Zagora i Zadar u gostima, Split ide u Posedarje

Vodeća Zagora ide u Ivanbegovinu i svjesni su kako je Kamen sposoban srušiti favorite, ali daleko su Crni od svojih najboljih dana. Bore se za ostanak i svaki bod im je zlata vrijedan, a novi neuspjeh na domaćem terenu nakrivio bi Kuntin brod.
Zadar će podno Biokova protiv Zmaja tražiti iskupljenje za prosute bodove na početku drugog dijela te za ispadanje u Kupu. Zadrani u svakoj utakmici idu na pobjedu, a misle li na Borovište u 28. kolu doći kako konkurent, nemaju puno prava na kiks u narednih osam utakmica. Najveći protivnik u Makarskoj bit će im travnjak.
Pred nama je teška utakmica. Teren je zaista jako težak, uvijek puše jak vjetar, pa neće biti neke igre. Očekuje nas borba, međutim mi ćemo se dobro pripremiti za utakmicu – govori u najavi trener Zadra, Dragan Blatnjak.
Hrvatski vitez odlično je krenuo u drugi dio, deset bodova od mogućih 12 te prolaz u polufinale Županijskog kupa digli su raspoloženje u Posedarju. Split je u totalno drugom “filmu”, a za pobjedu ne znaju 4 i pol mjeseca, odnosno sedam utakmica.
Vremena za odmor nema jer nam već u subotu dolazi odličan protivnik. Maksimalno respektiramo protivnika, ali nama svaka utakmica nosi imperativ pobjede i bili bi nezadovoljni bilo kakvim drugačijim ishodom. Još jednom se ovim putem zahvaljujem svim našim navijačima na podršci te ih pozivam da i u subotu zajedno proslavimo pobjedu, rekao je Josip Jurjević iz Hrvatskog viteza.
Posljednja koju je Split dobio je bila Uranija, a momčad iz Baške Vode u posljednjih 14 kola ima samo jednu pobjedu i ako žele ostati u ligu moraju se “probuditi”. Primorac je blizu vrha, samo tri boda od trećeg mjesta i jedini poraz u posljednjih šest kola doživjeli su u Opuzenu. Gosti u Biograd dolaze bez dva ponajbolja igrača, Domagoja Poljaka i Nene Kovačevića što im dodatno otežava posao uz to što su jedina momčad u ligi koja nema osvojen bod u gostima.
Duju Tokića zamijenio je Alen Guć i svi u Klisu vjeruju da je vrijeme za pobjedu Uskoka. Uskoci ove godine još ne znaju za pobjedu, upali su u crni niz još tamo krajem listopada prošle godine te su u devet susreta upisali tek jednu pobjedu. Premalo za momčad takvog renomea, a ovo kolo dolazi im mlada momčad iz Dubrovnika željna igre koja u gostima još nema pobjedu, ali u posljednja dva susreta izvan Lapada su remizirali što pokazuje da napreduju. Dodatni hendikep za goste je izostanak zbog karotna prvog topnika Vatovića, a ovo im je prva od četiri utakmice u nizu koje igraju u gostima.
Neretva nakon dva poraza želi na pobjedničke staze, a Iza vage gostuje kaštelanski GOŠK. GOŠK na Neretvu stiže bez opterećenja, bodovno su mirni, smješteni na petom mjestu, a da znaju igrati u gostima pokazali su bodom u Sinju.
U goste nam stiže kvalitetna momčad, s dosta iskustva, ali i mi imamo određenu kvalitetu i nastojat ćemo odigrati što bolje. Važan nam je ovo susret, ulog su vrijedni bodovi i nakon dva poraza u nizu bilo bi lijepo vratiti se na pobjedničke staze. Očekujem čvrsto, tvrdo nadmetanje, složni smo i odlučni krenuti od početka koncentrirano, dat ćemo sve od sebe, te pokazati da je iza nas kriza rezultata. Ujedno, pozivam naše navijače da nam dođu pomoći u što većem broju. Trebat će nam njihova podrška, zajednički ćemo lakše do željenog cilja, rekao je domaći veznjak Marin Jelavić.
U nedjelju će Sloga, najlošiji domaćim lige sa samo dvije domaće pobjede, ugostiti Vodice Gosti se nadaju da mogu barem do boda jer Sloga u Mravincima ove sezone najčešće remizira.
Junak će u nedjelju ugostiti najugodnije iznenađenje početka drugog dijela, Neretvanac. Opuzenci su uzeli 10 bodova u četiri utakmice i još nisu primili gol, ali u nedjelju će biti bez dva najbolja iz oba četiri kola – Deaka i Sesara.
3. NL jug – 20. kolo
Subota (15)
Primorac – Urania
Uskok – GOŠK Dubrovnik
Kamen – Zagora
Neretva – GOŠK Kaštela
Zmaj – Zadar
Hrvatski vitez – Split
Nedjelja (15)
Sloga – Vodice
Junak – Neretvanac

POSLJEDNJE DODANO: