TREĆA HNL JUG: Neretva dočekuje lidera Jadrana, Split gostuje u Posedarju

U prvom susretu igranom u utorak OSK je kao domaćin svladao Uskok 3:1
Preko tjedna se igraju utakmice 28. kola Treće HNL Jug koja ulazi u sve zanimljiviju završnicu, a kako su klubovi od prvog do desetog mjesta smješteni unutar razmaka od devet bodova, sve je moguće. Odskaču tri utakmice klubova koji su u gornjoj polovici tablice.

Tako bi zanimljivo trebalo biti u regionalnom derbiju u Metković gdje lider Jadranu u goste stiže Neretvi. Pločanima je 'napeto' osvojiti prvo mjesto, a Neretva se nada biti među prva tri jer su podnijeli zahtjev za drugoligašku licencu što je znak da su ambiciozni.

Neretvu je u derbiju prošlog kola u Parku mladeži na 110. rođendan dobio slavljenik Split koji ide u goste u Posedarje Hrvatskom vitezu, također pretendentu na prvo mjesto. Crvenima je plan dogurati se do trećeg mjesta koje vodi u kvalifikacije za Drugu HNL, ali kako je sve manje kola do kraja, više nemaju prostora za popravni, stoga im je protiv hita lige, vrlo dobrog Hrvatskog viteza, potreban rezultat, odnosno ponavljanje izdanja iz Opuzena, odnosno derbija s Neretvom.

Ništa manje neće biti zanimljivo ni u Biogradu, jer šestoplasiranom Primorcu stiže Zadar koji također puca na trofej premda ne može u Drugu HNL jer nema uvjete za licencu, ali im je važan sportski prestiž.

U prvom susretu, uvertiri kola, OSK je kao domaćin upisao pobjedu protiv Uskoka od 3:1.

OSK - Uskok 3:1

POREDAK: Jadran LP 50, Hrvatski vitez 47, Zadar 46, Uskok 45, Sloga 43, Primorac B, Junak i Hrvace 42, Split i Neretva po 41, Zagora i Zmaj M. po 35, GOŠK-Dubrovnik 1919 34, Neretvanac 33, Kamen P. 32, Vodice 29, Urania 21, OSK 19 bodova.

hr Tue Apr 19 2022 15:43:16 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Šibenčani preselili na Bled, čeka se rasplet oko Petkovića

Momčad sa Šubićevca promijenila je bazu na pripremama u Sloveniji

S Kranjske Gore na Bled, manje od sat vremena vožnje putovali su nogometaši Šibenika iz jednog trening kampa u drugi. Odmah su odradili aktivacijski trening u hladovini kakve u bajkovitim šumama Slovenije ne nedostaje, nakon slobodne nedjelje vrijeme je za drugi tjedan žestokog rada.

Odigrat će Narančasti još dvije utakmice u Sloveniji, u četvrtak 30. lipnja protiv Olimpije u Ljubljani te u subotu 2. srpnja protiv bugarskog kluba Maritsa Plovdiv. Što se tiče igračkog kadra Šibenčani su se razišli sa Suadom Sahitijem, bratom Hajdukovog Emira Sahitija, krilni igrač nije ni išao na pripreme, imao je ovog proljeća problema s ozljedama pa je takav rasplet očekivan.

Što se tiče novih dolazaka čeka se ishod razgovora o posudbi Vinka Petkovića iz Osijeka, Šibenčanin je postigao dva gola na pripremama za Osječane, Narančasti bi htjeli da se vrati u rodni grad pa će to biti poznato idućih dana. Od dolaska iskusnog stopera Nike Datkovića vjerojatno neće biti ništa, 29-godišnjak bi karijeru trebao nastaviti u mađarskom Honvedu.

hr Mon Jun 27 2022 18:05:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

GOŠK utrpao četiri gola u Metkoviću, Kaštelani na pragu 3. NL jug

Uzvrat se igra u srijedu u Kaštel Gomilici
GOŠK iz Kaštela uvjerljivo je pobijedio ONK Metković u prvoj utakmici finala kvalifikacija za 3. NL jug. Kaštelani su u gostima u Metkoviću slavili sa 4:1 pa će uzvrat u srijedu u Kaštel Gomilici biti puka formalnost.

