Dalić: "Hvala Ivanu za sve što je napravio za Hrvatsku"

Izbornik hrvatske reprezentacije Zlatko Dalić komentirao je odluku Ivana Rakitića da se oprosti od igranja za Vatrene
- Razgovarao sam s Ivanom koji mi je objasnio svoje razmišljanje i razloge zbog kojih se odlučio na ovaj potez. Meni je kao izborniku žao što neće nastaviti igrati za Hrvatsku, ali poštujem, naravno, njegovu odluku, kao što je to bilo i s Mandžukićem, Subašićem i Ćorlukom nakon Svjetskog prvenstva. O njegovoj ljubavi prema hrvatskoj reprezentaciji dovoljno govori što je u zahtjevnoj situaciji odabrao upravo Hrvatsku ispred Švicarske u kojoj je odrastao. Kroz idućih više od 100 nastupa je pokazao s koliko strasti nastupa za Hrvatsku, izjavio je Dalić.

- Iza Ivana je velika karijera u reprezentaciji, a nitko od nas neće zaboraviti onu hladnokrvnost prilikom izvođenja odlučujućih jedanaesteraca na Svjetskom prvenstvu. Od srca sam mu zahvalan na svemu što je dao Hrvatskoj na terenu i izvan terena kao dokapetan reprezentacije te mu želim svako dobro, puno uspjeha i zdravlja u nastavku klupske karijere, zaključio je izbornik.
hr Mon Sep 21 2020 15:34:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Funcuti bakljadom dočekali junake nakon pobjede na Poljudu

Šibenčani su priredili scenu za pamćenje
Dojučerašnji drugoligaši, danas heroji s Poljuda - Šibenčani su šokirali Bijele. Iako se slavilo s minimalnih 1:0, razloga za slavlje je i više nego dovoljno.

Ovo im je prva pobjeda nad Hajdukom nakon 2009. godine, a slavlje je započelo već u svlačionici. Dolaskom na Šubićevac, Funcuti su im pripredili spektakularne scene.

hr Mon Oct 19 2020 08:17:11 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

'Novi Mosor' ponovno slavio na Pricviću! Nogometna fešta krenula je već u rano poslijepodne, uz zvuke limene glazbe, zdušno navijanje i poruku 'Dosta nam je jedan Mamić!'

Nogometna fešta na tribinama od prve je minute imala pravo 'zatišje pred buru' jer je sve ono važno dogodilo u posljednjih 5 minuta susreta.
Čest je slučaj u kojem nogomet prelazi granice prve sporedne stvari na svijetu. Nedjeljno poslijepodne u Žrnovnici ima obrise nogometne fantazije jer se na Pricviću odigrao derbi između dva Mosora, drugi takav u povijesti što je ponovno značilo pravi sportski praznik u tom dijelu Splita.

Navijači 'mlađeg Mosora', koji predstavlja interes, strast i ljubav stanovnika Žrnovnice, krenuli su šetnjom do Pricvića i na kraju proslavili ogromnu pobjedu, prvu pobjedu i u dosadašnjem dijelu prvenstva 2. Županijske nogometne lige.

Nogometna fešta na tribinama od prve je minute imala pravo 'zatišje pred buru' jer je sve ono važno dogodilo u posljednjih 5 minuta susreta. U tom spomenutom razmaku dvije su lopte završile iza Luke Delponta, domaćeg čuvara mreže.

Prvotno je u 86. za delirij na tribinama pogodio Marino Marin da bi priču zaključio Fabjan Markioli u 90. minuti. I Marin i Marioli bili su pravi 'aduti s klupe' trenera 'mlađeg Mosora', Ivana Pivčevića.

Užežin današnje utakmice sve je krenulo u smjeru pravog nogometnog praznika pa se tako stotinjak mještana već u ranim prijepodnevnim satima okupilo kako bi zdušno i zajednički krenuli prema Pricviću kojim će, odlukom Gradskog vijeća Splita, za nekoliko dana i fizički početi upravljati Javna ustanova 'Športski objekti'. Slavlje je bilo na nivou uz taktove limene glazbe Žrnovnica.

Navijači 'mlađeg Mosora' ponijeli su i transparent 'Dosta nam je jedan Mamić' kojim aludiraju na Vinka Barbarića, predsjednik današnjih domaćina koji su 2019. godine promijenili naziv u 'Hrvatski braniteljski dragovoljački nogometni klub Mosor – Sveti Jure'.

hr Sun Oct 18 2020 14:35:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Gosti upisali sve pobjede u subotnjim utakmicama 3. HNL jug!

