NK Trilj o prekidu utakmice: "Povukli smo se s terena da ne bi došlo do neželjenih situacija"

Stiglo objašnjenje...
Niti 28 minuta na terenu nije izdržala momčad Trilja u drugom razredu županijskog nogometa Splitsko-dalmatinske županije pa su se pri rezultatu 2:0 za Čaporice u gradskom derbiju povukli s terena.

I dok su prvo za takav rasplet krivili suca smatrajući da je drugi pogodak Čaporica postignut na nepravilan način, dan kasnije, evo i objašnjenja...

- Želimo obavijestiti sve drage sugrađanke i sugrađane u vezi zbivanja u NK Trilj 2001 i jučerašnjim događanjima na utakmici 8. kola 2. ŽNL NSŽSD između NK Trilj 2001 - NK Čaporice (Legije stranaca). Referiramo se na Legiju stranaca, jer je 90% igrača NK Čaporica iz Splita, Trogira, Makarske te ostalih mjesta van Cetinske krajine, te koji su također plaćeni za nastupe.

Za NK Trilj 2001 od osnivanja nastupaju isključivo domaći momci, koji ne primaju nikakve naknadne, nego sponzoriraju i potpomažu svoj Klub. Na jučerašnjoj utakmici je nažalost došlo do teškog kršenja pravila nogometne igre od strane glavnog suca, te se momčad povukla s terena da ne bi došlo do neželjenih situacija te da se NK Trilj ne bi ponovno neopravdano prikazao u negativnom svjetlu.

NK Trilj je s radom počeo sa 10 djece i jednim trenerom, te smo u međuvremenu došli do 160 djece te 7 trenera koji se predano brigaju za djecu. S obzirom da su u ovim vremenima djeci dostupna raznorazna sredstva i mogućnosti poput mobitela, igara, interneta, kafića, alkohola i slično, svi u NK Trilju predano rade da djeci pokažu pravi put kroz sport i rad. Isto tako imamo 20-ak seniora koji su uvijek na raspolaganju treneru da brane boje svoga Kluba i ime Grada Trilja. Nažalost, sirotinja smeta svima, a naš Klub su neki htjeli ugasiti, govorili su da nećemo izdržati do Božića, zapaljene su nam svlačionice, pa su ih isti ti prodali.

Naša djeca i seniori su bili izbjeglice te su igrali u Glavicama i Otoku, kojima se ovim putem srdačno zahvaljujemo. Usprkos svemu, digli smo se iz pepela kao Feniks, te će NK Trilj imati novu zgradu i pomoćno igralište s umjetnom travom usprkos tome što nas pojedinci u tome bojkotiraju i sprječavaju. Ne možemo vjerovati da Hrvace, Otok i Vrlika imaju mnogostruko bolje uvjete za treniranje i igranje nego što imaju naša djeca. Trilj je uvijek bio rame uz rame sa Sinjom, no u međuvremenu su nas prestigli svi iz Cetinske krajine. Usprkos svemu, NK Trilj živi i dalje te će se i dalje brinuti o našoj djeci jer su ona budućnost Trilja i Cetinske krajine.
hr Sun Nov 13 2022 19:45:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

FIFA kaznila Hrvatsku zbog vrijeđanja Milana Borjana

Dio hrvatskih navijača je na utakmici između Hrvatske i Kanade vrijeđao kanadskog vratara Milana Borjana
Hrvatski nogometni savez kažnjen je novčanom kaznom od 50.000 švicarskih franaka zbog kršenja članka 16. Disciplinskog kodeksa FIFA-e (uporaba riječi i predmeta za prenošenje poruke koja nije primjerena sportskom događaju) u vezi s ponašanjem hrvatskih navijača tijekom utakmice protiv Kanade. - objavila je FIFA.

