Strijelci SD Dalmacijacementa iz Solina – u sridu!

Piše:

Strijelci solinskog Streljačkog društva Dalmacijacementa polučili su izvrsne rezultate na EP u Mađarskoj.
Posljednjega dana europskog prvenstva zračnim oružjem za hrvatske strijelce bio je izuzetno uspješan dan. Nakon olimpijske vize Marije Marović, članice SD Dalmacijacement iz Solina, te brončane medalje zračnom puškom, njezinog klupskog kolege Petra Gorše, stigla je još jedna medalja, ona u mješovitoj ekipi zračnom puškom. Riječanka Snježana Pejčić i Petar Gorša odgađali su odlične kvalifikacije, doduše nisu ušli u borbu za zlatnu medalju, ali su zato u meču protiv njemačkog para ostvarili pobjedu 5:3 i tako stigli do druge medalje na ovom prvenstvu za Hrvatsku. 

Petar Gorša je u posljednjoj pojedinačnoj disciplini ušao u finale EP-a zračnom puškom za seniore. U kvalifikacijama je zabilježio drugi rezultat sa 627,3 kruga. U finalu je također gađao izvrsno i došao do brončane medalje. Nažalost u odsudnom momentu, u borbi za još viši plasman, izletio je pogodak vrijednosti 3,7 krugova i tako je Petar ostao na brončanoj medalji. Iskrene čestitke na ovom izvrsnom uspjehu Petru i njegovom treneru Siniši Vitezu kojem je ovo EP donijelo dva velika uspjeha – olimpijsku kvotu Marije Marović i brončanu medalju Petra Gorše.

Prisjetimo se kako je Bjelovarac Petar Gorša, član solinskog kluba, na Svjetskom kupu u Azerbajdžanu, među 1.100 reprezentativaca iz 90 zemalja, izborio normu za odlazak na Olimpijske igre 2016. godine u brazilskom Riu de Janeiru. Nastupalo je 14 naših predstavnika. Ponedjeljak, 10. kolovoza 2015., je bio njegov sretan dan. U konkurenciji 110 strijelaca, pogodio je najbolji kvalifikacijski rezultat (630,0) i svjetski vrijedan osobni rezultat pretvorio u državni, popravivši rezultat Borne Petanjeka za 3,2 kruga. U finalu je osvojio brončanu medalju.

Hrvatski strijelac Petar Gorša u subotu je osvojio brončano odličje u disciplini zračna puška na Europskom prvenstvu u mađarskom Gyoru.
Gorša je u finale ušao s drugim rezultatom u osnovnom meču, a težak promašaj (3.7) u osmoj seriji kad su na crti ostala još tri strijelca, izmaklo mu je zlato. U posljednjoj pojedinačnoj disciplini Rus Sergej Kamenskij osvojio je naslov europskog prvaka (207,2 kruga) ispred Bjelorusa Ilje Čarheike (206.4).
 

Marija Marović izborila vizu za Olimpiske igre u Brazilu!

Mravinčanka Marija Marović (1983.), članica solinskog Dalmacijacementa pridružila se streljačkoj ekspediciji na olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Odličan meč zračnim pištoljem donio joj je plasman na njene prve olimpijske igre sa 380 krugova kvalifikacijskog meča što je bilo dovoljno za finale. Finale je započela nesigurno ali je popravila pogotke pa je na kraju zauzela dobro 5. mjesto.

Marija Marović je članica SD Dalmacijacementa iz Solina već dugi niz godina, a najzapaženiji rezultat u svojoj karijeri imala je 2013. godine na EP-u u Odenseu (Danska) kada je osvojila srebrnu medalju upravo zračnim pištoljem. Čestitamo Mariji kao i njenom treneru Siniši Vitezu koji će na OI imati dva strijelca jer je uz Mariju plasman na OI prošle godine izborio Petar Gorša zračnom puškom na SK u Gabali. Marija je inače 7. hrvatski strijelac na OI u Brazilu.