ponudilo je tri gola, Portugal je preko Ramosa (51') i Guerreira (56') riješio pitanje pobjednika, a Švicarci su u 58. postigli počasni pogodak preko Akanjija. Sjajan nastup Goncalo Ramos okrunio je trećim golom u 67. minuti, a do kraja utakmice Cristianu Ronaldu je poništilo gol zbog zaleđa dok je Leao u sudačkoj nadoknadi sjajno pogodio za konačnih 6:1.
hr Tue Dec 06 2022 22:04:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.