Podsjetimo, dio hrvatskih navijača je na utakmici između Hrvatske i Kanade vrijeđao kanadskog vratara Milana Borjana, koji ima srpske korijene te koji je ranije imao neprimjerene izjave o Domovinskom ratu.
hr Wed Dec 07 2022 19:56:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Kovačić pred Brazil: "Recept za igru je kao protiv Francuske u Parizu"

Lovren: "Neka plešu ako zabiju gol, ne smeta mi"
Iz talona od 26 reprezentativaca koje na raspolaganju ima izbornik Zlatko Dalić za „sudar s medijima“ u srijedu, dva dana prije utakmice četvrtfinala Hrvatske i Brazila na Svjetskom prvenstvu u Kataru, izvučeni su Mateo Kovačić i Dejan Lovren.

Kovačića je dočekalo prvo pitanje, o tome što Luka Modrić znači za Hrvatsku.

- Mislim da svi znamo njegovu važnost za Hrvatsku. Naš kapetan, naš vođa i igrač uz kojega je užitak igrati. On je najvažniji igrač naše reprezentacije.

Je li Brazil favorit, bilo je drugo pitanje.

- Apsolutno! Brazil je uvijek u najužem krugu favorita za osvajanje Svjetskog prvenstva. Mi smo fokusirani na sebe.

Lovrena, koji je do sada odigrao gotovo savršeno kao stoper, pitali su što misli o kritičarima, ima li nekakvu poruku za njih? Prije početka prvenstva je reagirao burno, čak su novinari smatrali da je prešao granicu i da bi mogao izazvati nemir u reprezentaciji.

- Nisam se naljutio, možda sam krivo prihvatio to pitanje i reagirao malo neprimjereno. Sam sebi sam najveći kritičar i ne mora mi nitko govoriti jesam li igrao loše ili dobro.Bitno da su svi zdravi i veseli i da idemo dalje – spustio je tenzije jedan od naših najiskusnijih igrača.

Zašto Kovačić ne ide češće u prodore i kakvu to ozljedu ima na licu?

- Ozljeda? Nije to ništa, mala nezgoda na treningu. Što se tiče mojih prodora, bilo bi najljepše uzeti loptu, proći nekoliko igrača i postići gol, ali nije to tako jednostavno. I drugi igraju dobar nogomet, a ja sam zadovoljan svojim izvedbama, makar mislim da svi skupa možemo bolje. Trkački smo dosta spremni, vidi se da je prosinac i da smo svi u dobroj formi.

I Lovren je potvrdio da je Brazil favorit, naveo je i zašto.

- Imaju dvije ekipe, svaki igrač može u bilo kojem trenutku promijeniti tijek utakmice. Mi nemamo problem s time što su oni favoriti. Poštujemo svakoga, pogotovo Brazil, ali gledat ćemo sebe i tako se postaviti.

Kakav je osjećaj biti mentor Jošku Gvardiolu, 20-godišnjaku kojemu je samo nebo granica?

- Kad sam bio klinac pratio sam korake Šimunića, Kovača, Križanca i ostalih. Gledao ih, pratio i upijao sve što su govorili. Sada sam ja u njihovoj ulozi. Pokušavam pričati s Joškom koliko god je moguće i dati mu savjete. Mislim da je daleko ispred mene u usporedbi kad sam ja imao 20 godina. Nije nikakvo čudo da se svi interesiraju za njega. Nadam se da će i on mene jednog dana spomenuti kao mentora.

Što Kovačić može popraviti za utakmicu s Brazilom?

- Pronaći prazan prostor i napraviti priliku. Svaka utakmica nosi svoje zahtjeve i treba u svakoj pokazati kvalitetu. Rezultati u posljednjih nekoliko godina pokazuju koliko smo dobra momčad. Imamo veliki talent, ali imali smo ga i prije. Posljednjih godina pokazujemo moć i zajedništvo, čast je boriti se za Hrvatsku. Protiv Brazila se moramo pokušati nametnuti, igrački i fizički. Pred nama su još dva dana da se oporavimo i onda pokažemo pravo lice Hrvatske. Plan? Držati loptu, zabiti rani gol, to bi bilo idealno. Tako je bilo u Ligi nacija protiv Francuske u Parizu. To nam pomaže, tada smo opasni. I Brazil je opasan, ali to je smjer u kojem želimo ići.

