Karakaš: 'Nismo odigrali najljepšu utakmicu, ali najbitnije je bilo pobijediti što smo i napravili'

Iza Splićana je ugodna noć, uvijek je lijepo slaviti protiv velikog rivala.
Prvi zagrebački korak "Žutih" bio je uspješan, Split je svladao Cibonu (76:74) u ABA ligi, a sada je na rasporedu dvoboj 22. kola HT Premijer lige (utorak, 18 sati, Arenasport).

Iza Splićana je ugodna noć, uvijek je lijepo slaviti protiv velikog rivala, trener Mile Karakaš odmah po dolasku o hotel odgledao je snimku dvoboja, zajedno sa stožerom kreće u analizu. Karakaš je već prvog dana kada je preuzeo klupu Splita naglasio da stalno gleda prema naprijed, igračima je u svlačionici odmah nakon pobjede kazao da se svi zajedno okrenu novom izazovu.

- Pogledao sam utakmicu u kojoj smo pobijedili Cibonu, prvi dojam je bio ispravan, nismo odigrali najljepšu utakmicu, ali najbitnije je bilo pobijediti što smo i napravili. Neke stvari ćemo pokušati popraviti već za ovaj dvoboj domaćeg prvenstva. U toj utakmici očekujem da imamo istu energiju kao u ovoj prvoj utakmici s Cibonom, to je ono čemu kao trener težim. Rezultat možda neće imati ishod, ali definitivno je bitno da uvijek budemo na visokom energetskom nivou. Nastojat ćemo ubaciti neke nove stvari ubaciti kao iznenađenje za Cibonu, ali o tom potom, to će se vidjeti na samoj utakmici - rekao je Karakaš.
hr Mon Mar 01 2021 11:15:28 GMT+0100 (CET) STO POSTO d.o.o.

[FOTOGALERIJA] Košarkašice dubrovačke Raguse na Gripama osvojile trofej Kupa za žene, prvi takav u klupskoj povijesti!

Ragusa je dvaput poražena u finalu, a za šibenski sastav bio je ovo čak 14 ulazak u finale. Posljednji trofej osvojili su 2008. godine.
Na Gripama se igralo finale Kupa 'Ružice Meglaj-Rimac' za žene, a prvi trofej u klupskoj povijesti osvojila je dubrovačka Ragusa. Košarkašice iz Vlahina grada pobijedile su Šibenčanke sa 69-61.

Od početka je to bila gotovo pa jednosmjerna utakmica za Dubrovčanke, ali nisu ni košarkašice iz Šibenika sve 'prepustile slučaju' pa su imali, u nekoliko navrata, svega -3. Bilo je i 13 koševa viška za pobjednički sastav.

Ana Vrsaljko bila je najuspješnija s čak 28 koševa, a pratila je Ivana Dujić iz Šibenika s 22 ubačena poena.
hr Sun Apr 11 2021 20:01:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Braća Sinković vratila su naslov europskih prvaka

Braća Martin i Valent Sinković ponovno dominiraju! Dodali su još jedno zlato u svoju impresivnu kolekciju i vratili su naslov europskih prvaka, koji im je prošle godine izmaknuo.

U finalu dvojca bez kormilara na Europskom prvenstvu u Vareseu Sinkovići su pokorili konkurenciju, već su na pola utrke imali više od dužine čamca prednosti te su kroz cilj prošli s vremenom 6:23.37, ispred Talijana i Srba.

Osim nastupa trofejne braće, u finalu ženskog dvojca bez kormilara nastupile su sestre Ivana i Josipa Jurković te zauzele peto mjesto, a zlato su osvojile Britanke Glover i Swann. Poslijepodne se Damir Martin bori za medalju u finalu samca.

Sinkovići su do ovog EP-a zajedno osvojili 11 europskih, svjetskih i olimpijskih zlata, četiri srebra i jednu broncu kao članovi četverca, dvojca na pariće i dvojca bez. U potonjoj disciplini veslaju nakon Olimpijskih igara u Riju.

Na prvom velikom natjecanju u novoj disciplini osvojili su srebro na SP-u 2017., a zatim nanizali zlata na EP-ima i SP-ima 2018. i 2019., prije nego što su lani na Europskom prvenstvu iznenađujuće završili drugi iza Rumunja Cozmiusa i Tudose, piše Index.
hr Sun Apr 11 2021 12:52:07 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Braća Sinković pobjedom otvorila nastup na Europskom prvenstvu

U cilj su ušli s vremenom 6:34.37 koje ih je odvelo direktno u polufinale. Uz Braću Sinković
Braća Sinković su u kvalifikacijskoj utrci vodili od samog starta, te su bili uvjerljivo prvi u svojoj skupini sa četiri sekunde prednosti ispred drugoplasiranih Srba. U cilj su ušli s vremenom 6:34.37 koje ih je odvelo direktno u polufinale. Uz Braću Sinković, najbolje vrijeme u svojim skupinama imale su posade Rumunjske (6:34.50) i Italije (6:34.08).

„Pobjeda u prvoj utrci sezone, baš je bio gušt ponovno se utrkivati! Prošle godine su bili samo treninzi tako da smo jedva dočekali. Bila je dobra utrka, imali smo dobrog protivnika. Srbi su se pokazali vrlo kvalitetnima, ali kontrolirali smo cijelo vrijeme i zadovoljni smo kako je prošlo." – rekao je Valent Sinković.

