[FOTO] Hrvatska i Francuska remizirali na Poljudu, Kramarić s bijele točke spriječio poraz

Pred 31560 navijača Hrvatska je odigrala dobru utakmicu protiv velikog rivala

Hrvatska i Francuska odigrali su 1:1 na Poljudu u 2. kolu Lige nacija, u dvoboju bez previše izglednih prilika remi je realan ishod. Francuzi su poveli na početku drugog poluvremena preko Rabiota, Hrvatska izjednačila desetak minuta prije kraja golom Andreja Kramarića s 11 metara.

Izbornik Zlatko Dalić je u vrh napada postavio Antu Budimira, ostatak momčadi bio je poznat praktički još jučer. Debitirao je Martin Erlić na poziciji stopera, sigurno ga je obradovala činjenica da su Francuzi utakmicu započeli bez superzvijezda Kyliana Mbappea, Karima Benzeme i Antoinea Griezmanna

Kratko su se ispitivale snage, Francuska je visoko podigla obranu i izlazila u presing na posljednju liniju naših, dok je Hrvatska pokušavala kroz kombinatoriku u sredini stvoriti višak u napadu. Prvu priliku imali su gosti u 12. minuti kada je Diaby prošao po desnoj strani i nakon varke prebacio loptu na drugu vratnicu gdje je Juranović između dvojice protivnika poslao loptu u korner. Minutu kasnije naši su uzvratili nakon prodora Kovačića kroz sredinu, tražio je Budimira, Saliba je uklizavanjem očistio situaciju.

U 18. minuti Hrvatska je imala prvu veliku prigodu, Brozović i Kovačić su u sredini kratkim dodavanjima izigrali nekoliko igrača pa je Kovačić poslao loptu za Budimira koji je izbjegao zaleđe i krenuo sam prema vratima. Mogao je dodati loptu Majeru pa i Brozoviću koji je stizao iz drugog plana, ali odlučio je sam završiti akciju što nije bilo dobro. Saliba je blokom skrenuo loptu, a vratar Maignan refleksom izbacio loptu u korner. Možda je Budimir bio previše sebičan, Majer je bio sasvim sam na drugoj strani kaznenog prostora.

Šteta zbog propuštene prilike, Francuska je jak protivnik u kakvom god sastavu bila, teško je bilo za očekivati veliki broj prilika. Igralo se čvrsto, Vida je u jednom startu žestoko srušio Nkunkua i dobio žuti karton, nešto kasnije tribine su zviždale jer talijanski sudac nije neke situacije smatrao prekršajima za Hrvatsku. Iz jedne takve gosti su u 31. minuti brzo odjurili u napad nakon što su uzeli loptu Majeru uz mogući prekršaj, Diaby je vukao loptu i odigrao za Nkunkua koji se nalazio u zaleđu pa mu je uzalud bilo što je lijepo poslao loptu od vratnice u mrežu. Gol Francuza je opravdano poništen.

Dosta problema naši su imali na lijevoj strani obrane, hitri Diaby se ubacivao između Vide i Barišića pa je u 39. minuti došao do najbolje prilike za goste. Otišao je dosta u stranu, udarac iskosa dobro je odbio Livaković. Niti minutu kasnije iz daljine je pokušao Tchouameni, Livaković je morao odbiti loptu u stranu. Držali su Francuzi dobro loptu u završnici prvog dijela, igralo se na polovici Hrvatske koja se očito malo umorila pa joj je dobro došao odmor nakon 45 minuta igre.

Osvježeni su naši ušli u nastavak, ništa se u taktici nije promijenilo, ali ubrzo jest u rezultatu. U 52. minuti prvi je put popustila desna strana naše obrane, Ben Yedder je primio loptu pored Erlića i odigrao u prostor iza Juranovića kojem je pobjegao Adrien Rabiot te s 15 metara pogodio u bliži kut pored Livakovića. Vrlo jednostavno i jeftino Hrvatska je primila pogodak, Francuzi su suviše kvalitetni da ne bi kaznili svaki trenutak dekoncentracije.

Desetak minuta nakon gola gostiju izbornik Dalić povukao je prvi potez s klupe, Brekalo i Majer su izašli, Oršić i Pašalić ušli, taktički se ništa nije promijenilo. Mijenjao je i Deschamps, iskoristio luksuz da u igru može poslati jednog Antoinea Griezmanna. Digla je Hrvatska malo ritam, ušao je Kramarić umjesto Budimira, lopta je uglavnom bila na polovici Francuske. U 71. minuti vidjeli smo dobar pokušaj kapetana Modrića, fintom je polegao dvojicu igrača na travnjak, pokušao lijevom nogom s 17 metara, vratar Maignan je odbio loptu u stranu.

