Sinj je spreman za 303. Sinjsku Alku, budnica Gradske glazbe Sinj nagovijestila veliki dan
U 6 sati nakon pucanja mačkula s bedema staroga Grada krenula je budnica Gradske glazbe Sinj. Nagovijestilo je to veliki dan u gradu vitezova, a taktovi Gradske glazbe praćeni su uz mnoštvo ljudi ulicama cijelog Sinja.
Potom je sv. misu na Starom gradu za uspješan i miran završetak alkarskih nadmetanja predvodio fra Petar Klapež, gvardijan sinjskog Svetišta Čudotvorne Gospe Sinjske, a izaslanstvo VAD-a položilo je vijenac za poginule branitelje Sinja 1715. godine, poginule branitelje Domovinskog rata kao i kroz protekla tri stoljeća sve preminule alkare i alkarske momke te druge članove Viteškog alkarskog društva.
Ađutant alkarskog vojvode, alkar Marko Vrca prijepodne će u okićenoj kočiji te svečanoj odori i nošnji posjetiti sve predstavnike civilne, vojne i crkvene vlasti te ih pozvati na Alku, a onda i položiti vijenac na groblju sv. Frane za sve umrle članove Društva.
U 13 će sati tri trubača i tri bubnjara pozvati s Kamička alkare i alkarske momke da se u svečanim odorama i s naoružanjem okupe kod alaj-čauša u 14 sati na smotri alkara dok će arambaša napraviti i smotru alkarskih momaka. Nakon odrađenih dužnosti kod alaj-čauša svi članovi povorke idu na vojvodin prijem u Alkarske dvore gdje će se skupljati i uzvanici ovogodišnje Alke predvođeni predsjednicom RH Kolindom Grabar Kitarović, premijerom Andrejem Plenkovićem i predsjednikom Sabora, Gordanom Jandrokovićem, a najavljen je dolazak i velikog broja ministara. Među posebnim gostima naći će se i izbornik srebrne hrvatske reprezentacije, Zlatko Dalić, izbornik vaterpolista, Igor Tucak te košarkaš Bojan Bogdanović.
Od 16:30 sati na Alkarskom trkalištu krenut će nadmetanje za slavodobitnika 303. Sinjske Alke, a na početku će ga prigodnim riječima otvoriti vojvoda Boško Ramljak.
Za čast slavodobitnika 303. Sinjske alke nadmetat će se 17 alkara kopljanika: alaj-čauš Ivica Filipović Grčić, slavodobitnik 302. Sinjske alke i pobjednik 302. Čoje Alen Poljak, slavodobitnik Svečane Sinjske Alke u Vukovaru Ante Zorica, Tino Radanović, pobjednik 302. Bare Jure Domazet Lošo, Andrija Hrgović, Kristijan Bikić, Denis Gugić, Frano Ivković, Josip Čačija, Ivo Zorica, Petar Tomašević, Alen Filipović Grčić, Frano Talaja, Nenad Marić, Mario Šušnjara, Ante Runje, zamjenik alajčauša.
Napomenimo još na kraju kako je udruga „Sinjski ferali“ uz pomoć sugrađana i ove godine uredila Sinj na najljepši mogući način za sve goste i turiste koji će za vrijeme Dana Alke i Velike Gospe pohoditi u Sinj i na nekoliko lokacija postavili prigodne simbole Sinja i Cetinske krajine.