Jučer su odigrane četiri utakmice 10. kola 3. HNL jug
Gosti su jučer odnijeli sve bodove, upisali četiri pobjede, što se dugo nije dogodilo na trećeligaškim terenima. Vodeći Jadran lako se obračunao s GOŠK-om na Lapadu, iako su stvari mogle krenuti u drugom smjeru da Čagalj nije obranio kazneni udarac Cicijelju. U drugom dijelu pogađaju Lovrić i Kalfić te Pločani drže prvo mjesto, a za poraz ne znaju 322 dana.

Prvi pratitelj Jadrana, Zagora, još lakše se obračunala s Vodicama. Iako je domaća momčad imala vodstvo, u drugom dijelu uragan Zagore u samo 15 minuta je pomeo nemoćne domaćine. Jadran (24) i Zagora (22) su odmakli pratnji, trećeplasirani Neretvanac ima 16 bodova, ali i utakmicu manje.

Makarski Zmaj slavio je u Klisu protiv domaćeg Uskoka, dok je iznenađenje dana poraz Hrvaca na domaćem terenu. Mjeru im je uzeo susjedni OSK, tragičar susreta je mladi Gugić koji je postigao autogol.

Vodice - Zagora 1:3
(Abramović ag // Rajčić, Gabrić, Slugan 11m)

Hrvace - OSK 0:1
(Gugić ag)

Uskok - Zmaj Makarska 1:2
(Vujčić // Bubalo 2x)

GOŠK Du 1919 - Jadran LP 0:2
(Lovrić, Kalfić)
hr Sun Oct 18 2020 08:19:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Opatija punih džepova iz Sinja, Dugopolje pobjedom do vrha poretka, Solin poražen u Vinkovcima

Prosuo je Junak još jednu domaću priliku za iznimno potrebnim bodovima, a sretne ruke nije bio niti Solin koji se praznih džepova vraća iz Vinkovaca. Tek je Dugopolje imalo razloga za veselje nakon odlične partije na stadionu Hrvatskih vitezova.

Junak - Opatija 0:2

Debi Stipe Balajića na klupi Junaka nije mogao imati težu uvertiru. Domaćini su samo 15 minuta bili u brojčanom egalu na terenu jer je vratar Junaka, Hrvoje Ćubić pocrvenio nakon što je izglednu akciju spriječio izvan kaznenog prostora. Intervenirao je rukom i zaradio rano tuširanje.

Traumi Plavih tu nije bilo kraja. Nakon prekida, koji je trajao čak 4 minute, mrežu Junaka naciljao je Weitzer, lopta je prošla ispod živog zida.

Valja priznati kako su gosti, osim pogotka, imali tek još jednu polupriliku. Bertoša je u 27. minuti pucao pokraj vrata. S druge strane Sinjani su imali za čime žaliti. Osim dvaju pokušaja Bašića-Šiške na početku susreta, stopostotnu je priliku imao Junak preko Jandreka u 37. minuti.

Na novo uzbuđenje pred vratima trebalo se čekati više od 25 minuta. Korejac u redovima domaćih, Seo Woomin, uputio je udarac koji je završio na prsima 2,05 metara visokog Vanje Iveše, čuvara mreže Opatije.

Potvrda kako će Sinjani, nakon 10 kola, ostati bez još domaćih bodova stigla je u 87. minuti kada je 'točku na i' glavom postavio Pejanović.

Dugopolje - Kustošija 2:0

Potpuni priključak s vodećima usred Dugopolja. Bolja partija domaće momčadi i zasluženi trobod protiv Kustošije lansirao je momčad Jure Srzića na željenu trasu. Bila je ovo čak peta utakmica Dugopolja bez poraza, tri pobjede i dva remija kojoj su doprinijeli Ante Kordić u 48. i Mark Bushaj u 72. minuti.

Cibalia - Solin 0:1

Loš vikend dalmatinskih drugoligaša iz Sinja nastavio je Solin koji je minimalno poražen u Vinkovcima. Semafor je, na kraju utakmice, pokazivao 1:0 u korist domaće Cibalije, a precizan je s bijele točke u 76. minuti bio Diyoke.

Druga momčad Hajduka svoj će susret 10. kola drugoligaškog natjecanja odigrati sutra, kao i Croatia iz Zmijavaca. Splićani će na noge riječkom Orijentu, a Zmijavčani dočekuju Rudeš.