Francuzi su u 76. minuti mogli sve riješiti, Vida je grubo pogriješio i dodao loptu Diabyu koji je odmah poslao Griezmanna u situaciju jedan na jedan s Livakovićem. Vratar Dinama odlično je obranio prbi udarac, Griezmann je pokušao opet, ali laka je to lopta bila za Livakovića.

Promašaj gostiju brzo je kažnjen, u 80. minuti Hrvatska je odigrala dobru akciju kroz sredinu. Kramarić je primio loptu i vidio da Pašalić ulazi u kazneni prostor. S vrata je istrčao Maignan i odbio loptu do Oršića koji je srušen pa je sudac pokazao na bijelu točku. Međutim, pomoćnik je pokazao zaleđe pa je odluka nakratko poništena. Situacija se pregledavala u VAR sobi, na kraju se pokazalo da zaleđa nije bilo pa je dosuđen kazneni udarac. Andrej Kramarić je bio siguran za 1:1, Hrvatska se vratila u utakmicu.

I odmah jurnula po novi pogodak, Nikola Vlašić je u 87. odlično povukao loptu kroz sredinu i gađao kut sa 17 metara, Maignan je to jedva odbio u korner. Uzeli su naši maksimalan rizik, imao je potom Griezmann situaciju da pobjegne obrani, istrčavanjem ga je omeo Livaković pa je napadač Atletico Madrida otišao suviše u stranu da bi uputio precizan udarac.

Pokazane su četiri minute nadoknade, u 93. minuti mladi Luka Sučić je izbjegao zaleđe na desnoj strani kaznenog prostora i imao poziciju za udarac, ali desnom nogom nije dobro  zahvatio loptu. Minutu kasnije sviran je kraj, na kraju se podjela bodova čini najpravednijom.

Liga nacija 2023, 2. kolo
Hrvatska – Francuska 1:1
Split, stadion Poljud. Gledatelja: 31560
Sudac: Marco Guida (Italija)
Strijelci: 0:1 Rabiot (52') 1:1 Kramarić (83' 11m)

HRVATSKA (4-3-3): Livaković – Juranović, Erlić, Vida, Barišić – Brozović, Modrić (79' Sučić), Kovačić (79' Vlašić) – Majer (63' Pašalić), Brekalo (63' Oršić), Budimir (69' Kramarić)
FRANCUSKA (3-5-2): Maignan – Pavard, Saliba, Kimpembe – Diaby (79' Clauss), Tchouameni (63' Kamara), Guendouzi, Rabiot, Digne – Nkunku, Ben Yedder (63' Griezmann)

hr Mon Jun 06 2022 22:44:07 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Skorup i Kreković riješili Bugare za kraj priprema

Šibenik je zaključio pripreme u Sloveniji
U posljednjoj utakmici na pripremama u Sloveniji nogometaši Šibenika pobijedili su bugarski klub Maritsa Plovdiv s 3:0. Susret se igrao u Brežicama, Narančasti su poveli golom Dina Skorupa u 14. minuti, a do poluvremena je dva gola postigao Leon Kreković, u 32. i 41. minuti. Bila je to najbolja partija momčadi Damira Čanadija na dvotjednim pripremama u Sloveniji, Šibenčani se večeras vraćaju kući te od ponedjeljka nastavljaju s radom na Šubićevcu.
hr Sat Jul 02 2022 19:25:44 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Domagoj Bradarić pred prelaskom u Salernitanu, pregovori s Lilleom traju

U tri sezone je u francuskom prvenstvu upisao 58 nastupa
Novi sportski direktor talijanskog prvoligaša Salernitane Morgan de Sanctis želio bi redove svoje momčadi pojačati nekadašnjim hajdukovcem Domagojem Bradarićem.

Nakon što su ovu vijest objavili danas talijanski i francuski mediji, mogući transfer, potvrdio je i de Sanctis kazavši kako su otvoreni pregovori s Lilleom oko mogućeg angažmana njihovog lijevog bočnog igrača Bradarića.