Već nakon 10 minuta igre Kaštelani su postigli dva gola, strijelci su bili Jukić-Peladić i Bušić. Domaći su u drugom dijelu uspjeli smanjiti preko Ereša, ali u posljednjih deset minuta GOŠK preko Karamana i Vučemilović-Alegića dolazi do upečatljive i zaslužene pobjede.

Ne dogodi li se čudo u srijedu, momčad iz Kaštel Gomilice u idućoj će sezoni igrati u 3. NL jug.
hr Sun Jun 26 2022 21:15:19 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

[VIDEO] Šibenik poražen od srpskog prvoligaša, zabio Leon Kreković

Momčad Damira Čanadija na trenutke je djelovala dobro, mogla i izbjeći poraz

Šibenik je u prvoj prijateljskoj utakmici poražen od TSC-a iz Bačke Topole s 1:2 u Kranjskoj Gori. Gol za Narančaste zabio je nekadašnji igrač Hajduka Leon Kreković, u drugom dijelu utakmice momčad Damira Čanadija igrala je solidno i mogla izbjeći poraz.

Narančasti su već nakon 15 minuta igre bili u rezultatskom zaostatku, Banjac je pogodio za vodstvo momčadi iz Bačke Topole. Bio je srpski prvoligaš nešto bolja momčad u prvih 45 minuta što nije za čuditi jer su ranije počeli s pripremama i ovo im je bila treća prijateljska utakmica. Trener Šibenika Damir Čanadi je napravio dosta promjena u nastavku susreta, a to je dalo rezultata u 60. minuti kada je TSC izgubio loptu na sredini terena, Japanac Arai je brzo prebacio loptu za Leona Krekovića koji je ušao u prostor između stopera i s ruba kaznenog prostora svladao vratara TSC-a.

Prvi put u dresu Narančastih zaigrali su novi igrači, Salomon, Koprivnik, Rom, Čanadi, Dolček, Marasović, Matić, tek će se njihov doprinos momčadi vidjeti u idućim utakmicama. Svakako, Šibenik je u drugom poluvremenu bio ravnopravan protivnik, ali je u 78. minuti poklonio pogodak TSC-u. Zaigrali su se Narančasti u zadnjoj liniji, nakon pritiska protivnika povratna lopta prema Đakoviću nije bila najbolja pa je mladi vratar morao uklizavanjem spriječiti autogol. Lopta se odbila pred jednog od mladih igrača srpske momčadi koji je lako zatresao mrežu.

hr Sat Jun 25 2022 20:07:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.

Marin Ljubičić se danas priključuje LASK-u

Krenuo je već prema bazi kluba iz Linza...

Mladi napadač Hajduka Marin Ljubičić ide na posudbu u austrijski LASK iz Linza, čeka se samo službena objava dogovora dvaju klubova. Ljubičić bi se trebao priključiti pripremama austrijskog kluba koji ga je poželio u svojim redovima nakon prodaje napadača Marka Raguža u Austriju Beč. Očekivalo se da će Ljubičić na posudbu s obzirom na jaku konkurenciju u napadu Hajduka, spominjala se mogućnost da prijeđe u Istru 1961, ali na kraju je dogovorena posudba u LASK.

Mladi 20-godišnji Splićanin je do sada za Hajduk odigrao 44 utakmice, postigao devet golova uz četiri asistencije. U prošloj sezoni nastupio je u 36 utakmica i postigao osam golova.

Na posudbu u Istru 1961 otišao je Tino Blaž Lauš, veznjak koji je lani igrao na posudbi u Posušju. Lauš se već priključio pripremama novog kluba, objavili su Puljani na društvenim mrežama,  uz objašnjenje da je dobio dozvolu Hajduka da se priključi treninzima "zeleno-žutih". A početkom srpnja će službeno postati igrač Istre 1961 na posudbi do ljeta 2023. godine kada mu završava ugovor s Hajdukom.

hr Sat Jun 25 2022 13:11:00 GMT+0200 (CEST) STO POSTO d.o.o.