"Baš smo zadovoljni, popravili smo neke stvari od prošle godine i jedva čekamo dalje utrke. Svaka utrka je nova, ne smijemo se opustiti. Za sada ide dobro, ali trebamo to pokazati i u sljedeće dvije utrke i dati najbolje od sebe." – rekao je Martin Sinković

Polufinalna utrka na rasporedu je u subotu, 10. travnja u 11:17 h koju možete pratiti na World Rowing službenoj stranici.
hr Fri Apr 09 2021 14:20:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Od ponedjeljka dva ATP challengera u Splitu

Drugo izdanje ATP Challengera Split Open ove će godine biti - dvostruko

"Cut" za glavni turnir je 188. mjesto, a za kvalifikacije 216. Pozivnice za glavni turnir  lanjskim polufinalistima Borni Goji i Duji Ajdukoviću te našem Davis Cup reprezentativcu Ninu Serdarušiću.

Drugo izdanje ATP Challengera Split Open ove će godine biti - dvostruko. Tjedan za tjedan odigrat će se dva turnira, od 5. do 11. travnja i od 12. do 18. travnja u Teniskom centru na Firulama. Lanjsko, premijerno izdanje početkom jeseni bilo je pun pogodak, a ove se godine očekuje dodatni iskorak u svim segmentima organizacije.

Uoči početka turnira organizirana je konferencija za medije na terasi Teniskog kluba Splita 1950 na Firulama gdje je direktor turnira Ismar Moralić otkrio glavne novosti.

- Činjenica što imamo dva turnira nagrada je za sve dobro što smo učinili prošle godine. Prvotni je termin bio od 12. do 18. travnja, a onda se ukazala prilika za još jedan turnir koju jednostavno nismo mogli propustiti. Nažalost, unatoč svim našim naporima nismo dobili dopuštenje za gledatelje na tribinama. To su neke stvari na koje ne možemo utjecati.

I ove se godine očekuju jaka imena u ždrijebu, premda Moralić ističe kako konačna lista igrača ovisi o negativnim testovima na Covid-19 koje igrači do nedjelje moraju priložiti.

- "Cut" za glavni turnir je 188. mjesto, a za kvalifikacije 216. Ponovno ni jedan od naših igrača nije mogao ući ni u kvalifikacije, pa ćemo im dati pozivnice za glavni turnir. One idu domaćim dečkima i lanjskim polufinalistima Borni Goji i Duji Ajdukoviću te našem Davis Cup reprezentativcu Ninu Serdarušiću. Vjerujem da će drugi turnir biti još i jači jer se u tom tjednu igra samo Monte Carlo. Ždrijeb nam je 32 igrača, a za turnir se prijavilo njih 450. Ove smo godine imali i pretkvalifikacije u kojima je nastupalo 40 igrača. Bile su pun pogodak i to je smjer u kojem ćemo nastaviti.

Moralić je zahvalio svima bez čije potpore turnir ne bi bio moguć.

- Hvala Gradu Splitu s gradonačelnikom Androm Krstulovićem Oparom koji je prepoznao projekt, hvala Splitsko-dalmatinskoj županiji, Turističkoj zajednici Grada Splita i Splitskom savezu športova na čelu s Andrijom Polićem. Pogledajte klub danas, on izgleda bolje nego prije godinu dana, infrastrukturno i kvalitetom terena.

U ime Grada Splita govorio je Mate Omazić, pročelnik službe za društvene djelatnosti.

- U normalnim uvjetima cilj je bio imati turnir uoči Svetog Duje, u predsezoni. Lanjsko izdanje imalo je sjajan odaziv, a raduje me što će splitska djeca opet dobiti šansu ostvariti bodove koji će ih podići na rang listi. Treba ulagati u mlade i Grad je to prepoznao. TC Firule dobiva konačne vizure.

Ivica Kekez, predsjednik TK Split 1950, najavio je da bi Split uskoro mogao dobiti turnir i na ATP razini.

- Stvaramo svjetski brend, a Split i ovaj centar zaslužuju ATP turnir, iako će to ovisiti o ekonomskoj situaciji u gradu. Mogli bismo odraditi to na nivou Umaga, ako ne i bolje.

I izjava Tomislava Borozana, ravnatelja Javne ustanove Športski objekti Split, na tom je tragu.

- Siguran sam da će ovaj turnir napraviti iskorak u kvaliteti i organizaciji te da će postati i ATP turnir. Ovaj centar to zaslužuje. Inače, na ovoj lokaciji promet i parking veliki su problem, no imamo rješenje. Postoji projekt dvoetažnog parkinga na terenima 8, 9 i 10 gdje ima preko 3000 kvadrata, međutim korona je prošle godine rebalansom uskratila ta sredstva. Tu je predviđeno 250 parkirnih mjesta i nova tri teniska terena na razini ceste, čime bismo dobili i tri dvoranska terena. To je samoodrživ projekt, iz gradskog proračuna nije potrebna ni lipa.

Ždrijeb kvalifikacija Split Opena na rasporedu je u subotu, a ždrijeb glavnog turnira u nedjelju. Kvalifikacije se igraju u nedjelju i ponedjeljak, te prvi mečevi glavnog turnira također od ponedjeljka, 5. travnja.

hr Fri Apr 02 2021 14:15:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.