Domagoj je u Lille iz Hajduka došao prije točno tri godine. U te tri sezone je u francuskom prvenstvu upisao 58 nastupa.
hr Sat Jul 02 2022 18:42:05 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Nekadašnji igrač Hajduka iz Junaka prešao u Hrvace

Krilni napadač želio je igrati u većem rangu
Robert Jandrek koji je svojevremeno bio talent Hajduka blizu statusa prvotimca, prešao je iz Junaka u Hrvace. Dvadesetšestogodišnji krilni napadač, igrat će tako u Drugoj jedinstvenoj nogometnoj ligi, odnosno trećem rangu, u redovima kluba iz Cetinske krajine koji je najbolje rangiran. Promijenio je Jandrek, koji je bio uvjerljivo najbolji igrač Junaka, dosta klubova, a sad nije otišao daleko od kuće i igrat te umjesto u četvrtom - u trećem razredu hrvatskog nogometa.
hr Sat Jul 02 2022 16:41:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Bez pobjede u četiri utakmice Hajduk se vraća s priprema iz Austrije

Danas su s Kisvardom odigrali 1:1

Hajduk je u zadnjoj utakmici na pripremama u Austriji odigrao 1:1 s mađarskim prvoligašem Kisvardom na terenu u Bad Blumauu. Mađari su bili bolji u prvih 45 minuta kada su poveli preko napadača iz BiH Jasmina Mešanovića, Bijeli su izjednačili početkom nastavka golom Alexandera Kačaniklića, a u završnici utakmice Grk Dimitrios Diamantakos nije iskoristio kazneni udarac kojeg je izborio mladi Letaj.

Igrači koji su počeli utakmicu s Gentom danas su odmarali, a od prve minute protiv Kisvarde krenuli su Dimitrov, Simić, Vuković, Biuk, i Mlakar koji su protiv Genta ušli s klupe. Susret na terenu u Bad Blumauu počeo je obostrano oprezno, Mađari su tek stigli na pripreme pa im je ovo bila prva utakmica u Austriji. Polovica prvog dijela protekla je bez prilika, a onda je Kisvarda preuzela konce igre. Poveli su Mađari u 29. minuti preko iskusnog Jasmina Mešanovića, imali su dosta prostora u napadu nakon što je na sredini terena loptu izgubio Dimitrov. Prvi pokušaj igrača Kisvarde blokirao je Simić, ali lopta je pala pred noge Mešanovića koji je lako svladao Subašića. Mogli su Mađari do poluvremena imati veću prednost, u tri je akcije bio Driton Camaj. U 34. minuti snažnim je udarcem zatresao gredu, potom je u 37. izašao sam na Subašića, ali Hajdukov veteran je dobro ušao u šut, a u 38. minuti novi udarac Camaja prošao je blizu vratnice.

Na poluvremenu je Valdas Dambrauskas napravio nekoliko promjena, ušli su među ostalima Diamantakos i Kačaniklić koji je uskoro izjednačio rezultat. S desne strane oštru je loptu na prvu vratnicu poslao Lovrencsics, Šveđanin je postavio nogu i pogodio bliži kut. Bili su hajdukovci malo aktivniji u tim trenucima, bolji nego u prvih 45 minuta, a do 62. minute na terenu su ušli svi igrači s klupe. Jedini koji je ostao na travnjaku cijelu utakmicu bio je Jani Atanasov. Mijenjali su i Mađari pa se ritam utakmice malo razbio, Hajduk je na terenu imao kombinaciju mladih juniora i iskusnih stranaca i svi su se trudili ostaviti dobar dojam. Imala je Kisvarda dvije dobre prilike u zadnjih 15 minuta, ali daleko najbolju imao je Hajduk. U 87. minuti je najprije Edouk uz malo sreće došao do lopte, ali vratar Mađara je ušao u udarac. Lopta se odbila na lijevu stranu pa je do nje došao Elvis Letaj, ušao u kazneni prostor gdje je srušen pa je sudac pokazao na bijelu točku. Loptu su pohitala uzeti četiri Hajdukova stranca, Diamantakos, Eduok, Kačaniklić i Atanasov, na kraju ju je uzeo grčki napadač. Možda bi bilo bolje da nije jer je uputio slab, ležeran udarac kojeg je vratar Odincov lako obranio pa Hajduk nije došao do pobjede na pripremama u Austriji. Danas se Bijeli vraćaju u Split, od ponedjeljka kreće „akcija Superkup“.