Martić za 70 minuta u 2. kolo turnira u Tokiju

Dućanka je sa 6:1, 6:1 ispratila Japanku Saigo

Najbolja hrvatska i 46. tenisačica svijeta Petra Martić uspješno je startala na WTA500 turniru u Tokiju, 31-godišnja Dućanka je za samo jedan sat i 10 minuta nadigrala domaću igračicu Rinu Saigo (WTA 635) sa 6:1, 6:1.

Martić je dominirala, od 2:1 u prvom do 5:0 u drugom setu nanizala je devet gemova u svoju korist, te bez problema riješila Japanku, koja se glavnog ždrijeba domogla kroz kvalifikacije.

U 2. kolu će Martić igrati protiv bolje iz susreta Karolina Pliškova – Isabella Šinikova.

hr Mon Sep 19 2022 13:22:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Split zaleđen na minus 35 u Podgorici

U drugom poluvremenu Žuti su ubacili samo 18 koševa
U 1. kolu ABA lige Split je teško stradao na gostovanju kod Budućnosti u Podgorici. Domaća momčad, jedan od favorita lige, bila je bolja sa 94:59.

Potop za Žute dogodio se nakon vrlo pristojnog prvog poluvremena i zaostatka od samo 41:46. U trećoj četvrtini Budućnost je dozvolila Splitu samo šest koševa, bilo je 24:6, a nešto slično se ponovilo i kroz posljednju dionicu igre.

Nije to ništa čudno i neobično. Takvih će poraza biti još ove sezone u gostima, zapravo, svaki poraz ispod deset razlike bit će – uspjeh. To je realnost Splita i hrvatske košarke, koja je slaba na svim razinama.

Budućnost: Reynolds 16, Bell-Haynes 8, Šehović, Atić 1, Booth 8, Lazić 11, White 13, Ilić 6, Jagodić Kuridža 6, Drobnjak 14, Popović 6, Kamenjaš 5.

Split: Gizdavčić, Kalajžić 5, Runjić 4, Shorter 19, Đogo 13, Jukić 2, Dubravčić, Nelson 6, Mavra 10, Šarić.
hr Sun Oct 02 2022 20:53:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Remi Šibenika i Gorice na Šubićevcu

Delić je bio strijelac za domaće, Fruk za goste
Šibenik je tijekom reprezentativne stanke smijenio trenera Damira Čanadija i postavio Marija Cvitanovića za prvog stručnjaka, no navika je ostala. Naime, Šibenik je odigrao 1:1 s Goricom na Šubićevcu, što će reći da je upisao osmi remi u 11 utakmica (uz jednu pobjedu i dva poraza).

Gosti su došli u vodstvo u 39. minuti kad je strijelac bio mladi reprezentativac Toni Fruk. U drugom dijelu je bilo svega, najviše crvenih kartona. Drugi žuti je u 55. minuti na ranije tuširanje poslao Juricu Pršira, a u 73. je i domaćin ostao s desetoricom igrača, jer je pocrvenio Japanac Haruki Arai. U 81. je Ivan Delić s bijele točke izjednačio na 1:1, on je i izborio jedanaesterac. U sudačkoj nadoknadi sudac Fran Jović je pokazao treći crveni karton, ovoga puta Edinu Julardžiji. U stvari, u sva tri slučaja igrači su dobili dva žuta kartona.

Kako god, zaključeno je 11. kolo Supersport HNL-a.

hr Sun Oct 02 2022 19:39:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Ništa novo, Đoković bolji od Čilića u finalu Tel Aviva

Srbin je pobijedio sa 6:3, 6:4
Dakle, ništa neuobičajeno. Jedan od najboljih tenisača svijeta svih vremena jednostavno je dominantan u susretima s 34-godišnjim Međugorcem, ovo mu je bila 19. pobjeda u 21. međusobnom meču.

Pobjeda je Srbinu pripala rutinski. Rano oduzimanje servisa u oba seta – kod 2:1 u prvom i u prvom gemu drugog seta – maksimalno je olakšalo posao Đokoviću, koji u takvim situacijama ne griješi. Ili gotovo nikada ne griješi. Ne samo protiv Čilića, nego i inače. Pritom nema veze što mu je turnir u Tel Avivu bio prvi od osvajanja Wimbledona u srpnju. Naime, sve turnire u SAD-u i Kanadi nakon toga nije mogao igrati zato što nije cijepljen protiv korona virusa.

Jedinu break-loptu u cijelom meču Čilić je imao kod 2:3 u drugom setu, a tada mu je Đoković smjestio as. Srbinu je ovo bila 89. titula u karijeri, treća ove godine (Rim, Wimbledon), ali treba uzeti u obzir da nije smio igrati u Australiji, SAD-u i Kanadi, praktički pola sezone. Čilić je ostao na 20 naslova, ovo mu je bilo 16. finale koje je izgubio.
hr Sun Oct 02 2022 19:32:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Kalinić: "Ova ekipa ima moć"

Sretan sam zbog pogotka, rekao je Awaziem
Kapetan Hajduka Lovre Kalinić ovako je vidio utakmicu protiv Rijeke:

- U svakom derbiju je zadovoljstvo uzeti tri boda, ovo nam je peta pobjeda zaredom na Rujevici. Mislim da su bili nepotrebni silni komentari da ova ekipa nema moć. I to sam rekao momcima prije utakmice.

- Bili smo u nekom polugrču, trener nas je opustio, rekao nam da igramo, a teren je takav da se može igrati. Gledamo samo prvu sljedeću utakmicu. Sljedeći je Varaždin.

Jedini strijelac Chidozie Awaziem je rekao:

- Najprije, vrlo važna pobjeda za nas, jer smo se vratili na pobjedničku stazu. Jako sam sretan što sam postigao pogodak vrijedan pobjede. Najvažnije je da smo dobili, tri boda su važnija od svega.
hr Sun Oct 02 2022 18:25:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.