S obzirom da je Lovren još u Rusiji, gdje igra za Zenit, nešto ga se slabije prati, pa tako je možda nekome promaklo da je četiri mjeseca pauzirao zbog ozljede.

- Bio je to težak period za mene. Borio sam se sam sa sobom. Psihički je bilo dosta teško. Kad sve to prođeš, onda te takve stvari ojačaju.

Kako zaustaviti Brazil?

- Svih jedanaest treba zaustaviti. Individualno su fantastični, igraju u najboljim svjetskim klubovima. Mi smo spremni na tu borbu. Razumijem ih na terenu kad pričaju. Čuo sam se sa svim Brazilcima osim s onima protiv kojih ćemo igrati. Kako god, oni su moji prijatelji i vjerujem da će biti prijatelji i nakon utakmice. Ples nakon gola? Ne vidim tu nepoštivanje, to je njihov stil, tako slave, to je dio njihove kulture. Nema tu ništa loše – komentirao je Lovren koji je samo u Liverpoolu dijelio svlačionicu s puno Brazilaca.
hr Wed Dec 07 2022 16:14:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Četvrtfinale Svjetskog prvenstva: Brazil u nokaut fazi ima pet poraza zaredom od europskih reprezentacija

Hrvatska u četiri utakmice ne zna za pobjedu protiv „carioca“
Još je dva dana ostalo do utakmice Hrvatske i Brazila na stadionu Education City u Al Rayyanu u četvrtfinalu Svjetskog prvenstva u Kataru. Bit će to prva utakmica četvrtfinala (početak u 16 sati) nakon koje, također u petak u 20 sati igraju Nizozemska – Argentina, a u subotu se sastaju Maroko – Portugal (16.00), te Engleska – Francuska (20.00).

Kako će se utakmica približavati, tako će i naš optimizam rasti bez obzira što je Brazil uoči Svjetskog prvenstva proglašen prvim favoritom i što je u Kataru u nekoliko navrata potvrdio taj status. Način na koji su razmontirali Južnu Koreju u osmini finala sigurno nikoga nije ostavio ravnodušnim. Četiri gola do poluvremena su definitivno za respekt.

Hrvatska nikada nije pobijedila Brazil, a ovo će biti peta međusobna utakmica. Prva je bila u Splitu 2005. godine, prijateljski spektakl koji je i završio prijateljski – 1:1 nakon golova Nike Kranjčara i Ricardinha. Brazil je bio aktualni svjetski prvak iz 2002. godine…

Godinu dana kasnije s Brazilom smo igrali u Berlinu u prvoj utakmici skupine na Svjetskom prvenstvu, pobjednika je odlučio Kaka dalekometnim projektilom u 44. minuti. Hrvatska je nakon toga odigrala 0:0 s Japanom i 2:2 s Australijom, te ispala.

Do sljedeće utakmice prošlo je osam godina i opet je to bilo na otvaranju Svjetskog prvenstva, u Sao Paulu je završilo 3:1 za Brazil „pod sumnjivim okolnostima“. Momčad Nike Kovača je povela autogolom Marcela u 11. minuti, izjednačio je Neymar u 29. minuti, a 1:1 je stajalo sve do 70. minute kad je japanski sudac Nishimura izmislio jedanaesterac za domaćine Svjetskog prvenstva. S bijele točke je pogodio Neymar, a u završnici susreta Oscar je potvrdio pobjedu.

Konačno, uoči odlaska na Svjetsko prvenstvo u Rusiji odigrana je pripremna utakmica u Liverpoolu, na mitskom Anfieldu. Neymar i Firmino su bili strijelci u 2:0 pobjedi „carioca“.

