SNAŽNA GESTA

Jakna, poruka i čokolada! Dirljiva zahvala dječaka Marka spašavateljima HGSS-a…

Piše:
Foto: HGSS

Hrvatska gorska služba spašavanja danas je objavila emotivnu poruku koja je dirnula mnoge. Nakon potrage koja je imala sretan završetak, 11-godišnji Marko Majić javio se svojim spašavateljima – i to na način koji, kako poručuju iz HGSS-a, govori više od bilo kakvih statistika i brojki.

Podsjetimo, 26. prosinca 2025. godine, u Općini Draž, kod vidikovca Trojnaš, Marko se udaljio od svoje obitelji, nakon čega je pokrenuta potraga. Dječak je pronađen živ i dobro, a u trenutku pronalaska jedan od spašavatelja dao mu je svoju jaknu kako bi se ugrijao.

– “Po pronalasku dječaka 26. prosinca, jedan od naših spašavatelja dao mu je jaknu da se ugrije. Marko se danas javio natrag. Poruka i čokolada govore više od bilo kakvih brojki” – objavio je danas HGSS.

Uz poruku zahvale, Marko je spašavateljima poslao i čokoladu, malu, ali snažnu gestu koja je mnoge raznježila i još jednom pokazala koliko su ljudskost, toplina i empatija neodvojivi dio posla koji HGSS svakodnevno obavlja.