Znači, ne ide nas baš protiv peterostrukih svjetskih prvaka. Jedini svjetski prvak kojega nismo pobijedili (uz Urugvaj s kojim Hrvatska nikada nije igrala).

Ako je to statistika koja nam ne daje previše izgleda, ima nešto što muči i Brazil uoči ove utakmica. Otkako je osvojio svoju petu titulu kad je u finalu 2002. godine pobijedio Njemačku s 2:0 pogocima Ronalda, Brazil je četiri puta eliminiran od europskih reprezentacija, triput u četvrtfinalu, jednom u polufinalu, a nakon toga je poražen i u utakmici za 3. mjesto.

Krenulo je 2006. godine kad je Francuska bila bolja u četvrtfinalu s 1:0 zgoditkom Thierryja Henryja u 57. minuti. Četiri godine kasnije u Južnoj Africi u istoj fazi slavila je Nizozemska s 2:1 (Sneijder 53, 68 – Robinho 10).

Prava katastrofa dogodila se Brazilu kao domaćinu 2014. godine. U polufinalu im je Njemačka nanijela najteži poraz u povijesti, čak 7:1 je bilo, s time da su „panzeri“ nakon pola sata vodili – 5:0! Thomas Müller (11), Miroslav Klose (23), Toni Kroos (24, 26) i Sami Khedira (29) su napravili dar-mar, a u drugom dijelu je još dva gola dodao Andre Schürrle (69, 79) prije počasnog pogotka Oscara (90). U utakmici za broncu Nizozemska je ponizila Brazil s 3:0 golovima Robina van Persieja (3), Daleyja Blinda (16) i Georginija Wijnalduma (90).

Konačno, u Rusiji je u četvrtfinalu Belgija pobijedila Brazil s 2:1 autogolom Fernandinha (13) i Kevina de Bruynea (31), dok je na drugoj strani strijelac bio Renato Augusto (76).

hr Wed Dec 07 2022 08:51:13 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

Portugal razbio Švicarsku za četvrtfinale Svjetskog prvenstva

Poznati su svi četvrtfinalisti Svjetskog prvenstva
Portugal je u posljednjoj utakmici osmine finala Svjetskog prvenstva deklasirao Švicarsku 6:1 te će u četvrtfinalu igrati protiv Maroka. Trostruki strijelac za Portugal bio je sjajni napadač Benfice Goncalo Ramos koji je u prvi sastav upao umjesto Cristiana Ronalda, po jednog su dodali Pepe, Raphael Guerreiro i Leao. Počasni pogodak za danas neprepoznatljivu Švicarsku postigao je Akanji

Portugal je puno bolje otvorio dvoboj, a preko Bruna Fernandesa dva puta su zaprijetili u prve dvije minuta. Poveli su iz prvog udarca na gol u 17. minuti, Joao Felix je uposlio Goncala Ramosa koji je skoro iz mrtvog kuta pogodio lijeve rašlje. Nakon kornera Pepe je u 33. minuti zabio za 2:0, a s 39 godina postao je najstariji strijelac u nokaut-fazi SP-a. Švicarska je imala odličnu šansu u 37. minuti, Freuler  je glavom pucao prema praznim vratima, ali ju je Dalot izbio.

Uvodnih 13 minuta drugog dijela ponudilo je tri gola, Portugal je preko Ramosa (51') i Guerreira (56') riješio pitanje pobjednika, a Švicarci su u 58. postigli počasni pogodak preko Akanjija. Sjajan nastup Goncalo Ramos okrunio je trećim golom u 67. minuti, a do kraja utakmice Cristianu Ronaldu je poništilo gol zbog zaleđa dok je Leao u sudačkoj nadoknadi sjajno pogodio za konačnih 6:1.
hr Tue Dec 06 2022 22:04:00 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.